Ceny zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » stř 17. říj 2018 19:25:38

Krakonosh> kdybys chtel, obcas je potreba zvucit cikanskou tancovacku na Karlove. Za 3000, potrebujes jen mikrofony, xlr a tri odposlechy. PA tam je, Behringer Xair taky.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

michaloo1
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. čer 2018 8:24:50

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od michaloo1 » pát 18. led 2019 9:14:16

Zdravím
Měl bych takovy dotaz na zkušené zvukaře nyni postupne rozvijim aparat snad alespon trochu vhodnou cestou ke zvučení dříve jsem jen ozvučoval oslavy svatby hasicske akce ale ne ze by mne to take nebavilo ale neni to ono a chtel jsem zkusit zive zvuceni nejakou vybavu mam popsanou v profilu + 3 odposlechy ktere si zatim půjčuji od kamarada světla bohužel zatim nemam, ale tento rok nejspiš nějake pořidim. zajimalo by mne kolik si tak cca rict za ozvučení večerní zábavy napr jedna kapela .zkušenosti nejake pomalu nabírám troufám si říct ze pro začátky dostatecne kolik si cca rict aby to nebylo pod cenou a ne zase přemrštěné na to jakou mam výbavu .neni to muj hlavni přijem mam to jako koníček a strašně mně to bavi ale jak všichni piší aparat chce taky nějake neustale investice a takova malá vsuvka asi možna do jiného téma snad to nebude takove peklo kdyz to sem připíšu dokážete cca odhadnout na jak velke akce by jste si s takovym aparatem troufli venek /sal ? Děkuji moc !

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od CharlesBass » pát 18. led 2019 9:51:15

Se 3kW na stranu už si můžeš troufnout na menší kulturák, sokolovnu. Tzn malé festivaly, plesy, taneční zábavy. Tam se ceny pohybují od 5-6 tis za zvuk, od 7-8tis se světlama (nemyslím tím čtyři čínské RGB LED parky ;-). Samozřejmě, to sou ceny třeba za jednu plesovou kapelu, která táhne zábavu od sedmi večer do dvou do rána (+ konferenciér a nějaká reordukovaná hudba na taneční čísla). Pokud tam v tento čas bude kapel pět, to už je mnohem více práce a budeš mít časem i světla a víc odposlechů, atp, už potřebuješ pomocníka, a co vím, tak za míň než za litr se nikdo nezvedne z pelechu.

Pokud opravdu začínáš zkus najít trvalejší spolupráci se zábavovou kapelou, která na větší akce hledá zvukaře...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Martin » pát 18. led 2019 10:12:43

michaloo1 píše:
pát 18. led 2019 9:14:16
zajimalo by mne kolik si tak cca rict za ozvučení večerní zábavy napr jedna kapela
ahoj, fajn, že se ptáš, ale přečetl sis tohle téma aspoň pár stránek dozadu? o pár příspěvků nazpět máš podrobné návody, jak VYPOČÍTAT svoji cenu, abys na tom aspoň netratil (když už to máš jako koníčka a ne práci). Zda si tuhle cenu pak přizpůsobíš, protože zvučíš kamarády apod., je jen na Tobě. Ale měl by ses od něčeho odpíchnout. Takže kolik?
administrátor, moderátor

michaloo1
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. čer 2018 8:24:50

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od michaloo1 » pát 18. led 2019 10:44:00

Charlesbass ano se zvučenim začínám mam prave i doma zkušebnu kde zkouší kamaradi co hráli drive zábavy a v nejlepsi se nejak rozpadly a snazi se zase opet hrat tak snazil jsem se je prave nazvucit na jedne mistni akci v obci nazvucit a dle poradatelu a lidi se ji. To velice libilo ja vsude videl nendostatky ale nedalo se bylo to prvni zvuceni pak jeste provehli nejake dve

Martin ano cetl jsem uplne snad cele tema nejak cca vim zhruba jak to spocitat spis mne zajimalo od zkusenych zvukaru cena viz vybaveni preci jen to jsou uz starsi vybaveni oproti dnesnim ale i tak dle meho jak hraji jsem nad miru spokojen

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » úte 22. led 2019 0:46:39

Navrhuju mazat příspěvky, kde si přispěvatel nedá ani to minimum práce, aby používal diakritiku. Počítače (PC) umí diakritiku už víc jak 25 let, mobily víc jak deset let a stále se nejsme schopni zbavit pisatelů, co si ulehčují život na úkor čtenářů tím, že se tváří, jako by ignorace diakritiky byla v pořádku. Vždyť jde o počítač a tam se to přece toleruje. Fuj,hnus,falový!
michaloo1 neber to osobně, takových jako ty jsou na českém internetu stovky tun.
Zkus to kdyžtak na něčem co umí češtinu a na to současné postav květináč s muškátama, pokud to neumí česky, aby to alespoň k něčemu bylo užitečné.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » úte 22. led 2019 1:04:33

