(NE)Umírající Zvukařina?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Oto Novák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08. črc 2014 11:19:31

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Oto Novák » sob 19. kvě 2018 12:46:03

Nič neumiera. Pár kolegov odišlo, a už nepíšu... ale ... napriek tomu že neprispievam, často tu chodím čítať.... snáď príde čas, a budem aj viac písať....

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od blaha » sob 19. kvě 2018 22:10:17

Já občas taky zavítám, není teď tolik času.

Spousta věcí, které se tu řeší už řešeny byly, a zodpovídat to znovu dokola...

Část dotazů je specifická mimo moje zaměření, k těm asi nemám co doplňovat. A část dotazů pak nemá cenu komentovat.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od safa » pon 16. črc 2018 18:14:11

Martin píše:když přestal přispívat Honza Šafařík (respekt a díky za vše)
... služebníček :)

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Petr Z. » úte 25. zář 2018 9:10:05

poznámka admin: následující příspěvek je reakce Petra Z. na spamové téma "new balance 420", které jsem samozřejmě smazal (díky tímto všem, kdo mi případné spamy hlásí). Protože v zásadě píše o tomtéž, jako v celém tomto tématu (Umírající Zvukařina,), založeném taktéž Petrem Z., dovolil jsem si příspěvek po smazání spamu přidat sem, aby nezavazel v sekci Mixážní pulty.
------------------------


Tohle jen dokumentuje smutné směřování kdysi živého webu.
Zůstane tu jen tohle a stupidní linkované dotazy puberťáků , jak za co nejmíň peněz nadělat co nejvíc kraválu. Psané bez diakritiky, interpunkce a s linky, směřujícími nanejvýš k Thomannovi.
Viz charakter a zaměření dotazů za posledního půl roku.
Tak aspoň, že si to vydělá na provoz domény oplácáním reklamy všude okolo. Už to sice otravuje, ale chápeme, že něco těch patnáct stovek na doménu vydělat musí :D
Je to bohužel škoda.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Martin » stř 26. zář 2018 11:58:23

Tohle je podle mne spíše na hlubší povídání u piva, než na nějaké vypisování, ale ohledně Zvukařiny se nebráním jakékoliv debatě. Třeba se někdo další rád přidá.

Jedno z mých kréd je, že dokud zaznívá kritika, pořád někomu na věci záleží.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Petr Z. » pát 28. zář 2018 11:09:23

Martine, popravdě - také bych tu raději viděl třeba Šáfovy příspěvky, než výblitky oslů, co jen shánějí nějaká rámusidla na gardenparty a na firemní večírky. Nebo dokonce reklamu šmejdfirmy, která by jinde musela být tvrdě zaplacena.
Je bohužel velmi vidět, že pro mnohé laiky je pojem "zvukařina" pojmem, pod který mohou zahrnout téměř vše, co se "zvukem" jako takovým souvisí. Včetně takových blbostí, jako je třeba výběr bedýnek k PC. To si mnozí se zvukem pochopitelně spojují také, to je asi v pořádku. Ale my, co se zvukem a ozvučením téměř denně pracujeme, chápeme pod pojmem "zvukařina" něco úplně jiného, totiž semi- či profesionální práci s PA ozvučením, studiovým nahráváním apod.
Problém Martine, vidím konkrétně já v tom, že onen pojem "Zvukařina" je tak strašně široký a všeobjímající, že časem nutně muselo dojít ke konfliktu oněch laiků a opačného pólu, tedy semi- či profesionálů.
Jedni nechápou druhé, jedni i druzí otráveni odcházejí jinam, takzvaně na "svůj píseček", tedy ke svým.
Téměř všichni, kdo byli v historii tohoto webu účastni, se jistě shodnou na tom, že to byl a má nadále být web právě o té semi- či profesionální práci se zvukem, ozvučením, nahráváním i příslušnou, semi- či profesionální technikou.
Nikoli jednorázová poradna pro laiky, suplující recenzní stránky prodejců šmejdu.
Můj skromný návrh zní:
Nebylo by moudré, všechny ty typicky laické, víceméně "jednorázové vyptávače" přesměrovat spíše na diskusní-recenzní fóra prodejců příslušné techniky?
Přijde-li sem nějaký, naprostý laik a bude požadovat nějaké schválení poměru cena/výkon/životnost, případně další příbuzné porady u vyslovené spotřebky, kterou my profesionálové v podstatě ani neznáme - tak jej prostě odkázat na web onoho prodejce k recenzím.
A po určité době tento plevel prostě smazat.
Je to jen můj momentální nápad ke zvážení, nemusí se samozřejmě shodovat s vnímáním tohoto webu laiky :D

Uživatelský avatar
Lojza K.

