Prodej zánovních/nových věcí

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od CharlesBass » ned 27. led 2019 21:37:36

Už delší dobu mě zaráží velké množství inzerátů, kde inzerent udává ke stavu věci prohlášení, např:

Nevyužité několik let.
Nové, jen odzkoušené.
Využito 1x, záruka ještě půl roku.
Využito 2-3x ročně.
Nepoužité na akci, leží ve skladu atp. atp.

U našeho úzkého profesního profilu a jasně daného a chápaného poměru cena/výkon mě proto zajímá, jak na podobné inzeráty koukáte vy? Pokud se jedná o pár doplňků k podím, zásobní kabely, zásobní párák... ale pokud někdo (např) prodává 2x použitý mixpult SC Vi-3000 + SB 64in+32out, tak na to celkem dlouho koukám a přemejšlím jak je to možné? Neznám pokaždé pozadí prodeje, ale pamatuji doby kdy jsem koukal na ošoupané 15let staré cajky a narazit na něco v dobrém stavu, nebo nové bylo zážitek. Samozřejmě za to panáček chtěl 90% ceny, takže to takové terno nebylo, ale dnes není úplně vyjímečné narazit i na novou věc za málem 1/2 ceny ...

Docela mě to udivuje, koukám třeba na další inzeráty toho prodejce, a buď tam nic nemá, nebo prodává něco úplně jinýho div že ne rozpadající se gauč, nebo starej kredenc, zrichtovaný dětský kolo atp. Ale v obýváku, kde je nuznej roztrhanej koberec, jsou vyfocené zbrusu nové bedny za 40.000kč/ks ...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od mkarr » ned 27. led 2019 22:47:04

Nevyužíté téměř nešáhnuté za polovinu ceny, to mi prosím řekni na jaké bazary chodíš. Já spíš vídám inzeráty, kde má někdo pocit, že když je to v dobrém stavu, může si za to říct oněch 90% ceny a vůbec nebere v potaz, že on sám není žádnou zárukou že kupující riskuje výrazně víc než na krámě, že to už dávno nemá záruku a že to prodává bez poštovného, přitom hromada prodejen má síť poboček, nebo poštovné zdarma nad určitou částku. Případně že se ta věc stále ještě prodává nová a to za cenu o dalších 10% nižší, než to zkouší on.
Pokud někdo naopak prodává příliš novou/dobrou věc za příliš dobrou cenu, pokouším se zjistit, jestli je to člověk co k tomu přišel ani nevěděl jak a třeba ani neví co to stojí, nebo někdo kdo potřebuje rychle peníze, nebo salámista, kterému je fuk, že by se to dalo prodat dráž.
Každopádně pokud něco takového kupuju, přebírám to osobně a párkrát jsem i prodejci na místě nabízel, že se nebudu zlobit když si to rozmyslí a neprodá a dvakrát jsem tuším i připlatil, když jsem zjistil, že je to fakt v cajku a za příliš nízkou cenu.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od exxxi » pon 28. led 2019 10:50:06

Dneska nema cenu kupovat bazarove zbozi za vice, nez 50-60% puvodni ceny. Uz jen koupi nove veci usetrim 20%na danich a zdr.pojisteni. Platci dph to maji jeste lepsi. K tomu chybejici zaruka.... Ovsem ja taky, nez bych mixpult prodal se ztratou 50 tisic, tak ho radsi susim ve skladu a 5x do roka vytahnu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od Robert » pon 28. led 2019 11:50:24

Ono je to o tom, jestli chce prodávající prodat nebo prodávat. Kdo chce prodat, jde i na těch 50 % kupní ceny. Kdo chce prodávat, snaží se cenu natahovat k 80 - 90% nové ceny. Někdy je rychlý prodej s dobrým prodělkem taky kšeft. Jsou věci, které by člověk rád vyměnil za ty, co by byly danému použití bližší a zbavil se tak svých kompromisů, kvůli tomu velký prodělek osobně nechci, ale rád se zbavím byť dobré věci, kterou nepoužívám a koupil jsem si ji kdysi pro sichr třebas kvůli místu ve skladu. Ono potom i to dobré skladování stojí určitou režii. Ještě se vrátím k původní myšlence. Všichni vidí cenu, co by za to prodávající chtěl, ale nikdo už neví, za kolik se daná věc opravdu zobchodovala.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od exxxi » pon 28. led 2019 12:40:00

No, jeste je tu jedna vec. Nekteri zvukari nakoupi, odectou DPH, daji do nakladu, dva roky pouzivaji treba jednou mesicne a do inzeratu napisou pouzite trikrat. Samozrejme prodaji bez dokladu. Tam je cena na 60% predstavitelna.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od CharlesBass » pon 28. led 2019 20:50:15

