Kdo je nejlepší zvukař čechách?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Kdo je nejlepší zvukař čechách?

Příspěvek od MADMAX » pon 18. črc 2016 15:20:45

2 Petr Z. - Díky, chvála potěší; ale myslím, že přeháníš. Já většinou dělám jednoduchý bigbíty, který samy o sobě hrajou dobře, a to pak není žádnej kumšt, smíchat dvě kytary a basu. Pro mne je borec zvukař třeba Petr Kaláb, nebo Marián Starý, když míchá v hale Landu s kapelou s 50 vstupama a vono to je všechno slyšet a ve správnejch poměrech...
MAD

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Kdo je nejlepší zvukař čechách?

Příspěvek od Petr Z. » úte 19. črc 2016 17:32:06

Pane Martine, to není o "jenom bigbíty", ale hlavně JAK. I obyčejná bigbítová tancovačka s docela dobrou kapelou se dá zprasit tak, že je poslouchatelná jen s trojkou na žíle. Ale taky se dá udělat tak, jako to děláte Vy. Víte, mně je pětapadesát, viděl jsem a slyšel za ta léta už opravdu ledacos.
Když jsem ale slyšel Vaši práci, tak jsem si nutně musel říct, že takhle bych já i se svými zkušenostmi "bigbít" nenabral a nepustil ven, i kdyby mi ten Chuck Norris stál za zády a zezadu škrtil :-) Máte prostě úžasný talent, kombinovaný s citem a technickými znalostmi a to se dnes jen tak nevidí a hlavně neslyší.
Po předešlém obhlédnutí stovek a stovek prací jiných kolegů, jsem poprvé u Vás a nadlouho naposled viděl nabírat čtyřdíru dynamikou a kondem zároveň, pak jsem Vám stál chvíli za zády a díval se Vám pod ruce. Tohle ještě ani dnes není na úrovni "bigbítu" vůbec běžné, téměř k nevidění. Všechna čest úrovni Vaší práce i za to, že k náběru používáte mikrofony, které by jiní použili jen stěží. Oni vždy ze stereotypu či nuceně, Vy cíleně.
Přeju ještě hodně povedených akcí a ať Vás to nikdy nepřestane bavit. Je na Vás hodně vidět, že se tou prací zároveň i bavíte - to také zrovna dvakrát jinde vidět není.
PZ

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Kdo je nejlepší zvukař čechách?

Příspěvek od MADMAX » čtv 21. črc 2016 14:52:15

Ježíš, já se úplně červenám - jinak se omlouvám za to tykání, ale bral jsem to tak, že si my (muzikanti a zvukaři obecně) běžně tykáme bez ohledu na stáří a kredit - když drze tykám takovým kapacitám jako Radimovi Hladíkovi nebo Vláďovi Mišíkovi... - no taky se navzájem známe nějakej pátek...

K tomu co píšete: já popravdě obecně dávám přednost spíš technice snímání jeden zdroj=jeden mikrofon (třeba u dobře hrajícího snare nepovažuju ani za nutný snímat zvlášť spodní blánu). Ty dva mikráky na kytarách leckdy kombinuju jen kvůli dvěma různým zvukům (na sóla ostřejší, mikrofon s panoramou uprostřed; na doprovod hutnější, s rozhozenejma panama do stran) - to co vypadá jako nějaká magie, není než obyčejná lenost ;-). S tím talentem bych taky brzdil - stal jsem se zvukařem jen proto, že jsem viděl, že jako muzikant jsem absolutně nepoužitelnej a přitom jsem se chtěl tahat s tou partou lidí okolo muziky a bejt nějak užitečnej. Myslím, že nejvíc potřeba je naučit se to "řemeslo" a nabrat zkušenosti (a s nima i klid, když člověka už málokdy něco překvapí).
Pravda je, že mne to vždycky bavilo a dodneška baví - nevím o ničem, co bych dělal raději. Díky za přání a já Vám přeju totéž.
MAD

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Kdo je nejlepší zvukař čechách?

Příspěvek od strapal » ned 04. pro 2016 8:55:24

Ať to zní jakkoliv, po nespočtu absolvovanýchz fesťáků, koncertů atd. v roli diváka, jsem zatím ve svých padesáti nenašel v hodnocení jiného přemožitele, než je zvukař MIG 21. Prostě ani monstrózy typu Iron Maiden, AC/DC nebo já nevím třeba Metallica, na mně neudělaly takový dojem, jako práce dotyčného, třeba i na nedávném turné Hrady.cz. Kdo to je nevím, ale asi nebude z této planety...

Jerry
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 13. úno 2017 18:41:26

Re: Kdo je nejlepší zvukař čechách?

Příspěvek od Jerry » pon 13. úno 2017 18:44:33

Myslíte Tomáše Sudíka? Ten s nima myslím jezdil.
Je pravda že to je prima chlapík a skvělej zvukař; jinak já teda bezmezně obdivuju Davida „Hejsu" Hýska a samozřejmě Ondru Ježka.

Uživatelský avatar
Radka

Re: Kdo je nejlepší zvukař čechách?

Příspěvek od Radka » ned 19. čer 2022 12:58:05

Ášek- Lukáš Faltus

Odpovědět

Zpět na „Bar“