Toto diskuzní fórum

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Toto diskuzní fórum

Příspěvek od MADMAX » úte 20. říj 2015 13:58:11

už v podstě nemá nárok na značení Zvukařina.cz. Žádní zvukaři sem už prakticky nechodí, stalo se to zde semeništěm stupidních dotazů nikoli snad zvukařů-začátečníků, ale úplných laiků - a to druhu označovaného mezi mládeží slovy "naprostá lama", tedy jedinců, z jejichž dotazů vysvítá nejen naprostá neznalost věci, ale často i absence alespoň průměrné inteligence, nutné k tomu, aby člověk mohl v této oblasti lidského konání operovat. Opravdu žádného zvukaře nebaví odpovídat na stokrát omílané dotazy typu "Dibox - na čo je taký bazmek?" anebo "aký kábel sy mám kúpyt medzi zvukouku a zosylňovač?" a proto už sem ani žádní zvukaři chodit nebudou. Sorry, ale myslím, že tento server je mrtev. HOWGH :(
MAD

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od janek » úte 20. říj 2015 14:15:00

Na prosoundweb.com maju rozdelene na LAB (Live Audio Board) pre "velkych" zvukarov/rentalky a LAB Lounge pre vikendovych/okresnych proste nizsiu ligu. Mozno by malo zmysel vyrobit kolonku "inkubator" prave pre taketo odkazy, a poctivo ich zovsadial tam presuvat, cim by sa vycistilo hlavne forum od tychto opakujucich sa otazok.

Dalsi celkom zaujimavy system na PSW je vyzadovanie plnych realnych mien, co tiez trochu cisti priestor. Aj ked u nas to mozno nie je az take nutne, lebo vsetci vedia kto je blaha, madmax, hubert a pod. Problemom su skor "jednorazovi" prispievatelia...

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Martin » úte 20. říj 2015 14:16:28

MADMAX píše:už v podstě nemá nárok na značení Zvukařina.cz. Žádní zvukaři sem už prakticky nechodí, stalo se to zde semeništěm stupidních dotazů nikoli snad zvukařů-začátečníků, ale úplných laiků - a to druhu označovaného mezi mládeží slovy "naprostá lama", tedy jedinců, z jejichž dotazů vysvítá nejen naprostá neznalost věci, ale často i absence alespoň průměrné inteligence, nutné k tomu, aby člověk mohl v této oblasti lidského konání operovat. Opravdu žádného zvukaře nebaví odpovídat na stokrát omílané dotazy typu "Dibox - na čo je taký bazmek?" anebo "aký kábel sy mám kúpyt medzi zvukouku a zosylňovač?" a proto už sem ani žádní zvukaři chodit nebudou. Sorry, ale myslím, že tento server je mrtev. HOWGH :(
S lecčím souhlasím...

... ale řekneš-li Martine kritické A, slušelo by se říct i konstruktivní B. Takže?
administrátor, moderátor

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od MADMAX » úte 20. říj 2015 15:15:41

2 Martin: Nojo, to je právě to, co nevím... co s tím? Destruktivní B by znělo "přestanu sem taky chodit", ale konstruktivní B mne zatím žádné moc nenapadá... Možná to spadá do kategorie konání předem odsouzených k nezdaru, asi jako přesvědčovat dívku, která se rozhodla se s vámi rozejít... A můj výlev prosím vnímejte spíš jako projev smutku nad stavem věci, než nějakou "kritiku"...
MAD

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Martin » úte 20. říj 2015 15:35:50

Mno... s trochou patosu sumarizuji, že letos v srpnu fórum oslavilo hezkých deset let, četl jsem každý z více než 55 tisíc příspěvků, některé smazal, jiné přesunul, u dalších nechápavě kroutím hlavou, často hvízdnu uznáním nad hloubkou znalostí.
Za ty roky ke mně doputoval nejeden nápad, co by šlo dělat lépe, ale realizace vázla (nejen na mé straně).

Z leckteré lamy se však za tu dobu stal regulérní zvukař, samozřejmě více díky praxi než teoretizování... A všichni trpělivě odpovídající na tom mají nějaký podíl.

