Kdy vznikne porušení autorského práva?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

Kdy vznikne porušení autorského práva?

Příspěvek od svirest » úte 14. bře 2017 7:44:13

Omlouvám se za nové téma, ale nikde jsem nenašel vlákno, které by se tímto problémem zabývalo....
Jsme revivalová kapela a chceme reklamu na akci odvysílat v rádiu. Musíme dodat 20s spot a rádi bychom jako podklad použili melodii, která je patrně chráněna autorským právem. Někde jsem se dočetl (bohužel už nevím kde), že když se použije např. 10 tónů (neznám přesný počet) použitých za sebou, které dělají leitmotiv té které skladby, není to ještě porušení autorského zákona. Samozřejmě, že svá vystoupení ve vlastní režii platíme OSE.... Neznáte někdo podrobnosti? Díky všem za reakci....

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Kdy vznikne porušení autorského práva?

Příspěvek od Otas » stř 15. bře 2017 17:05:31

Myslím, že se to počítalo na totožné takty, přípustná hranice byla tuším tři. Ale mnógo let tamú nazad...
Že by tu nebyl nějaký skladatel? Pardon, omlouvám se, pořádný skladatel tohle nemusí řešit, je originální.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Kdy vznikne porušení autorského práva?

Příspěvek od Petr Z. » čtv 16. bře 2017 11:33:11

Já bych si tak tipnul, že naprosto přesnou odpověď bychom dostali třeba od Evy a Vaška, ale jak je sem dostat? :-)
Myslím, že EU má tohle jinak a US to má taky úplně jinak - soudě podle množství soudních procesů /medializovaných/ v USA.
V Evropě, co jsem si tak všiml, se s tím nějak moc nedivočí a zvlášť ve státech bývalého východního bloku. Před Komedií 89´si každý bezplatně opajcoval co chtěl a jak chtěl a bylo vymalováno, na něčí práva se sralo.
Ono to bude dost podobně i dneska, akorát že už nepůjde ošlehnout celý kus, ale jen úsek.
Jo a taky by mě zajímalo, zda někdo nemá mail např. na Madonnu, nebo Pera Gessla z Roxette - docela rád bych se jich zeptal, jak a kolik jim chodí peněz od českých raketýrů, zvaných Intergram.
Madonna, Roxette, Eurythmics a hromada podobných ze středního proudu jedou na "veřejnoprávním" ČRo v jednom kuse, hranost i rotace věcí tohoto proudu je tam obrovská.
Tak by mě i zajímalo, jak to ČRo platí - zda nějakým paušálem za kus, nebo vše zvlášť, kolik lidí to vytahuje z playlistů, možná přiřazuje do skupin aspoň podle zemí a odesílá na Intergram.
Podle toho, co se o nich píše /Intergram/ je to poměrně bohatá organizace s kurrevsky nadstandardními platy.
O OSA se nemá cenu bavit, to je případ sám pro sebe a ti lidi už měli být nejmíň 10 let za katrem, nebo to mít už odsezeno..

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Kdy vznikne porušení autorského práva?

Příspěvek od exxxi » čtv 16. bře 2017 13:16:22

Napada me stejne houslove solo pouzite ve trech ruznych pisnickach. Original je v I love to hate you, jednu kopii ma Helenka, ted nevim jestli zrovna v Dlouhe noci, dalsi kopii ted z hlavy nevim. A napada me, jestli jsem uplny original neslysel v necem ze sedmdesatek.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

potok54
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: ned 27. bře 2016 10:32:50

Re: Kdy vznikne porušení autorského práva?

Příspěvek od potok54 » čtv 16. bře 2017 14:02:54


svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

Re: Kdy vznikne porušení autorského práva?

Příspěvek od svirest » pát 17. bře 2017 11:24:36

Všem moc děkuji za příspěvky, i když od potok54 vůbec nepotěšil.... Myslím si, že když někdo použije v nějakém klipu nebo spotu na podbarvení např. jen 4 TÓNY, tak je z obliga.... jak mi někdo může dokázat, že jsem to nesložil já.... - ale to je asi jen v hypotetické rovině.....

Odpovědět

Zpět na „Bar“