(NE)Umírající Zvukařina?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Petr Z.

(NE)Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Petr Z. » sob 12. kvě 2018 21:32:53

A ještě něco:
Jen já mám ten dojem, že tenhle web umírá? Pomaličku, ale jistě?

-------------------------------------
pozn. admin: kvůli přehlednosti jsem off-topic příspěvky sloučil do nového tématu, umístil jej do Baru a upravil název

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od mkarr » ned 13. kvě 2018 22:05:29

No hlavně doufám že se nepřestěhujě na facebook. Ale jinak spíš čekám, že se mezi účastníky najde pár tahounů.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od CharlesBass » pon 14. kvě 2018 22:18:18

Ono ani na Prodancu už není 50 příspěvků za 24h jako to bejvalo, už jich tolik nebejvá ani za měsíc ;-) Ono zřejmě se, zcela přirozeně o řády rozrostla informovanost ve všech sférách. Vyčerpávající informace poskytují samotní prodejci, kteří mají možnost recenzí a komentářů u každého produktu. Už i v tej češtině/slovenštině.

Pak je přirozené to, že (prvo)ligový zvukaři se nebudou zdržovat raděním, jak zapojit XLR konektor. Stejně tak sem asi nepřijdou s tím, jak vyřešit problém u dSnake s Cat7, který je zarušený zrovna a jen při postavení vedle Avolite, který běží zrovna na 3072 kanálů :-D

Pak "musíme" vzít za vděk i lidmi co vlastně hledají forum Audioweb, Repromania, nebo Elektrobastlírna, protože jim připadá, že když je v názvu Zvuk(ařina) tak mu tu lépe poradí s bedničkama na PC.

Koukal jsem už do vláken co se zabývají samotným fórem. Nenašel jsem nic, co by se zaobíralo nějakou lepší/jasnější prezentací fóra. Také je tu bambilion odkazů na kde co - a mám pocit, že tam to asi vlastně končí, nějaká reciproční vazba asi nefunguje, pokud pominu komerční reklamu - tj placenou.

Docela bych ocenil nějakou dlouhodobější statistiku. Bude asi, proti zlatým časům, mrzká. Já sám jsem členem snad 20 fór, tématicky souvisejících či absolutně ne. Ale obecný úpadek je vidět téměř všude. Matadoři se vyčerpali, vydrželi opravdu ti nejtrpělivější a většinou - bohu-dík nejzkušenější....

Co proti tomu dělat fakt nevím. taky se mi "přesun" na FB nelíbí.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od strapal » úte 15. kvě 2018 7:40:26

I ke své velikosti trusu kobercového mola si dovolím malou poznámku. Ochotých lidí je na fórech čím dál tím méně a ja tu vidím tu základní spojitost s tím, že poradit do začátku dokážou už jen ti starší, kteří bohužel tak nějak postupně mizí a mladší, ikdyž by věděli, nemají zájem, nestíhají a snad je k takovému gratis chování ani nikdo nevede. Navíc kutilství a bastlení je v podstatě konec, takže nová generace, to myslím obecně, pojede v rytmu "připoj mi to k netu, mrknu na to z hospody" nebo v lepším případě "ok, vyměníme to celé". Mám za to, že až na pár fajnšmekrovských vyjímek, vlastně nebude na fórech ani na co se ptát. Přestanou debaty typu "aparatura do začátku, případně do 40k", jelikož to další generace pořídí v ceně jedné výplaty i s mobilním servisem.. Asi to tak má být.

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od pavlii » úte 15. kvě 2018 9:58:56

Nojo - to je jedno z nejhezčích shrnutí, co jsem kdy na fórech za posledních pár let četl. Na ty mladý mi to sedí dost přesně, je to vidět i v přístupu ke standardní práci (mám okolo sebe pár nováčků a můžu dost zodpovědně posuzovat).
Navíc je čím dál víc v oblibě i fenomén "nerozumím anglicky, tak to budu používat a postupně přijdu na to, co to vlastně dělá..." (řeč je o SW efektech). Na mé podotknutí, jestli by nebylo lepší si někde zjistit aspoň zhruba smysl a účel pro danou aplikaci se nějak nebral zřetel 8)

No ale aspoň my starší občas pokecáme a máme materiál na "pomlouvání" :-D :-D

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Aleš » úte 15. kvě 2018 10:08:57