Že trpělivost občas dojde plně chápu.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 20. říj 2015 15:41:14

Pokud vím, tak "dospělí" zvukaři šli odsud rovnou na FB. Víc jim asi vyhovuje být jen mezi sebou, což je princip FB, moci spolu komunikovat několika holými větami bez vysvětlování a nenechávat se otravovat tím plebsem, co neví, jestli dibox potřebuje a jaký. Taky by s tím měli mnozí velký problém a tady bych je za to spucoval, tam to nehrozí :-)
My obchodníci zákazníky tak moc nekastujeme, protože peníze nosí všichni stejně platné, takže mne to neustálé omílání téhož sice otravuje, ale vím, že je do značné míry nezbytné, asi jako v každé škole. Rozdíl je jen v tom, že učitel obvykle nemá žáky od mateřské po diplom, pohybuje se jen v určitém rozmezí. S námi můžou zákazníci růst (a my s nimi) mnohem víc. Je to docela příjemný pocit, když se tomu jednomu procentu nebo promile povede dostat až nahoru a tak to zkoušíte dál s každým.
Abych to řekl na rovinu - stěžovat si na úroveň přispěvatelů mi přijde asi jako když si politik stěžuje na úroveň "lidu" a nejradši by si zvolil jiný (B.B.)

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od blaha » úte 20. říj 2015 16:42:43

Taky bych se měl přidat, ale přiznám se, že pořádně nevím jak s tím naložit.

Od zadu FB, nemám, nechci a mít nebudu, takže tady jsem out. Jediný co máme je na profilu kino a to naštěstí já nespravuju a když náhodou na něj někdy mrknu, po době pátrání i zkontroluju jestli tam je aktuální film přidaný. Je to strašně nepřehledný médium.
Nebyl jsem nijak odvázanej, když se zrušila povinnost registrace, v tu ránu se tu začali objevovat i spamy, který se teda docela rychle podařilo Martinovi odfiltrovat.
Ale zároveň s tím se tu objevilo v podstatě hromada nedohledatelných přispěvatelů spíš nižší úrovně, příspěvek u kterýho se člověk schová za nic neříkajícím nickem, bez registrace formou výkřiku do tmy moc velkou váhu nemá.
Bohužel nám asi dorůstá nová generace, která je bohužel líná číst a hledat, no naštěstí není alespoň líná se zeptat (i když alespoň ty pravidla zadávání příspěvků by si mohli přečíst).
Souhlasím s Martinem, že za tu dobu se tu opravdu několik lidí výrazně posunulo (včetně mne), nejen díky fóru, ale podíl na tom bude mit taky. Ono přeci jen není špatný rozšířit si obzory a i tady občas proběhne v diskuzi něco novýho čemu se rád přiučím. Padne zmínka o něčem, co mě donutí se po tom kouknout v internetu a přitom zjistit i další zajímavosti a detaily.
Prostě přínos to má, jen se musí čím dál víc filtrovat.

Já osobně bych byl pro znovuzavedení povinné registrace uživatelů (ostatně i na tom FB se musí člověk registrovat, pokud chce něco napsat), spolu s potvrzením podmínek psaní příspěvků (nebo nějakého výrazného desatera) při registraci. Já bych teda osobně zaved povinně vyplnit jméno, příjmení, lokalitu, zaškrtnutí jsem osoba, nebo firma, v druhém případě podmínka vyplnění za koho kopu, alespoň jeden kontakt (e-mail, telefon), klidně bych byl i pro věk (resp. skryté datum narození ze kterého by se věk vypočítával).
Mě osobně to problém nedělá, a trochu by to mohlo posloužit jako dělení zrna od plev, kdo by chtěl doložit dotaz, musel by se registrovat, přihlásit, byl by "dohledatelný" a pokud tak učiní dá se očekávat, že mu bude záležet i na obdržené odpovědi.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od fikus » úte 20. říj 2015 17:07:32

Já za sebe musím říct, že mi toto fórum, zvláště v době mých začátků opravdu pomohlo. Měl jsem se kam podívat a případně se i zeptat. Fórum a zejména znalí přispěvatelé, mi ušetřilo spoustu slepých uliček a asi i vyhozených peněz. Výše zmíněná skupina na Facebooku jejíž jsem také členem, rozhodně není ideálním prostorem pro hledání informací. Na položenou otázku se ozve pár odpovědí, někdy protichůdných, potom se přispívající často zhádají jako koně a nakonec zmizí dotaz i odpovědi v návějích dalších příspěvků. Tady se minimálně spousta věcí dá přehledně dohledat.
Registrace přispěvatelů určitě jo. Co s anonymy?

