Nákupy u Thomanna - ano/ne?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od PeBe » pon 22. dub 2019 12:49:07

Konkrétní příběh: na Kytarách jsem v sedm večer objednal, druhý den v poledne převzal od řidiče PPL. Reklamaci jsem ještě nikde neřešil, ale Kytary jsou za mě nej v Čechách, bohužel nemají vždy v nabídce to, co bych chtěl a proto kupuji často také u Thomana... :-)
Další konkrétní příběh z trochu jiného soudku. V jeden den jsem na jednom kšeftu se sportovním zbožím, kdesi u Ostravy, objednal batoh, prý skladem a zároveň na Ebay z Anglie dětské kempingové křesílko. To bylo v úterý. Křesílko mi přivezli v pátek, batoh až za deset dní. Když dva až tři dělají totéž, není to vždy totéž :-)
Jinak přeji všem příjemný zbytek velikonoc. Před chvílí jsem dojedl kachnu s bramborovým knedlíčkem, zalil 11° Kozlíkem a odcházím k bráchovi na grilovačku...
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od Návštěvník » pon 22. dub 2019 14:50:38

PeBe:
Ale no tak... To by musel pan Thomann hodně makat, aby zlikvidoval veškerou konkurenci na celém světě
Kupuji si za své peníze tam, kde je to pro mě výhodné. Něco v Čechách, něco v Číně, Německu, Anglii, USA,... Že daně zůstanou někde jinde, mě tolik netrápí. Platím tomuto státu na všech formách daní, již tak nekřesťanský balík, že těch pár stovek ročně to nevytrhne.
Jsi tak trochu demagog, Thomannovi bohatě stačí, aby zlikvidoval konkurenci tam, kde již je - v podstatě celá střední Evropa a budete se divit, jaké ceny nasadí, včetně dopravy. Z Anglie to bude taky zajímavé, zejména pokud vystoupí z EU.
Nechápu, že je pro někoho problém počkat na objednanou techniku 3-5 dní. To je velký problém, zejména pro toho, kdo hraje jednou za měsíc (samozřejmě existují vyjímky, ale to je málokdy).
Že jede jeden kus techniky přes půl Evropy a zatěžuje to ekologii, to už netrápí vůbec nikoho. Hlavně že jsem ušetřil pár korun a hezky si nacpal bříško. Po nás potopa... Vůbec nevím, kam se poděla národní hrdost.
Promiň, nechci být osobní, ale poslední dobou se toto děje u nás, kam se podívám.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od Havlis » pon 22. dub 2019 15:38:40

Demagog jses hlavně ty. Thomann už tu nějakou dobu je a konkurence zatím drží dobře. Naopak thomann silné prospívá českým zákazníkům tím, že české hudební eshopy mají velmi vysokou úroveň služeb. V poslední době se to srovnává i v jiných oblastech, ale tak kvalitní služby jako maj třeba kytary a spol dlouho eshopy v ne hudební oblasti neměly ani přibližně...
Pokud by nějakou záhadnou cestou zlikvidoval konkurenci a pak radikálně zvedl ceny, okamžitě někdo rozjede byznys a díky původním (Stále rentabilnim cenám) ho snadno podstreli a pretahne zákazníky. Srovnávat to s vodou či elektřinou je práva demagogie, pac hudebniny nejsou navazany na jaksi z principu monopolní vodovodní řad. Kdokoliv si může celkem snadno otevřít hudební eshop, na rozdíl od vodovodní společnosti.
Argument s ekologii dovozu je samozřejmě lichej, pac to zboží se u nás v 99,9% nevyrábí a dovez se k nám musí tak jako tak. Jaké způsob dopravy je ekologičtější je věc sama pro sebe a nerozumíš ji ty ani já. A spočítanou ji taky nemáš.
To s tou národní hrdosti je taky peknej blábol, tusis vůbec, kdo jsou vlastníci majoritních českých e-shopu?

Uživatelský avatar
slava

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od slava » pon 22. dub 2019 18:37:37

To návštěvník:Ty ekologu - co jezdí dodávek se žrádlem a kamionů a ty mi budeš slintat něco o ekologii?Až budeš tak na výši,abys věděl,že malý kšefty dělaj malý zvukaři,kteří nemají na to mít náhradní aparát za prdelí,tak se ozvi.Chytráku.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od exxxi » pon 22. dub 2019 18:47:10

Kdyz muzu, tak nakupuju v Muzikeru, Kreateku, Prodancu.
Dlouhe trvani reklamace v muzikeru potvrzuji, ale neodradilo mne to.
Ovsem nekdy je potreba udelat velky nakup u Thomanna z duvodu sortimentu. Doporucuji kazdemu se jednou za par let do Treppendorfu podivat. Treba videt, jak dvacetilety prodavac dokaze seridit kytaru pred zakaznikem, to u nas nezazijes.
Zato cesta me jako vzdy presvedcila o ceske neschopnosti. Posledni pumpa v CR, LPG stojan porouchany. No, ted uz vim, ze v nemecku natankuju taky, redukce pro cizince maji.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od CharlesBass » pon 22. dub 2019 21:25:57

Já když můžu, nakupuju u Thomanna a Muzikera.
Jó Thomann, je to prostě pro našince motivace. Nejen pro prodejce, jak mají prodávat, ale i pro zákazníky, jak nakupovat. Mám pocit, že u nás je změna v mnoha věcech iniciovaná pouze při klesajících ziscích. MO manažeři pak hledají i jiné možnosti, jak je zvýšit, než najímáním nekvalifikovaného/nenáročného personálu, používání líbivého marketingu (kdejakého šuntu), pevným držením marží, atp.

