Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

Příspěvek od mkarr » pon 20. kvě 2019 13:35:03

Ahoj, Nevíte kdo dělá za týden Čechomor v Olomouci?
Mám to naproti baráku, tak jsem si říkal, že bych nabídl jedny ruce, pokud se to bude chystat v době ,kdy budu doma.

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

Příspěvek od Harman » pon 20. kvě 2019 17:28:18

Lukáš Vacek FOH
technika Zdeněk Petráň (Sound Factory) nebo Standa Beneš (Blacket)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

Příspěvek od mkarr » úte 21. kvě 2019 12:18:48

Děkuju, zkusím se někomu ozvat.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

Příspěvek od CharlesBass » čtv 22. srp 2019 22:19:56

Tak co byl si tam alespoň? Jaký to bylo? Já si na tohle téma vzpomněl ještě i v souvislosti s pozitivními vzkazkami na super zvuk Čechomoru i v jiných tématech.. Měl jsem na něj možnost jít zadara minulej tejden (BB). No v momentě, kdy jsem uzřel při příchodu nápis zvučící firmy jsem začal mít obavy (na školní stupnici hodnocení bych dlouhodobý průměr označil za spíše DOSTATEČNÝ). Další zážitky už prerustali v celkem těšení se domů, i když naděj na lepší zvuk headlinera stále zůstávala, s vědomím, že mají svého zvukaře. PANA ZVUKAŘE! Po předchozím majstrovi/majiteli aparátu, který se k muzice (cimbálovce), vypálené zbytečně na hranici vazby, snažil dorovnávat zpěvy tancujícího souboru, či sólových zpěváků, braných cca osmi kusy C1000. Samozřejmě to téměř nepřetržitě vazbilo. Pak rocková kapela Arsen. To je pro zvukaře kapela za odměnu. Profici, vynikající zpěvák, perfektní podiovka. Asi 15min trvali bicí,bubeník už u posledního kotle usínal. Nějak to po pěti písničkách nakonec celkem znělo. Ale majstrovi se povedlo v asi půlce koncertu s obrovským lupancem zamutovat celej apec na asi 2/3 písničky. Kapela reagovala suprově - hráli dál, jen zpěvák měl v první chvíli dojem, že mu vypadla handka. Pak se, po oživení PA, omluvil za selhání techniky, že to cdčko s playbackem se někdy zasekne a jelo se dál. Skončili a již připraveny Čechomor nechal vyčistit stage. Všechno až na praktik ven. Navozili case narvané ampmodelingovymi hračkami, bicí, stojany s bezdráty.... Pak poběhal nástrojový technik naladil a vyzkoušel kytary a to bylo všechno! Po chvíli zazněli bicí asi 30sec (multitrack) pak asi 30sec nějaká instrumentálka a zase nic! Asi 10min. Ticho tma. Tak sem se vydal k FOH a zjistil, že je tam nejenom kapelní zvukař, ale i kapelní pult. V tu chvíli sem to považoval za DiGiCo (Sd7 nebo 8 ) ale zatím sem nedohledal, co to je. V ten moment začala šou. Zvuk mě od první sekundy posadil na prdel. Nestalo se mi to od Genesis vedle Sazka areny a už je to nějakej pátek. Bylo tam 20ks FBT modulu asi MUSE a FBT suby 8ks 2x18. Ten chlap za pultem roztočil tornádo. Vypadalo že má tak osm rukou. Ta chobotnice se nezastavila celej koncert - svůj vlastní koncert zvukového virtuosa!!! Musím doznat že to cigáro, co si zapálil na poslední song sem mu záviděl, jako máloco a málokomu v životě! Super kapela, super zvuk. Na zvuku nešla najít chybu. Takle se zvučí live. CD zvuk, jak se říkává je proti tomuhle nic neříkající. Dynamika, rozlišení, hloubka. Zivot. Pro mě absolutní etalon v českých luzích a hájích. TOP.
Naposledy upravil(a) CharlesBass dne čtv 22. srp 2019 23:01:05, celkem upraveno 5 x.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

Příspěvek od CharlesBass » čtv 22. srp 2019 22:40:41

FB_IMG_1566506259612.jpg
Pan ZVUKAŘ za pultem. Předchozí zvukmajster se krčí v koutě.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

Příspěvek od Aleš » pát 23. srp 2019 8:22:20

Ten pult v popředí je Avid Venue S6L.
Ten zadní spíš trochu připomíná Digico, ale není moc vidět, tak nevím.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

Příspěvek od kelly.ok » pát 23. srp 2019 8:33:56

SD12 to vypadá

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

Příspěvek od PeBe » pát 23. srp 2019 9:59:43

Ta chobotnice se nezastavila celej koncert - svůj vlastní koncert zvukového virtuosa!!!
Něco podobného jsem viděl v podání "Wohnoutího" mistra zvuku... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kdo dělá Čechomor v Olomouci?

Příspěvek od mkarr » sob 24. srp 2019 11:00:29

Byl jsem tam, ale jen jako návštěvník. Po pokusu o kontakt se mi nikdo neozval. Asi nejsou na podobné “nabídky” zvědaví. Žádný zvukový průšvih se nekonal, PAčko znělo pěkně a po pár písničkách začal znít pěkně i zpěv. Jestli si dobře pamatuju. Už je to pár měsíců. K dokonalému zvuku jaký popisuješ tomu ale něco chybělo.
Větší průšvih to byl pořadatelsky. Absolutně nezvládnutá kontrola vstupenek a v době kdy se mělo začínat nás byla furt ještě polovina venku.

Odpovědět

Zpět na „Bar“