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od KamilV » úte 20. říj 2015 17:21:40

Registrace nic nevyřeší. Každý tam může (a taky bude) psát cokoliv (leda by Martin rozesílal obálky poštou s verefikací, jako to dělá / dělalo Aukro :) ). I věk se dá naťukat libovolný. Desatero se odklikne podobně jako licenční podmínky u instalace čehokoliv.

Myslím, že způsob, jak to profiltrovat, je: neodpovídat na stupidní dotazy vůbec. Ona je tu ve zdejší komunitě (a že fakt poslední dobou prořídla) pořád dost přátelská atmosféra a každý se s "lamama" nezaslouženě piplá. Možná, že kdyby se začalo razantně odpovídat (resp. razantně neodpovídat), "náctiletí a neschopní" by odpadli. Sice s nálepkou, že je to tady arogantní forum, ale odpadli.
A ti, co by se zeptali korektně, by jako vždy svou odpověď dostali...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od blaha » úte 20. říj 2015 17:37:34

Za registrací si stojím, verifikace by šla udělat přes mail (tím se alespoň ověří mailová adresa), pochopitelně si může každej do registrace napsat co chce, ale když to bude podchycené v pravidlech fóra, klidně ho Martin může "zlikvidovat".
Desatero, ano dlouhá pravidla odklikávám i já aniž bych je četl, proto bych byl za alespoň nějaké krátké desatero dosti výrazné, které utkví alespoň částečně podvědomě v paměti, nebo to prostě proklikat s doplněním odpovědí.
Myslím, že spoustu trollů by to odradilo už tady.
Neregistrovaní ať si klidně čtou, ať viděj odkazy, obrázky, můžou vyhledávat, ale nesmějí psát příspěvky a odpovídat.
Pak může bejt klidně v podmínkách, že za stupidní dotaz, nebo neochotu hledat, urážky atp. dá Martin ban, nebo příspěvek zlikviduje a nakonec ho "zařízne" úplně. Vázáno na mail, takže pokud se bude chtít znovu registrovat pod jiným jménem, musí i na jinou mailovku.
Ano dá se namítat mailovek můžu mít kolik chci, atd., ale vše to dokáže výrazně ztrpčit život.
Mimochodem pár stupidních dotazů tu už sprchu dostalo, ale nakonec většinou někdo vyměkne.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 20. říj 2015 17:38:32

Asi nemusím dodávat, že mne na FB nikdy nikdo nedostane, ani kdyby to uzákonili. A co vlastně kdo máte proti tomu bavit se s někým, u koho nevím jak se jmenuje a odkud je ? Snad jde jen o to, co říká a že občas někdo anonymitu využívá k tomu, aby vykládal děsné blbosti, škodí nejvíc jemu a nezažil jsem žádného, který by toho nenechal. Naopak někteří psychopati se samozřejmě nemají žádný problém registrovat a pak si jedou dál po svém. To je práce pro admina, registrace neregistrace.
Jestli chcete mít lepší forum, pište do něj víc a lepších příspěvků, ona je to někdy sakra práce, když se musí dohledávat a konfrontovat informace z různých zdrojů a ne jen vyjadřovat okamžité rozpoložení duše :-)

H.M.

Uživatelský avatar
zvukar

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od zvukar » stř 21. říj 2015 3:10:09

Nemyslim si, ze registracia s menami a podrobnymi informaciami pomoze. Problem je v tom, ze si ludia, ktori nieco vedia, nemaju potrebu vymienat informacie. Neviem ci je to kvoli lama otazkam, ale ak ano, ma to jednoduche riesenie. Spravit Lama sekciu, kde moderator presunie vsetky lama otazky podla jeho vlastneho uvazenia. Ci to vsak podpori seriozne prispevky, to netusim.