No asi fakt jo čoveče... třeba Ta Vi-3000 stojí na Thomanu 27 000 €, Stagebox sem našel ceníkovou cenu (zřejmě) 15.000$, MADI kartu asi 500€, Dante kara asi 1000€ ... 64 kanálový spliter (odhaduji cenu aspoň na 2000€), dva racky ... a sme na ceníkovej ceně 40.000€ .... prodává to pán za 22.000€ (a vdobě kdy jsem zakládal téma, byla cena 25tis).... Ne že bych to šel koupit, nebo tím chtěl nedejbože na něco poukazovat ... jakkoliv, pozadí prostě neznám, prostě konstatuji.

https://hudba.bazos.sk/inzerat/93859985 ... Vi3000.php

Byl to inzerát, který pro mě je ukázkovým příkladem, mojeho pozorování a následného přemejšlení. Třeba pro některý lidi v naší branži 50.000€ (1.250.000 kč) nejsou žádný peníze, když v tom třeba má desetkrát více. Ale dvakrát použitej pult za mega... to se často nevidí ... no uznejte, ne?
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od CharlesBass » pon 28. led 2019 22:05:41

Ale tohle je příklad, já opravdu vídávám inzeráty, kde jsou výše uvedené přípisky a fotky věcí v dokonalém stavu, jedná se většinou o aktivní bedny, celé či části LA systémů atp. Nebo třeba světla 30ks GLP hlav, které mají nasvíceno pár akcí. Sice ne za poloviční cenu, ale co sem náhodně koukal, tak některé nabídky by šlo označit za výhodné. Nebo třeba světelné pulty.,,,

Samozřejmě, inzerátů na Midas Verona, či Heritage je teď taky dost :-D Člověk si může vybírat a za opravdu SMĚŠNÉ ceny (cena jen za case tehdy) Páraky, samotný pult atp v ceně téměř milion ... to je ale o něčem jiném - to je prostě bazar. Dlužno podotknout, že některé verze těchto pultů jsou stále dostupné i jako nové (nepopírám, že třeba skladové) a za "původní" ceny :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od relaxmusik » úte 29. led 2019 11:27:00

Ono je to trošku ožehavé téma. :-) Bohužel situace je kolikrát nastavena tak, aby jste se od distributora dostali na rozumnou cenovou úroveň, je nutno odebrat určité množství produktů. Levné věci vám bohužel moc nepočítají, tak prostě musíte odebrat i ty dražší a hle, vezmete o 2 kousky více a ve finále je cena za kus daleko příznivější. :-) Co znám kolegy z branže, tak valná většina z nich jsou i přímo dealeři dané značky. Na druhou stranu proč ne, i já v zásadě doporučím to co dlouhodobě používám a s čím jsem opravdu spokojen. A i když jsem nespokojen tak to řeknu na rovinu. Navíc distributoři si hlídají koncové ceny nových produktů, ale u věcí z druhé ruky nikdo neřekne ani popel. :-)
Nehledal bych v tom žádnou velkou vědu. :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od CharlesBass » úte 29. led 2019 19:22:52

Aktuální cena v obchodech je dohromady 38.000Kč ... tj 18.000Kč je 47% nákupní ceny.... první inzerát, který na mě dnes vyskočil na Bazaru FB ...
priklad.jpg
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od exxxi » úte 29. led 2019 22:07:52

Jedna vec je, ze to asi kupoval treba za 90%ceny, druha, jestli mu to nejaky kamarad dal bez DPH a treti, ze takovy kram jako PRX nikdo draz nekoupi. Ale muzeme se Michala zeptat :-)

Budme radi, ze uz je u nas trh presycen. Podivejte se na ceny gebrauchte-veranstalrungtechnik. Veci po zaruce se tam pohybuji nesmyslne treba na 80% Thomannovych cen.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od CharlesBass » úte 29. led 2019 23:13:01

Jo to je mi všechno celkem jasné, ikdyž právě trochu nerozumim tej kombinaci, že to někdo koupil se slevou, bez DPH třeba ještě, aby to vzápětí prodal ještě levněji :-D :-D , protože to jinak dráž nikdo nekoupí :lol: :lol: :lol:

Jo, prostě doufám, že mi rozumíte, když u mě proběhne takovej pochod. Těch inzerátů je jen více, nikoliv, že by jich byla většina. Ale kdykoliv otevřu inzerci, jeden dva tři tam objevim - to nebejvalo.

