EET - jak to budete řešit?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: EET - jak to budete řešit?

Příspěvek od miro » stř 04. bře 2020 19:19:42

O vyjímku z on-line evidence (papírový bloky od financů) je nutné požádat na příslušným FÚ nejpozději měsíc před spuštěním. Je na to formulář. Pak za každou hotovost vystavíš jejich evidovanou účtenku, bloky vyzvedneš na FU, kopie sbíráš a jednou za Q doneseš přehled na FU. Přehled spočívá ve vyplnění základních identifikačních údajů a za každý den vyplníš číslo prvního a posledního paragonu a celkovou denní tržbu. Toť vše. Blbý je, že si s tebou důchodci účtenkovku nezahrajou. Tu nakonec stejně zruší.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: EET - jak to budete řešit?

Příspěvek od Otas » ned 08. bře 2020 20:16:37

Zase jsem se jednou zasmál nad právnickou češtinou:
Znění paragrafu 12 zákona o EET:
.....
– u kterých jsou dány další relevantní důvody pro vyloučení z evidence tržeb; jedná se o tržby
...
poplatníka daně z příjmů fyzických osob,
1) kterému je přiznán nárok na průkaz ZTP/P z důvodu úplné nebo praktické nevidomosti nebo těžké hluchoslepoty**,
2) který provozuje podnikatelskou činnost bez spolupracujících osob podle zákona upravujícího daně z příjmů a bez zaměstnanců, ledaže tyto osoby splňují podmínku uvedenou v bodě 1),

Tomu bodu 2 nerozumím a to jsem před 9 lety úspěšně absolvoval státnice z obchodního a i občanského práva. Já bych si to vyložil tak, že EET nemusím řešit, pokud podnikám sám, nebo i když zaměstnávám slepce.

Jinak pro bloček stvrzenek EET si na FÚ zajdu. U účtu bych měl problém, že nejspíš musí být čistě podnikatelský. A pak, že se na něj často i vcelku seriozním partnerům občas nechce - nedaří - nestíhá peníze poslat :(.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: EET - jak to budete řešit?

Příspěvek od exxxi » stř 11. bře 2020 23:31:09

Tak teď by to asi šlo řešit pozastavením živnosťáku, protože nám je k hounu....
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Bar“