Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od KlávesákJirka » ned 03. bře 2019 16:22:36

Dobré odpoledne. Jsme malé duo a o pauzách bychom chtěli pouštět nějaký podkres, aby nebylo hrobové ticho a případně pustit na přání píseň při odklízení aparatury na vyblbnutí. Hledame co nejjednodušší a nejlevnější řešení, ale nějakou kvalitu a hlavně bezpečnost vůči aparátu požadujeme.
Máme mix soundcraft efx8 a 2 x aktivni repro. Nechci to pouštět z mobilu, rád bych z notebooku....
1) Je potřeba externí zvuková karta přes usb? (Lexikon alpha?)
2) Odkud kupovat skladby, aby bylo vše legální?
3) Jak si pohlídat kvalitu skladby (osekaný signál-obdelniky)?
4) Jaky přehrávač používat a jak nastavit jednotnou hlasitost, abych nemusel při produkci u toho stát?

Díky moc za rady.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od Otas » ned 03. bře 2019 18:26:12

Zabývám se zvučením disco spoustu let. Po zkušenostech posledního období bych nepodceňoval mobily. Kupodivu z nich lze čerpat i dobře nahrané písničky, pokud někdo nešetřil na paměti... Tatáž situace je nakonec i u NB.
1. Není, postačí použít sluchátkový výstup. Je potřeba kabel Jack 3,5 stereo/2* Jack 6,3 mono, v kvalitním provedení třebas tento: https://www.prodance.cz/kabel-jack-35-3 ... 2-15m.html . Na zmíněném mixu se zapojí do vstupů L a R stereo kanálu.
2. Bohužel prakticky celá (neCDčková) diskosféra jede v poslední době pirátsky - stahuje to z NETu, což je problém. Tuhle záležitost nedělám, poradit musí někdo jiný. Problémem mohou být poplatky OSA a Intergram....
3. Pokud zvolím zdroj z Uložto, vybrat podle nejvyššího objemu dat na stejný časový úsek (písničku). Ale legálnost této cesty nepotvrzuji. Hlasitost na NB nebo mobilu nastavovat na cca 2/3, ne naplno. Zbytek dostavět na citlivosti mixu.
4. Myslím si, že postačí běžný přehrávač. Ta hlasitost při podkresu není až tak kritická.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od CharlesBass » ned 03. bře 2019 22:38:13

Jste duo, které pravděpodobné hraje převzaté skladby? Podklady kupujete někde na Hradišti nebo něčem podobném? Autorské poplatky za veřejnou produkci podle playlistů platí pořadatel? Je to tak? Nemyslím že byste při vší úctě nepřišli na způsob jak tyto pauzy vyplnit hudbou reprodukovanou. Legální možnosti jsou přece orig CD nebo hudba stažena z placených serverů. ..... Praxe je taková,že nikdo, nějaký i ukradeny MP3 puštěný potichu v pauze na jakékoli a to ani na nahlášené akci neřeší. Buďto nemaj jak, nebo by finančně vykrváceli..... (Plesy,detske dny,mestke akce, zabavy atp, kde by se duo s klavesami mohlo vyskytnout) .... A navic vosa tohle podle mě ví.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Re: Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od KlávesákJirka » pon 04. bře 2019 7:25:28

Přesně tak, hrajeme převzaté písně (taková ta klasika na rodinou oslavu atd.). Osu by měl řešit vždy pořadatel, tak to jde mimo nás, po nás akorát může chtít vidět, odkud pouštíme písničky, ale to máte pravdu, to asi nikdo řešit nebude. Možná to moc hrotím. Díky.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od Palko » pon 04. bře 2019 15:40:59

Osobně bych taky mobily, nebo notebooky nevylučoval. Jsou zde sice puritáni, kteří - jak tam není externí zvukovka, tak budou tvrdit, že to nehraje. Mě samotnému na pravidelném ozvučování jazzových večerů přinese pořadatel svůj mobil a řekne - tohle mi potichu pusť, než začne koncert. Dá se najít i hudba, kterou osa nezastupuje, protože si to hudebníci nepřáli a tu je možné přehrávat z čehokoli doalelůja.
Palko.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od Bildic » pon 04. bře 2019 23:10:33

Vyhľadaj si napr. copyright free music alebo royalty free music - eshopy.

Ja som si takto zakúpil CD nosiče s certifikátmi plus som dostal aj mp3 cez email.
Na výber je toho slušne.

Na prehrávanie používam napr. Tablet v docku (na pozadí beží appka prehravača, fader digimixu je zpriahnutý s tabletom) alebo USB kľúč v digimixe alebo tascam prehrávač s SDkartou alebo Fiio prehrávač, ... jednoducho čo je poruke a má zmyselné ovladanie.

