Nahrávania vtáčieho spevu v prírode - vhodná technika?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
tomper
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. dub 2016 7:02:11

Nahrávania vtáčieho spevu v prírode - vhodná technika?

Příspěvek od tomper » čtv 28. dub 2016 7:17:06

Ahoj.Kedze dieťa dorastá je viac času a rad by som sa vrátil k zabudnutej myšlienke nahrávania zvukov v prírode konkrétne vtáčieho spevu.Som total amatér takze mám len min.info akú techniku použiť.Mam zatiaľ vybraté Tascam DR 100MK2 a Rode ntg4.Rad si nechám poradiť na výhodnejšiu techniku aj bazárovke sa nebránim.Dakujem

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Nahrávania vtáčieho spevu v prírode - vhodná technika?

Příspěvek od Bassman » čtv 28. dub 2016 16:44:19

Vyber mas dobry.

Ale ak by si vedel siahnut hlbsie do kapsy, tak na exteriery su vyborne rekordery SounDevices. Ale to je vyslovene profi a nevadi tomu vlhkost, aj nejaky jemny dazd (s origos taskou kludne mozes ist aj do dazda), teplotne extremy a tak.

Co sa tyka shotgunu, tak tam patria Rodecka k osvedcenej kvalite.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Nahrávania vtáčieho spevu v prírode - vhodná technika?

Příspěvek od vitek_cz » ned 01. kvě 2016 18:41:48

No, konkretne ptaci zpev je celkem problem. K jakemu ucelu? Jestli to sbiras, pouzivas dal pri tvorbe (sound design, rozhalsove hry, film)... Protoze nahrat si jen tak atmosferu, kde bude nejaky ptak je jedna vec, ale snazit se eliminovat pozadi vzhledem ke konkretnimu hlasu (ptaka) je vec druha.

Kriticke parametry bude sum (hodne zesileny tichy zvuk) vs. smerovost mikrofonu. Mikrofonni puska je jedna cesta. Druha je pouziti paraboly. (Coz se zrovna u nahravani ptaku osvedcilo vice) Parabola umi byt hodne smerova, ale v rozumnych rozmerech ma omezeny kmitoctovy rozsah (smerem dolu). Tedy cim vetsi parabola tim nizsi frekvence.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Nahrávania vtáčieho spevu v prírode - vhodná technika?

Příspěvek od vitek_cz » ned 01. kvě 2016 18:43:17

nemam konkretni zkusenosti s NTG4, ale nejvice smerovou pusku co znam, je 816ka.

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Nahrávania vtáčieho spevu v prírode - vhodná technika?

Příspěvek od mi-ro » ned 01. kvě 2016 21:16:58

Zrovna dnes jsem něco testoval a vzal jsem opaskový vysílač SENNHEISER ew100, do jack 3,5 napasoval elektretovou kasli a toto jsem umístil do sadu. Doma úplný koncert

Odpovědět

Zpět na „Bar“