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Lojza K. » pát 28. zář 2018 12:39:54

ony chodí doplňující dotazy na mail :D
stejně to písnu i tady :D
jen co mi dojde o co vlastně jde #-o
kde to na mě vyhrabali?
neradí jim někdo známý na fb :?:

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Otas » pát 28. zář 2018 13:14:58

Ono se svět zvuku vytrvale přesunuje k digitálnímu zpracování, což věc zjednodušuje a přeje generaci mladých kluků, kteří vyrostli s rukama na klávesnici. Doplněno o nějakou spotřebku v aktivní verzi to vlastně nutí přemýšlet jen o rozpočtu. Dotazy prodejcům jsou rizikové - prodejci potřebují prodat. Ti kluci obvykle nejsou hloupí, vědí to a snaží se nabýt nějakých informací na fundovaných adresách. I proto je zde Zvukařina.
Občas tito kluci přicházejí s představou, že si vyguglují daleko laciněji kvalitní věci (což ve zvuku obvykle neplatí) a že radící starci :) jsou mrzouti, kteří jim chtěji zkazit radost. A chvíli to trvá, než vstřebají skutečnost.
Nevěřím příliš představě, že sem bude chodit výhradně nejvyšší kasta profesionálních zvukařů, popřípadě poloprofesionálů a bude se zde dělit o těžce (a obvykle draze) nabyté zkušenosti. A pomáhat tím vzniku a rozvoji konkurence... Pokud se chce někdo něco podobného komplexněji dovědět, musí obětovat čas a peníze a zamířit do nějakého kurzu (kdysi ho dělával V. Vlachý), nebo si alespoň nakoupit a nastudovat nějakou literaturu, zaguglovat na fórech i cizích.
Nicméně buďme rádi, že jsou nadále mladí se zájmem o dobrý a silný zvuk. Ti by měli převzít štafetu od dnešních 60tníků, jimiž se to v branži hemží.
Pak se stává to, nad čím kdysi zuřil Hubert Mašín: "Oni neslyší výšky a tak automaticky uřezávají poslední oktávu".
Aby nedošlo k omylu: rovněž patřím do tohoto téměř starého železa. Nicméně neuřezávám, ač neslyším :).

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Petr Z. » pát 28. zář 2018 15:44:28

"Ono se svět zvuku vytrvale přesunuje k digitálnímu zpracování, což věc zjednodušuje a přeje generaci mladých kluků, kteří vyrostli s rukama na klávesnici. Doplněno o nějakou spotřebku v aktivní verzi to vlastně nutí přemýšlet jen o rozpočtu. Dotazy prodejcům jsou rizikové - prodejci potřebují prodat. Ti kluci obvykle nejsou hloupí, vědí to a snaží se nabýt nějakých informací na fundovaných adresách. I proto je zde Zvukařina."
Otasi, tímhle jste chtěl říci přesně co?
Že ty ruce na klávesnici, v hlavě o ozvučení jinak prázdno, plus "spotřebka v aktivní verzi" potřebuje specializovaný web Zvukařina? Nebo je to naopak?
Píšete, že chtějí nabýt informací na fundovaných adresách - a vzápětí to zašprajcujete tím, že nevěříte příliš představě, že sem budou chodit kvalitní polo- či profesionálové.
Neprotiřečíte si tak trochu, Otasi?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Otas » pát 28. zář 2018 21:01:16

Pochopitelně myslím, že si neprotiřečím. Ti kluci často nemají ani základní znalosti o věcech, co jsou potřeba pro hlasitější reprodukci hudby. A lidé, kteří zde odpovídají na jejich dotazy, obvykle znalosti mají a mají řadu zkušeností. A jsou ochotni jim je předat. Aby kluci věděli více, aby věděli, jak se k problému postaví zkušenější. ANO, potřebují takový web. A pokud má zvukařina pokračovat dále, potřebuje ona je. Malá část z nich se nepochybně bude rozvíjet a odborně růst.
"Nevěřím příliš představě, že sem bude chodit výhradně nejvyšší kasta profesionálních zvukařů, popřípadě poloprofesionálů a bude se zde dělit o těžce (a obvykle draze) nabyté zkušenosti. A pomáhat tím vzniku a rozvoji konkurence..."
V protiargumentaci uniklo důležité slůvko VÝHRADNĚ :).