Pozor však u mixov so spoločným fantómom pre všetky vstupy keď pripojiš jack prehrávača. Raz som to prizabudol a upgrade prehrávača bol vymaľovaný. :-)
Di-box sa Fantomasovi už stavia do cesty nekompromisne.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od PeBe » úte 05. bře 2019 8:12:05

Jiří Klávesáku :-) již několikrát jsem reagoval na tvé dotazy, neboť naše nasazení je prakticky totožné. A učiním tak i nyní. O pauzách pouštím skoro totéž, co hrají chlapci během sérií, takže případný inspektor Vosa, by možná nalezl slyšené i na seznamu u "povolovačky". Nicméně si myslím, že těžko takového inspektora potkáme na svatbě, či oslavě padesátin místního zubaře a to už vůbec nemluvím o tom, že silně pochybuji o nahlášení takovéto párty na Vosu :-) A když jde třeba o myslivecký bál, tak bych docela rád viděl inspektora v diskusi o poplatcích s partou nalitých myslivců... :-D

Pouštím mp3 z flash disku natrvalo připojeného do USB portu mixíku (Ui12), na kterém mám nahrané skladby do řady tématických adresářů dle akce. Mám tak adresář pro běžné párty, "nátěry" pro motorkáře, "UhloSvěry" pro děti, koledy pro čas vánoční,... Mám i adresář "sračky", kde jsou skladby hodné tohoto názvu, pro neodbytné fanynky těchto záležitostí. Do druhého USB slotu mám trvale připojený flash disk pro nahrávání, abych si občas zkontroloval, co jsme kde zku..ili. Třetí slot, na horní straně mixu, používám pro přehrávání flash, které si přinese pořadatel. Kvalitu, rozumněj bitový tok mp3 nijak neřeším. O pauzách přehrávám velmi potichu, jen tak aby se překryl manipulační hluk z "pódia". A když se na párty hraje něco jako diskotéka z mp3, tak stejně nikdo nepozná a ani nikoho nezajímá jestli je bitrate 128 nebo 960... Tam všechny zajímá a taky to poznají, jestli je dost piva a jídla a jestli je pivo dost studené... :-) Přehrávač nechávám trvale zapnutý, od začátku akce až do jejího konce. Podle potřeby jen vytáhnu, nebo stáhnu fader přehrávače, bez ohledu na to, jestli je to v půlce skladby. Rozdílnou hlasitost skladeb řeším tak, že všude s sebou nosím tablet a případné rozdíly dorovnám dle potřeby odkudkoliv.
Ad telefon, nebo notes: Osobně bych se přikláněl k notesu, tedy pokud již nějaké úkoly při hraní plní (stačí v pohodě sluchátkový/linkový výstup). Čím měně věcí se zapojuje, tím lépe (alespoň jsem o tom přesvědčený). Posledních pár let se snažím vše, co nejvíce minimalizovat a co nejvíce zjednodušit zapojení. Návštěvníci tak prakticky nemají šanci se během balení "vyblbnout". V praxi to u nás probíhá tak, že kapelník během předposlední série avízuje, že ta příští je poslední. Při poslední uvádí poslední tři, dvě, jedna :-) Následuje přídavek. Jeden, dva,... Pak na mě jen kývne, já vyjedu mp3 naplno. Jedna dvě skladby, pozvolný stop fading. Vypínáme a nejpozději za třičtvrtě hodiny nasedáme do auta. Mám zcela určitě výhodu, že jsme na balení tři chlapi a ti dva jsou skutečně silní, takže oni nosí a já nakládám do auta :-) Výhodou je nepochybně i to, že jezdíme dvěma auty, takže minimálně dva jsou vždy střízliví, což balení také unadňuje :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
djdj

Re: Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od djdj » úte 05. bře 2019 10:07:20

Nicméně si myslím, že těžko takového inspektora potkáme na svatbě, či oslavě padesátin místního zubaře
K tomuto jen doplním, že pokud jde o soukromou akci, jako je právě svatba nebo narozeninová oslava, tak se z pohledu OSA nejedná o veřejnou produkci jde to kompletně mimo ně. Teda alespoň u reprodukované muziky to platí.

KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Re: Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od KlávesákJirka » úte 05. bře 2019 11:32:32

Díky moc za rady všem. A hlavně PeBe díky za všechny rady, nejen v této diskuzi :-).

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejkvalitněji pouštět písně o repropauzách kapely? Kvalita-legálnost

Příspěvek od safa » úte 31. pro 2019 15:33:57

KlávesákJirka píše:
ned 03. bře 2019 16:22:36
Dobré odpoledne. Jsme malé duo a o pauzách bychom chtěli pouštět nějaký podkres, aby nebylo hrobové ticho a případně pustit na přání píseň při odklízení aparatury na vyblbnutí.
Dovoluji si upozornit na stejné téma, které jsem před nedávnem (slabých 12 let) založil zde:

viewtopic.php?t=554

Jinak z dnešního pohledu se mi nejvíc osvědčilo pouštět podkres z internetových rádií. Druhá věc co bych poradil kolegům je ševelení lesa a zpěv ptáčků (ty jsou zatím snad bez poplatku, i když se proslýchá, že slavík prý už s OSA jedná - tak ho asi smažu z playlistu).
Naposledy upravil(a) safa dne úte 31. pro 2019 15:38:51, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Bar“