Ver tomu, ze dvojkovy ipad, ktery me stal 9000 diakritiku neumi. Ÿürêñ
Ani ipad mini za 8000.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » úte 22. led 2019 1:47:04

Zvláštní. Všechna jabka která mi prošla rukama, diakritiku uměla. Stačilo jen nastavit českou klávesnici a při psaní podržet na tom znaku prst vteřinu a rozbalila se nabídka toho znaku s diakritikou. Nějak se mi nechce věřit že by to na jiných jabkách mělo být jinak a nešlo to změnit. Pokud ano, platí návod s květináčem.
Respektive, když to šišlá tak přes to nekomunikuju a používám to jen na mixování tam, kde mi zapomněli dát fadery.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Martin » úte 22. led 2019 1:49:31

A jde o diakritiku nebo interpunkci? Protoze schazejici hacky a carky podle mne nevadi; co opravdu znesnadnuje cteni je absence carek a tecek ve vetach, pripadne nedelani odstavcu — v takovem textu se clovek ztraci, musi se i nekolikrat vracet a obecne lustit smysl, co patri k cemu.
Jinak ja na iPhonu ceskou diakritiku samozrejme mam, ale pri psani prispevku z mobilu je psani bez ni — alespon pro mne — rychlejsi a komfortnejsi.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » úte 22. led 2019 2:01:34

Psaní bez diakritiky je vždycky rychlejší a komfortnější, i kdybych psal tužkou. Stejně jako je snazší třeba začít do telefonu mluvit aniž bych se představil, nebo nesundání čepice, když přijdu do místnosti a s někým se jedná. Jen mi to nějak přijde jako ztráta dobrých mravů v komunikaci. I když je to asi o dost míň matoucí, než chybějící interpunkce. Domyslet si který ze dvou či tří významů slova měl pisatel na mysli, když nepoužil interpunkci, nebývá tak častý problém jako případné zmatení z chybějící čárky, ale i tak to na mě působí, jako by měl pisatel čtenáře na háku, když diakritiku nepoužívá. Nehledě na to, že jeho jazykové schopnosti pravidelným nepoužíváním diakritiky zakrní, což mi ale může být ukradené. A samozřejmě je to celé mimo téma, takže s tím prosím nalož jak uznáš za vhodné, včetně smazání, pokud Ti to přijde nejlepší.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » úte 22. led 2019 2:04:41

iOS 9.3.5 skutečnê nezvládá.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Martin » úte 22. led 2019 2:06:50

Jsme v Baru, takze plkani je na miste.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » úte 22. led 2019 2:16:47

Klidně tomu budu věřit, protože nejsem nijak jablečně zkušený, abych měl lepší informace než uživatelé, co jej provozují, pak ale nevidím důvod ho používat. Teda já ten důvod proč používat jabko nevidím obecně, ale to je možná jen osobní postoj. Iphone co mi nechal koupit šéf, nosím v batohu a občas jej nabiju aby nezteřel a jinak používám nokii E52. Párkrát jsem to zkusil, ale s velkou úlevou jsem vrátil simku do nokie. Rekord mám 9 dnů, co jsem vydržel tu věc používat.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » úte 22. led 2019 2:17:27

Martin píše:
úte 22. led 2019 2:06:50
Jsme v Baru, takze plkani je na miste.
To je vlastně fakt.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od kelly.ok » úte 22. led 2019 7:48:53

exxxi píše:
úte 22. led 2019 1:04:33
Ver tomu, ze dvojkovy ipad, ktery me stal 9000 diakritiku neumi. Ÿürêñ
Ani ipad mini za 8000.
exxxi píše:
úte 22. led 2019 2:04:41
iOS 9.3.5 skutečnê nezvládá.
Věř tomu že diakritiku tvůj iOS určitě zvládá. Používám jabka od verze iOS 7 od iPhonu 4S dál a od verze iOS 8 na iPadu 2 dál a vždy všude česká klávesnice s diakritikou byla. Samozřejmě, jak už tu padlo, háčkované a čárkované znaky vyjedou až po přidržení příslušného znaku, nikoliv přímo na klávesnici obdobně jako je tomu u PC klávesnice (jsou možnosti, jak i tohle obejít, když by to bylo nezbytně nutné). Nevím odkdy přesně integrovali češtinu do predikce textu vč. diakritiky, ale dost bych se divil kdyby ještě na té 9 nebyla... jsem si skoro jistý že je.

Odpovědět

Zpět na „Bar“