Parkování dodávky v centru Prahy

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Parkování dodávky v centru Prahy

Příspěvek od blaha » čtv 17. bře 2016 19:20:14

Mám dotaz, v květnu máme jet s divadlem do Prahy do Činoherního klubu (ul. Ve Smečkách, kousek od Václaváku), jedeme všední den asi na 14 hodinu, vyložíme a pak potřebuju někam šoupnout dodávku, pochopitelně to na místě nechat nejde.

Takže potřebuju nějaký typy, kde v centru Prahy "ustájit" všední den od 14ti do 22ti hodin dodávku o délce 7m, výšce 2,6m a šířce 2,4m (Iveco Daily), váha do 3,5t a bude prázdná, takže cca 2t. Plus k tomu jeden osobák, ale ten je nepodstatný, ten se vejde všude.

Už jsem trochu pátral a našel jsem parkoviště v areálu hlavního nádraží, vjezd z ulice Italská, tam se platí jen do 18ti hodin, a vyšlo by nás to asi na 240,- Kč za dodávku a 80,- Kč, za osobák. Má to jednu nebo dvě vady, jednak je to pak k činoheráku asi 20min. pěšky, a druhý vážnější, parkoviště je nehlídaný, resp. nehlídaný po 18tý hodině a je to vlastně až vzadu u odstavných kolejí, to se mi moc nelíbí, auto není naše máme ho jen půjčený a nerad bych ho vracel očesaný, bez rádia a ještě "přelakovaný".

Další možnost, která mě napadla, je auto vyvézt někam dál od centra po trase C metra a zaparkovat tak 2-3 zastávky od Muzea nebo I.P. Pavlova a stáhnout se zpátky krtkem. Takže momentálně se ptám na nějakou alternativu poblíž stanic metra Vyšehrad, Pankrác, Budějovická.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Parkování dodávky v centru Prahy

Příspěvek od exxxi » čtv 17. bře 2016 21:34:41

Parkovaci dum vedle parlamentu, otazka je, jestli tam neni nizky strop. 40/hod.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Parkování dodávky v centru Prahy

Příspěvek od PeBe » pát 18. bře 2016 7:31:12

Tak tuhle depku řešíme dost často a to jezdíme jen kombíkem. Střídáme, dá se řící pravidelně, Šenkovnu u I.P.Pavlova, Koštovnu na Letné a Pravěk v Nuslích. Začíná to už vyložením aparátu z auta. Zaparkovat na Miladě Horákový je kumšt, aby nás nesmetla tramvaj, nebo někdo něco neukradl, protože to většinou taháme víc, jak padesát metrů. U Šenkovny na SJ magistrále je to vůbec humus. V Nuslích docela pohoda. Pak nastoupí to nejhorší, kde nechat auto. Já, byť rodilý Pražák, musím stavět. Kolega, který přijíždí se mnou, je rodilý Prešovčan, takže Praha je pro něho sprosté slovo a patrně by se nám z hledání parkoviště již nikdy nevrátil, takže čekáme na kapelníka, který je sice rodilý Domažličák, ale již pár let v Praze žije, tak je riziko ztráty kamaráda a auta poměrně nízká. Nejhorší je to opět v okolí I.P.Pavlova. Na Letné se dá u Technického muzea a v Nuslích je velké parkoviště pod mostem. Tam je potřeba vybrat místo, co nejvíc pod mostem, aby případný skokan, nebo i plivanec chodcův z mostu, neprojel střechou :-)

V případě dodávky bych se optal v divadle, kam s ní? Určitě nejste první a možná by mohli poradit. Každopádně hlavák bych až tak nezavrhoval. Je to u metra a auto vám v Praze můžou vybrat kdekoliv, to je vždycky adrenalinová sázka do loterie.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování dodávky v centru Prahy

Příspěvek od blaha » pát 18. bře 2016 8:50:41

Tak jak jsem koukal, tak před Činoherákem je vyhrazený asi 9m prostor pro zásobování s omezením parkovací doby na 15min., no dejme tomu, vykládáme asi půl hodiny. Spíš jestli tam bude místo, je to Praha.

U hlaváku, no to metro není až tak na místě, protože je to z druhý strany kolejí, takže přejít všechny koleje, to už je skoro třetina cesty, metrem se dá ušetřit tak druhá třetina cesty a třetí třetina je zase pěšky, než se k tomu metru dostanu, než přijede, dojede z hlaváku k muzeu, než vylezu, tak to mám ujitý pěšky a ušetřil jsem 24,- Kč.

V divadle se určitě poptám, ale tam si většinou dopravu najímají a ta má v Praze někde nějakou základnu, takže se o to nemusejí moc starat. Taky mám variantu, soubor za námi pojede autobusem, kterej teda řešíme smluvně, tak že bych se domluvil s autobusákem, kde bude parkovat, protože, kdyby jel taky na hlavák, tak to postaví vedle nás a on je v autobuse celou dobu tak by na to dohlídnul.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování dodávky v centru Prahy

Příspěvek od blaha » pát 18. bře 2016 10:34:45

Ještě koukám, že by se možná dalo stát na dvojce někde v ulicích Studničkova, Hlavova, Votočkova, nebo pak Apolinářská, Viničná. Je to pak pěšky kousek, když pojedu parkovat, tak mě to z Václaváku stejně vyplivne tímhle směrem.
Sice to taky není hlídaný, ale připadá mi to nějak bezpečnější než hlavák.
Ale vůbec netuším, jak to tam bývá všední den kolem tý 14 hodiny obsazený. Potřebuju místa jak pro dva osobáky, teda vlastně pro tři, ještě s tím druhým autem.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Parkování dodávky v centru Prahy

Příspěvek od PeBe » pát 18. bře 2016 10:51:12

Mám obavu, že ve všední den to bude jistota jen na kraji Prahy. Jednou jsme hráli na "Pavláku" ve čtvrtek, oblíbený to den pražáků na mejdany, a to odvezl kapelník auto až do Motola, kde bydlí a vrátil se tramvají. V noci nám pak auto přivezla jeho manželka a domů jeli dročkou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování dodávky v centru Prahy

Příspěvek od blaha » pát 18. bře 2016 17:51:34

Tak jsem ještě hledal a mám dva další typy, jeden je hned za hlavní budovou nádraží směrem od muzea, je tam nějaký oplocený areál, na panorámě mě to ukazuje cena 25,- Kč/hodinu, ale tam bych si musel zavolat jak je to s dodávkou a asi i možnou rezervací místa.
Druhá je paradoxně druhým směrem, než jsem hledal a to na Florenci, mělo by tam být nonstop hlídané parkoviště i pro autobusy a náklaďáky, a pokud se vlezu do 2,6m vejšky, tak je to za 35,- Kč/hodinu a dá se udělat rezervace.
Další je hned vedla Parkoviště Praha Pod magistrálou, kde je i nějaké zvýhodněné stání za 240,- na 12 hodin, ale asi nebude možná rezervace.
Na metro je to asi 100m, sklouznu se k Muzeu a pak pěšky asi 350m a jsem tam.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Bar“