A LPG? no porouchaný stojan sem nikde nezažil, spíš, že zrovna plnili cisternu. Ale, že by měli redukce pro cizince? Ha Ha :-D Já bych ale bez redukce za hranice nevyrazil ;-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od exxxi » pon 22. dub 2019 22:39:31

Jo, velka Aralka na 80. sjezdu A3. Mila obsluha, redukce na zalohu 20€. V klidu si natankujes sam. Zatimco u nas po 18.h LPG nemas sanci koupit..... Moje zkusenost, ze v noci koupis u dvou pump v Praze, jedne v Beroune a jedne v Plzni. Na zapad od Prahy jinde nemas sanci. Na podzim vecerni cesta Plzen-Brno a zpet. V Brne me na dvou pumpach o pulnoci odmitli natankovat, MOLka na pul cesty mela poruchu cerpadla, na 66.km je mala pumpa u sjezdu, ovsem napis prijdu hned....a nikdo neprisel. Sehnal jsem az na 55.
Inu, ceske sluzby.....
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Host

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od Host » úte 23. dub 2019 9:29:44

Nechci nikoho popudit, ale také jsem několik let věrným zákazníkem obchodu Thomann.

Chování místních obchodů docela dobře popsal CharlesBass. Poptávka je malá,jich je stále relativně hodně a oni hlavně bojují o své vlastní přežití.Zákazník u nich určitě není na prvním místě.

Určitě bych už znovu neriskoval, že si u takovýchto zoufalců objednám nové zboží, oni mi pošlou viditelně použitý výrobek a při odstoupení od smlouvy jim neskutečně dlouho trvá vrátit zaplacené peníze.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od PeBe » čtv 08. srp 2019 14:59:48

Thomannova rychlost:
Včera v 10:00 jsem objednal, zaplatil kartou... Před deseti minutami volal šofér UPS, že za čtvrt hodiny přijede...
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od CharlesBass » čtv 08. srp 2019 15:57:12

No a přivez jo? Tvl ... to já jako nelpim na tom abych to měl do hodiny doma ... ale většinou to trvá cca 4 prac dny. Oni používají UPS a je (i přes nepřiliš přesné trackování) evidentní, že to na depech prostě leží přes noc. Z toho Burgebrachu to jde do depa myslím Wurzburg, pak do Norimberku. Obě města jsou od Thomana cca stejně daleko. Ale pak z Norimberku už se to hne podezřele rychle, přes noc už je to jak kouzlem na lokálním depu a ráno to již doručují.

Já objednal včera v 17h a dneska to je stále v Burgebrachu.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od mifune » čtv 08. srp 2019 17:38:51

U mně jednoznačně vede Thomann tak 85 : 15 (Kytary, DJ Profi, 10-15 let zpět Prodance a MusicData - ale ty to dnes už vůbec). Servis zákazníkům mají dotaženej k dokonalosti...alespoň podle mých letitých zkušeností s nákupem.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od PeBe » čtv 08. srp 2019 17:55:50

Skutečně přivezl :-) Když jsem ráno viděl, že to v 1:15 přišlo do Norimberku a pak se nic nedělo i přesto, že psali, že doručí dneska, říkal jsem si: "Jasně, takže v pondělí." Jak jsem čuměl, když mi ve třičtvrtě na tři volal, že je v sousední vesnici... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od relaxmusik » pát 09. srp 2019 9:24:20

Osobně také občas některé věci objednávám u Thomann. Před měsícem jsme jel kolem tak jsem se po delší době opět zastavil, že si vyzkouším vyztavené kytary Gibson. No nevyzkoušel jsem je , byly pověšeny asi 3m nad zemí aby si je nikdo nemohl brát na zkoušku. Říkám prodavačovi, že bych si je rád vyzkoušel a on, že se špatně sundavají, že mi otevře místnost s Custom shopy.
Na to já mu říkám, že rád bych si vyzkoušel nástroje do 2000EUR ne za 6000tis. EUR. :-) On na to, že mám chvíli počkat, tak jsem čekal no a nic. :-(
Jinak co je děs, tak teď několikrát jsem řešil konflikt s řidiči UPS, jednou jsem zadal dodání do firmy, přivezli domů,
po druhé jsem zadal domů, přivezli do firmy. Po třetí jsem zadal platba dobírkou a řidič byl celý nepřítečný, že nemá drobné zpět a že nemají povinnost vracet.
Bohužel, pokud člověk obědnává několik položek, tak se nedozví u Thomann celkovou sumu v CZK.
Když jsem zadal platbu převodem, tak mě včetně polatků bance vyšlo 1EUR na 28,30 CZK, při platbě kartou pře 27CZK.
U pár set EUR nebo tisíc se to už pěkně prodraží.
Nejlepší byla dobírka v EUR, tu bohužel zrušili a je pouze v CZK.

Uživatelský avatar
slava

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od slava » pát 09. srp 2019 9:41:01

To relaxmusic: Konflikt s řidiči,jak jej popisuješ, se mi nezdá.UPS doručuje na adresu uvedenou v objednávce - takže na 90% blbě zadané.A pokud si přeješ dobírku,tak máš mít částku připravenou.Je to tvoje blbost.Konkrétně s UPS mám ty nejlepší zkušenosti,jak se sledováním zásilky,tak s chováním řidičů.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Příspěvek od relaxmusik » pát 09. srp 2019 11:38:12

Re Slava: Vím dobře co jsem zadával, nejsem jediný kdo si na jednání UPS stěžuje, jako firma již s nimi také neposíláme, raději TNT když už musíme.
Takže se chlapče vzpamatuj a nepiš bláboly o kterých víš ho...- :-)
Do nedávna bylo vše bez problémů, asi jiný řidič.

Odpovědět

Zpět na „Bar“