Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
roures
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20. lis 2016 20:13:43

Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od roures » ned 20. lis 2016 21:23:58

Zdravím pánové...jsem tu "DNES" nováček a při pročítání jsem se někdy usmál někdy posmutnil.
Řešíte věci,které jsou už dávno vyřešené,akorát je třeba chytit praxi,ale tu asi většina z Vás nemá.
"napojím,nazvučím a jedu" Tak takhle to nefunguje.Každý má jiný ucho a od toho ucha se to odvíjí!!!
Jinak řečeno,každý zvukař "SLYŠÍ" jinak.
Pro Ty,kteří znají,je základ postavit aparát do stavu: udělat nahrávku LIVE na analog tape...z line OUT
mixu.Poté tuto nahrávku pustit do toho samého mixu do line šavle.MUSÍ to hrát úplně shodně jako kdyby tam stála kapela.
Poté jste si jisti.že apec funguje jako celek.
Ale to jenom tak na začátek...
Když tak rozvedem tohle vlákno trošku více.

(2x subbass s 2xEVM18B...vl.konstrukce)+(4x mid+high(peavey 12"+drivery22)
to celé krmeno 2xcs800+2xcs400.Pult 24-2-2 pódiovka zvlášť.Vše analog.

Těším se na další pokec

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Milan T. » ned 20. lis 2016 23:10:38

:lol: :lol: :lol: Měl by sis ty odborníku nastudovat něco o akustice a ne tady plkat nesmysly!!! #-o #-o #-o Zatím to vypadá, že o zvučení víš prd... :oops: :oops: To co nám tady povídáš, by platilo pouze v případě, kdyby kapela měla nástroje, které nevydávají žádný zvuk, který by se sířil do prostoru!!! V tom případě bys žádnou nahrávku nepotřeboval, jelikož bys to slyšel rovnou z PA... Jinak souhlas s Návštěvníkem a myslím, že to můžeme uzavřít...

roures
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20. lis 2016 20:13:43

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od roures » pon 21. lis 2016 7:24:34

Dle Vašich odpovědí se vůbec nedivím,že se to v klubech nedá poslouchat.
to Milan:Takových jako Vy znám dost a taky už skončili,ale prudí dodnes.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od blaha » pon 21. lis 2016 8:02:46

Tak si to pročti ještě jednou, je tady poměrně dost lidí, kteří jezdí na a mají větší a výkonnější aparáty a pravděpodobně výrazně víc zkušeností než ty.
Na nováčka jsi nasadil trochu víc zostra než by se slušelo. Takhle to totiž vypadá, že jsi sem namachrovaně vstoupil se slovy já jsem king a vy ostatní co jste tady, jste nuly.
Pár lidí jsi určitě nadzvedl ze židle, pár jsi pobavil svojí hloupostí. Dovedu si představit třeba Huberta jak se baví nad bednami vlastní konstrukce, o kterých ale dál nevíme nic, pořízením záznamu na pásku, nebo tvrdým zastáváním analogu.

Takže koukej se zklidnit, začni s konkrétníma příspěvkama, můžeš se klidně i představit, ale ne tak jak jsi to uvedl, prostě napiš jakej máš aparát, vlákno na to tu je, jaký akce děláš, do podpisu a profilu si dej třeba i odkud jsi, atp.

Pokud budeš pokračovat v podobným tónu, jakým jsi začal, obávám se, že se s tebou nikdo vážně bavit nebude.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od J.J. » pon 21. lis 2016 8:31:32

Zvláštní. Už jsem za pultem "pár" let strávil, ale s tímto způsobem nastavení zvuku jsem se ještě nepotkal. Zkus nám prozradit v kterém klubu je možné slyšet tvoje zvučení. Určitě bude možnost, vidět a slyšet tvůj systém práce v praxi, mnohokrát lepší než tady o tom libovolně dlouho debatovat.
Zvukař bez www stránek

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re:Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Bassman » pon 21. lis 2016 9:08:04

Ze sa s nim vobec bavite ... ?
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Martin » pon 21. lis 2016 9:29:07

přesunuto do Baru
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Návštěvník » pon 21. lis 2016 11:28:15

Ale to jenom tak na začátek...
Když tak rozvedem tohle vlákno trošku více.


Tak rozváděj,ty jedno zvukařské ucho, jsme tu celí napnutí. A přidej nějakou svoji historku o tom, jak Franta z Kabát Revivalu ti koupil pívo a párek a poudal, že nikdy neměli tak dobrý zvuk, a to ani na zábavě v Kozošukách.