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Petr Z. » sob 29. zář 2018 13:29:44

Je to jen názor. Myslím, že je moc dobře, že jej máme každý úplně jiný :D

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Petr Z. » sob 29. zář 2018 13:38:59

Zapomněl jsem připsat, že mne dost udivuje, že se tu neobjevuje ruznobarevných názorů víc, než těch pár.
Asi sem už chodí velmi málo lidí, nebo sem chodí už jenom ti jednorázoví vyptávači, co nakoupí a sem už znova nepřijdou. Nebo si vzpomenou, až je malér, nebo je potřeba něco doplnit.
Pokud začnou radit laici laikům, nemůže to dobře skončit. Viděl jsem to tu nedávno, mnoho vláken šlo do ztracena.

Také si myslím, že je naprostá hovadina, aby z deseti či patnácti potenciálně živých vláken zůstávalo na titulce jen pět. To je naprosto zvrácený systém, který tohle fórum zabije, Martine.

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od pavlii » sob 29. zář 2018 23:47:15

Už jsem to psal několikrát a i na víc jiných míst: přijde mi, že se spoustu posledních let z těch nových a mladých vytrácí něco jako opravdu hluboký zájem. Rádi by věděli ne všechno, jen něco, a nejlépe hned - ne z manuálu, ne z YT tutoriálu, ale dostat to pod nos na stříbrném podnose. Ale fakt netuším, kde se stala chyba. A není to o přesunu na sociální sítě - tam je to IMHO degradováno ještě navíc tím, že je to povětšinou děsně free a když na to člověk koukne, tak opravdu odborných skupin je v zásadě pomálu a kdo tam je? No povětšinou zase my starci :-D a mládež se poplácává po ramenou ve svých skupinách a nedejbože tam napsat nějaký fundovanější názor 8) Takže tak. Rozhodně to nevyřešíme.

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
Lojza K.

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Lojza K. » ned 30. zář 2018 10:18:44

Já bych se nebál, ta praxe neuteče :-D
Ono průzkum bojem je ta nejlepší zkušenost.
Pokud to bude pokus-omyl, vytřídí to plevy od zrna.
Vidím to denně ve škole, děcka čekají na pokyn a dělají blbce, jak to vidí ze seriálů.
Šprti s dobrou pamětí mají jedničky.
Je potřeba počkat, až přijdou sami, jinak to nejde :mrgreen:

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Bildic » ned 30. zář 2018 10:38:20

Každý z vás s kúskom nostalgie má pravdu.

Toto miesto musí zostať v profi a poloprofi “lige”.

Každy z nás dokupuje - nahrádza či rozširuje - a preto výmena informácii môže “nakopnúť” pri diagnostike. Digital sa už udomácnil a aj z najmladšieho vekového segmentu je tu pohľad vítaný, nakoľko nové technológie budú pre nich na ovládanie zrozumiteľnejšie (aj keď často bez poznania princípu).

Príklad z audio/digital
Posledný týždeň som sa trápil s dante prenosom u AVIO konvertorov. https://audinate.com/products/devices/d ... =h-her-act

Pod mac-om som to rozbehal (po updatoch) ale pod PC nie.
Vsetky dante zariadenie Ok, len AVIO nie. Odborne fora nic, audinate nic. Anaĺýza sieťoveho traficu odhalila eset- antivir.
Ale asi az na cca 10 pokus (nebol to len personalny firewall, ale kombinácia deaktivácií, čo zabrala zrejme po updatoch esetu len na posledne sieťové zariadenie).
Nenapadlo ma to vyskúšať na “zvukovom” čistom PC, tam to naskočilo na prvý šup.


Toto fórum sa číta stále - možno pasívne - ale má bohatú odbornú databázu.

Odpovědět

Zpět na „Bar“