Údržba mixu

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Údržba mixu

Příspěvek od zahy » stř 09. led 2019 18:19:11

Ahoj vespolek, jelikož jsem zaznamenal občasné škubání motorového faderu u mého GLD 80 rozhodl jsem se pro údržbu. To co jsem našel mě trochu zaskočilo (viz foto). bohužel u mého modelu nejsou osazeny prachovky ( jsou fakt drahý #-o ) tak se logicky bordel dostává do drah jezdce. Ještě před rozebraním samotného potenciometru jsem měl v plánu pouze prostříknou mojí oblíbenou sadou Kontakt 60, WL, 61 v tomto pořadí.
Práce na cca 2-3 hodky v klidu a bezpečně. Jenže když jsem jen ze zvědavosti jeden otevřel, objevil jsem doslova zaschlý a tvrdý chuchvalec prachu a asi tuku. Nechápu že to vůbec fungovalo a to na 19 kusech bez "problému", na jednom bylo pouze potřeba před akci pořádně projezdit. Rozhodl jsem se proto že prachovky koupím z číny a nasadím, stejnak každej kus pravděpodobně musím odpájet vyčistit a znova připájet, práce na dlouhej zimní večer, možná dva ( podle podnapilosti ).
Jinak se musím pochválit, při koupi jsem dobastlil na nasávací ventilátor filtr a to jak do konzole tak i stageboxu ( nebo jak tomu nadávaj v A&H ) a vnitřek je téměř bez toho "Pc" prachu.
Jaké překvápka vám připravily vaše stroje, případně jaké vylepšení, často za pár korun, jste provedly.

#-o tak zrovna nedokážu vytáhnout fotku z fotáky, příště #-o
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Údržba mixu

Příspěvek od mkarr » čtv 10. led 2019 3:21:15

Před akcí jsem otevíral půjčenou bezdrátovou ručku že do ní dám baterii a z prostoru baterie vypadl kousek černého čehosi a rovnou do díry v šavli. Taky tam yamaha nedala prachovky.
Nevím co to bylo, protože v mikrofonu na pohled nic ulomeného nebylo. No každopádně rozborka mixu, protože onen poťák najednou nejezdil až do konce a nechtěl se nechat přemluvit. Doteď nevím co to bylo, protože to při rozborce a vymetání štětečkem zase kamsi vypadlo. Možná bych si ty prachovky taky měl pořídit, ale protože to má pasivní větrání, tak nevím jestli bych pak nemusel dát aktivní.
Na filtr ve větráku opatrně ze stejného důvodu, mohlo by se stát že se sníží průtok vzduchu tolik, že by to mixu mohlo ve větším horku vadit.

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Údržba mixu

Příspěvek od zahy » čtv 10. led 2019 11:12:49

Je tam jenom jemná houba, na hubu jsem nepoznal rozdíl. Já budu dávat prachovky přímo na tělo potenciometru ne na mix. Tam bych se bál že nečistoty zanesu pod prachovku když se třeba opřu atd., muže se tím i prohnout dolu a všechno naopak "zametat" pod sebe. Mozná jinde to půjde a bude to i lepší ale u mě ne.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

ALSH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: stř 14. pro 2011 22:49:14
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Údržba mixu

Příspěvek od ALSH » stř 16. led 2019 13:37:36

Já před všechny ventilátory (mix, zesilovače,....) dávám 5mm průzvučný molitan na reproboxy. Na přístroj nalepím gafou plastový rámeček, do kterého molitan vsunu. Dle potřeby jej vytáhnu, profouknu, vyperu.

Odpovědět

Zpět na „Bar“