Jirka P.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. lis 2016 14:53:29

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Jirka P. » pon 21. lis 2016 14:35:43

Taky jsem tu nováček a určitě bych si nelajsknul sem přijít se slovy že "většina z Vás tu nemá praxi". Kdo si myslíš, že toto fórum používá? Trochu se představ a přibliž nám svoji praxi, protože jsi už asi docela kapacita v oboru. Chtělo by to podat spíš jako varianta na zajímavou myšlenku a co na to říkají ostatní, než to předhazovat pomalu jako etalon jak má fungovat zvučení.
Když se nad tím tvým příspěvkem zamyslím, tak mi není jasné, jak má tato metoda vliv na to, že každý slyší jinak? Pokud tedy někdo blbě slyší, tak to tak namíchá na pultu, stejně blbě to nahraje a stejně blbě to opět zase přehraje a jestli to hraje stejně jako původně, tak se bude domnívat, dle svého blbého sluchu, že to hraje dobře, takže se vlastně nikam nepohne, jenom zabije čas. Zjistit tím můžeš tak maximálně to, k jaké dojde změně zvuku mezi line out mixu a reproduktorem, tedy jestli nemáš nějaké velké díry, nebo naopak kopce na master eq, nebo na eq procesoru. A ani si nemyslím, že pokud to nebude hrát stejně, tak by to muselo být špatně. Od toho tam ty eq jsou, aby jsi vyřezal co tam nechceš a naopak.
Na to zjistit, jestli moje ucho slyší dobře jsou nejlepší reference lidí kolem, ať už z kapel, z publika, nebo od kolegů zvukařů.
No jestli to jenom blbě chápu, tak se omlouvám, ale měl by to asi rozvést sám roures, jak to teda je.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od mkarr » pon 21. lis 2016 18:50:47

Představuju si kluka co jde po lese a vidí díru ze které to zlehka hučí/bzučí. Tak vezme klacek, zašťourá tam, kousek poodstoupí a čeká co se bude dít a jestli to bude zábavné.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od PeBe » pon 21. lis 2016 19:28:57

Tak o tom uchu jsme si již přečetli a teď ještě o těch el. znalostech, ať máme to šťourání v díře komplet... :-D

mkarr: jinde se dávají palce nahoru, tady v baru bys měl dostat panáka ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od KamilV » pon 21. lis 2016 20:34:49

Taky jsem kdysi s uchem na bednách začínal... ale pak jsem se na ucho vybodl a přesedlal na jiný značky :P

roures
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20. lis 2016 20:13:43

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od roures » úte 22. lis 2016 18:43:25

Ahojki tady.
Omlouvám se... asi jsem fakt začal trochu zostra.Takže ještě jednou se omlouvám.
Akorát mne mrzí,že většina odpovědí je impulzivní,aniž by se dotyčný trošku zamyslel
nad tím,co jsem se snažil tímto říci.Ale k věci.
To blaha:Díky za rozumnou odpověď.K těm bednám vl.konstrukce...je to klasika klín
akorát prodloužen zvukovod abych se dostal níže.Ty EVM mají citlivost podle údajů z
data výroby 101,5db takže s výkonem 800W na stranu hrají hlasitostně jak bedny 2Kw.
Dále k tomu zvuku:Málokterý zvukař dokáže udělat nahrávku LIVE přímo z mixu,většinou
musí následovat další úpravy jak v síle tak v barvě,nehledě na to že díky digitalizaci přichází
o to nejdůležitější totiž o barvu nástroje.
Proto ten názor o zvuku aparátu.
Občas si zajdu do klubu na pivko a něco poslechnout,ale většinou odcházím zklamán zvukem.
Ale to asi patří k věci.Jinak jsem už starý pes muzikant 56(basák+zpěv)
Normálně už nezvučím,jenom nárazově akce s kapelkama které znám.
Toť zatím

roures
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20. lis 2016 20:13:43

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od roures » úte 22. lis 2016 19:08:31

Ahojki.
Jak jsem psal výše ještě jednou se omlouvám.
To Jirka P:Díky za Tvůj názor.Máš částečně pravdu.Jak za pultem stojí hluchař
je to beznadějné...jenže dnešní doba,kdy si můžeš koupit co chceš se takových
vynořilo jako hub po dešti.Ono stačí se podívat na apec pult a HLAVNĚ rack.
A je to okamžitě jasný kdo za ním stojí.
Digi maximálně efekty protože ten direct tam je,kompresor použít maximálně na attack
nebo gate bránu,EQ pokud možno do roviny (kompezace prostředí)nejlépe bez(další zkreslení
neli změna fázových poměrů a zpomalení rychlosti přeběhu.
Ta rychlost určuje "tvrdost" aparátu(minimum na Live hraní je 40V-mikrosec)pak se zvuk zdá
takový líný,zakulacený,nekonkrétní...nemá to ten attack.
Toť zatím

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Návštěvník » úte 22. lis 2016 21:15:05

My máme aparát tvrdý jako fluorit, ale to bych zatím nechal tak.

Jaké barvy na nástroje používáš, nějaké ve spreji, nebo postaru namáčíš štětku do kyblíku? Můžeš něco doporučit?

Odpovědět

Zpět na „Bar“