Myslím, že jeden z důvodů tzv. úpadku fóra je i to, že tu chybí Hubert. Reagoval často i na dost nezáživná a opakující se témata a svým mnohdy osobitým způsobem odpovědí vtáhnul do diskuze další lidi "od fochu". Přiznám se, že jsem sem chodil číst především jeho :-)

jonas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pon 02. pro 2013 15:45:24

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od jonas » úte 15. kvě 2018 11:29:14

Souhlasím s Alešem. Stejné to bylo i se mnou :-)
Občas se snažím i poradit (aby to tu úplně neumřelo), ale nepodívám se na stáří vlákna a jsem pak pro legraci. Trochu odbočím - nevíte, kde se dá v Praze a okolí dostat do bezodrazové měřící akustické komory? (edit: admin)

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Martin » úte 15. kvě 2018 15:54:58

neodbocuj, pls, zadej jinam
administrátor, moderátor

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od istuchlik » úte 15. kvě 2018 19:54:49

Myslím, že prakticky všechny výše zmíněné důvody platí a pravda je, že i já jsem sem chodil hlavně kvůli Hubertovi. Jinak ale k tomu přesunu na FB podle mě už také došlo, ve skupině Zvukaři to tam celkem dost žije...

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od istuchlik » úte 15. kvě 2018 19:55:16

On ten přesun na FB je mimochodem hodně znát i u prodeje a nákupu techniky, dle mé zkušenosti to na FB funguje výrazně líp a pružněji, než na "tradičních" internetových bazarech.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od strapal » úte 15. kvě 2018 20:21:15

Jsem normalni, kdyz nepouzivam drzkoatlas?

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od istuchlik » úte 15. kvě 2018 20:31:49

Proč nenormální, to je čistě osobní volba. Já jsem se tomu taky poměrně dlouho bránil, ale musím uznat, že na některé věci je to opravdu šikovné. Třeba právě na diskutování o zvukařských tématech nebo pro prodej a nákup techniky. A nikdo nikoho nenutí si tam dávat své fotky z dovolené...

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Martin » úte 15. kvě 2018 23:13:22

ahoj, aspoň krátce - web Zvukarina.cz funguje 13. rokem. Bál jsem se o jeho budoucnost, když přišel Facebook, když přestal přispívat Honza Šafařík (respekt a díky za vše), když se s námi ani nestihnul rozloučit Hubert (komentáře netřeba)... Obsah webu a jméno ale tvořili a tvoří i další.

Návštěvnost je stále v několika desítkách tisíc za měsíc, byť příspěvky nepřibývají tempem jako dřív - prostě je tu dost materiálu ke čtení. Pokles v návštěvnosti oproti např. roku 2013 je v nižších desítkách procent, to vnímám pozitivně.
A více se rozevřely nůžky, co se týká odborných znalostí, to jste vystihli přesně.

Nějaké nápady, kam a jak web rozvíjet, by byly, času méně. Přivítám i ty Vaše, máte-li chuť :)
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od PeBe » stř 16. kvě 2018 12:31:16

Umírají zvukaři, ne zvukařina ;-)
Pokud chce někdo vidět skutečně umírající fórum, pak třeba arachnomania.cz, je toho zářným příkladem. Diskuse zaplevelené spamem, sporadické dotazy a ještě sporadičtější odpovědi. Jsem rád, že jsem s pavouky začínal, když tam bylo ještě docela živo. Nicméně i dnes se tam dá dohledat hromada odpovědí na dokola se opakující dotazy. Tady to stále žije. Pravda, není to tady takový cvrkot, jako třeba na pc-help.cz, kde se o pořádek musí starat slušná baterie moderátorů (mmmartin jistě potvrdí), ale nevšiml jsem si, že by tu nějaké dotazy zůstávaly dlouho bez odezvy, nebo že by tu spam na boty smrděl týdny. Zkrátka, dokud žije admin, žije i jeho fórum... Díky Martine! ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Umírající Zvukařina?

Příspěvek od Quicktor » stř 16. kvě 2018 17:06:01

Ať je toto fórum v jakémkoliv stádiu úrovně, chodím sem velmi rád. Pro nás amatéry je zde spousta kvalitního materiálu a díky Vám jsem se vyhnul mnoha přešlapům.
Každej byznys funguje na vzestupech a pádech a přeji nám všem a hlavně Martinovi aby ty pády nebyly tak strmý.
V.D.

Odpovědět

Zpět na „Bar“