Já taky kdysi koupil nový mikrofon se slevou, Rode M3. Ještě v záruce jsem ho prodával, a to za cenu jen o málo nižší, než byla moje kupní cena. I tak sem se nestyděl dát do tej krabice původní doklad, i když mi bylo jasný, že to kupce možná naštve, že já ho měl jen asi o 7% dráž - ale novej. Situace byla taková, že on by ho měl možnost koupit také novej, ale asi o 40% dráž.
Je prostě trhová cena, kterou - dle mně určuje doporučená MOC, kterej se, pokud vím, prodejci držej - a pokud oficiálně ne - dávají to jasně najevo. Nějaký odečty DPH, VOC ceny, bez dokladu atp - to je pro BAZAR přece víceméně irelevantní - to JE prostě MO - ikdyž na to někdo je schopnej dát i fakturu.

Já jen poprvé nedávno koupil něco z bazaru za 2/3ceny, ale po důkladném ohledání a zvažování. Jinak mě věci nad 2/3 absolutně nezajímaly - a ano bylo (stále i je) lhostejné, je-li to nové, ještě zabalené, nebo ošoupané jak po vláčení za koněspřežkou. Prostě za 90% ceny to pro mě nemá smysl. Jsou možná určité vyjímečné věci, kde hodnota nepadá, ale nějak moc nevím co od PA by to mohlo být... pokud to ho sou plný ešopy.

Pro mě stále platí, že věc po záruce nemá na vyšší cenu než 60% nárok. Takové inzeráty považuju za normální a vím, a mám vyzkoušené, že se dá ještě nějaká stovka ukecat. Inzeráty, kde je právě oněch 80% a víc, jsou jasné, že pokud je to věc po záruce, evidentně ošoupaná a velmi používaná, že prodejce buď doufá že se někdo chytí, a případné vyjednávání by ho míň bolelo. Ale vtom kontrasu věci nové, nebo prokazatelně zachovalé, v záruce, prodávané s takovou ztrátou mě prostě udivují. Ale já se asi rád divim :-D
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od blaha » stř 30. led 2019 7:57:26

Tak ono něco jde, první dolu proti ceníkům je DPH 17% dolů (i když z pohledu FÚ může být v budoucnu problém při kontrole), pak pokud je přímo i prodejce a má odběry tak rabat klidně i 20-30%, někdy třeba i více, další už může být nakoupeno jako B-stock, dalších třeba 10% dolů.
Pak už ta cena za polovinu nevypadá tak nereálně.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od mkarr » čtv 31. led 2019 1:26:23

Dovedu si představit zařízení pro profesionály, kde cena toho cajku není zdaleka jen o tom hardware, ale i o software, licencích, podpoře výrobce, zdokumnetované a doložitelné historii, co už to má za sebou, no a pak se může cena pohybovat výrazně výš, než u nějakého vesměs laciného cajku bez záruky.
Na ty PRXka v pasivu se zesilovačem mi taky padl pohled. Možná tohle je jedna z těch věcí, co svojí výjimkou potvrzují pravidlo. :-) Spíš bych ale řekl, že někdo chce prodat rychle.
Co by mě občas zajímalo je, jak to že se tak často stává, že se prodávají nové, nebo jako nové, věci "Ze zrušeného projektu", "Koupené jen na jednu akci", "Nevyužité ležící ve skladu"
Prostě takové situace, kdy by člověk měl zůstat zaražený, že nekomu stálo za to, takto lehkovážně nakoupit.

Uživatelský avatar
slava

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od slava » čtv 31. led 2019 6:46:19

Možná je to i tím,že chce někdo rychle zbohatnout a tak bez znalosti věci a možná i pomocí úvěru nakoupí.Celý projekt se následně zhroutí a co on s tím?Taky znám několik šílenců tohoto typu.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Prodej zánovních/nových věcí

Příspěvek od Robert » čtv 31. led 2019 8:33:19

Ten inzerát na PRX by mne docela zajímal, ale nemám a nechci FB a tak se na něho asi nedostanu (myslím, že jako odposlechy dobré) Bohužel tak, že nakoupím , vyzkouším, zhodnotím situaci a pokud daná věc neplní moji představu, putuje po chvíli dál a třebas i s mým mírným prodělkem. S tím, že si borec koupil aparaturu na to, aby ozvučil kamarádovi narozeniny a pak jí prodal za polovic jsem se potkal taky. Mám rád bohaté lidi =o). Taky jsem kupoval od lidí, starších muzikantů, kteří se chtěli vrátit do dob mládí, nakoupili aparát a než jej stihly využít, rozhádali se a rozpadli. Lidí je moc, jejich osudů také. .....a tak vyrážím za dalším mírným prodělkem do Opavy :-D .

Odpovědět

Zpět na „Bar“