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Krakonosh » stř 21. říj 2015 7:03:03

No, jako lama musím říci, že v dosti věcech mě fórum poučilo, už jen čtením jednotlivých vláken a jak se člověk noří hlouběji, tak vyvstávají nové problémy a povětšinou se dá najít téma, které se jich alespoň okrajově týká. A je to jako všude - na některé problémy se najde (pro mě) uspokojivá odpověď, na některé ne (ať je to mou lamovitostí, neschopností položit správně otázku nebo aktuálním nepochopením smyslu otázky ostatními). Ve výsledku je to pro mě plusové - vzdělávám se a snad mi to i pomáhá se zlepšovat. Trollů se mi tu naopak zdá být oproti jiným fórům poměrně malý počet...
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od PeBe » stř 21. říj 2015 8:36:22

Moc dobře chápu MADMAXovo rozčarování. Boj s trolly a lamovskými dotazy je asi každodenním chlebem adminů a moderátorů všech fór a bohužel i útokem na nervovou soustavu rádců. Hezkých pár let jsem strávil v komunitě fóra PC-help a z toho jsem tam pěkných pár let fungoval, jako moderátor. Mimochodem i PC-help má za sebou deset let fungování. Nakonec jsem toto fórum znechuceně opustil, protože jsem měl již dost věčného spamování a dotazů ukřivděných "plaček", proč jsem mu smazal jeho polodementní příspěvek a jinému trotlovi ne. Nevím, kolik návštěv denně má zvukařina, pc-help prý něco kolem 10.000 a to už vyprodukuje nějakého hnoje a spamu, tady je to klídek a pohodička (nevím, kolik Martin denně smaže). Sem tam chce někdo požehnat výhodnou koupi mizerného cajku, občas jiný neví, jaký kabel má vzít do ruky a jindy jiný čeká, až mu někdo zkušený schválí, že může tímhle čudlíkem otočit, protože se někde dočetl, že má být nastavený takhle... :-)
Nemyslím si, že by kvalitě dotazů prospěla registrace, nicméně si myslím, že by měla být poviná. Minimálně mám alespoň trochu pocit určité spřízněnosti, když si píšu s někým, kdo se nebál udělat svou stopu ve světě internetu trochu viditelnější. A dost možná by prospělo i vytvoření moderované, nemoderované části. V nemoderované, ať si matlové patlají dotazy a nesmysly, jak chtějí. Rozhodně tam však nebudou moci čekat radu zkušených rádců. V moderované části pak nechť platí, pro kladení dotazů, přísná pravidla saloních hráčů. Části by mohly být pojmenovány třeba: "Pro vstup v tričku" a "Vstup pouze s kravatou" :-)

Ještě si dovolím malou úvahu nad úvodní větou, prvního příspěvku. Fórum je i na dále zvukařským, bez ohledu na to, že ti velcí a skuteční sem nechodí. Třeba nemají dostatek času, třeba nemají chuť někomu radit. Ale myslím si, že i tatík z okresu, který se to snaží přes dvacet let kroutit, jak nejlíp umí, nemá zkušennost třeba se Strahovem, Letnou, nebo Náměstím Republiky v Plzni a stačí mu hrát si, jen tak pro radost na tom okrese, má právo na označení zvukař... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Návštěvník » stř 21. říj 2015 12:03:33

Úpadek specializovaných fór je všeobecný. Pokud nejsou tvrdě moderovaná, třeba jako elektrika.cz, kde se už dnes snad laik nemůže zeptat na nic, nebo jsou zcela uzavřená pro plebs. Internet už není výsadou malé části populace, laické dotazy a trolové se množí. Taky je třeba brát v potaz, že jakmile někdo řeší něco s vysokou úrovní znalostí v nějakém oboru, těžko se bude ptát na veřejném fóru, správné odpovědi se obvykle nedočká. Nezbývá mu než se cíleně optat těch pár znalých, a tyhle dotazy se řeší jinak než veřejně.

Zamčeno

Zpět na „Bar“