Prasárničky a průšvihy

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jaklio

Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od jaklio » sob 05. říj 2019 0:01:59

Zdravim,
každej jednou začínal a nejedou udělal něco nesprávně. Pochlubte se s nějakou vaší počáteční nevědomostí, nebo nějakou vysoce funkční prasárničkou. :D

Uživatelský avatar
jaklio

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od jaklio » sob 05. říj 2019 0:10:47

1. Já jednou půjčil kapele "džekovku" k reprobedně tak 600W, která byla se snad nejtenčím jádrem co jsem měl :-) Na zvuku to nikdo nepoznal :D
2. Neměl jsem dost stojánků , ale chtěl jsem sejmout "woof" z cajonu, tak jsem mikrofon přitejpoval k držáku na toaleťáky.
3. Když kytarista nemá stojan na kombo a potřebuju ho ztišit, tak aby si nehrál do nohou, tak mu půjčím DI-Box na podepření.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od Otas » sob 05. říj 2019 8:00:08

Šmarjá, těch bylo... Člověk už to raději vytěsňuje z hlavy.
Dělám reprodukovanou muziku (když mne dotlačí do live, tak to je obvykle jeden velký průšvih mezi židlí a mixpultem :)), v počátcích (polovina 80. let) třebas odcházející amatérské zesilovače.
Později se třebas pustil mladý elektrikář do rozebírání mého amatérsky postaveného stroboskopu (já idiot jsem tam nedal vybíjecí odpor a vodivě nespojil demontovatelné víko s ostatním chassi) a dobře se rozsvítil sám - kond 100uF nabitý na 300V už má sílu, naštěstí to přežil i bez lékařské asistence.
I když dnes už používám téměř úplně ve všem profi techniku, chce to mít kliku; např. na vzdálenou akci zapomenu stojan pod bednu a jako na motyku je na místě nádherný výklenek ve zdi ve správné výši a na optimálním místě.
Nebo před měsícem mi na mezinárodní akci nějaký opilý divoce tancující Ir vletí do stativu bedny, bedna se poroučí a padne na záda nějaké holce - snad Fince. Přežily to vcelku bez úhony jak holka, tak 30 kg bedna a dokonce i stativ (ten se jen lehce prohnul).
Toho bylo...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od PeBe » sob 05. říj 2019 11:13:33

Dříve jsem ve stavu, kterému říkáme "lehce píchlej", začínal "provozovat umění"... Výsledkem byl totálně roze.ranej zvuk a vazby na všem, na co jsem šáhl. Naštěstí jsem se to již odnaučil. pochopitelně to provozování umění, pití piva provozuji dále... :-)

Krásné bylo, když jsem v Domažlicích u koní začal stavět. Nejdřív světla, pak zvuk,... položím první kabel a najednou koukám, není ho kam připojit... Mixák zůstal doma :-D Tak hup do auta, dvacet kilometrů pro mix... :-D

Ale asi můj největší profesní prů.er byl, když jsem kdysi kývl na kšeft Plektrumu. Bez vybavení, bez zkušenností, ale zato s pořádnou porcí sebevědomí... ;-) Asi až takový prů.er to snad nebyl, nikdo mi přes hubu nedal, ale dodnes se za to stydím a to je to už asi pětadvacet let :-)

V jedné domažlické vinárně se vždy při hraní ozýval nepříjemný hukot. Hledal jsem kde se dalo, zpocený jsem kroutil i s nesmyslnými knoflíky, odpojoval kabely a trpně snášel nenávistné pohledy kapelníka... Nakonec se ukázalo, že to byl ventilátor, který barman zapínal vždy při hře, aby hukotem nerušil o pauzách... :-D

Relativně před nedávnem mi v Koštovně u Počtů odkráčel napájecí zdroj od mixíku... Naštěstí je to tam malé a tak to kluci "uřvali" bez beden :-)

Jak psal Otas, těch bylo (a ještě bude). Tak uvidíme dneska večer, třeba se zase něco urodí :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od Quicktor » sob 05. říj 2019 13:08:51

Taky se přidám s jednou veřejnou hanbou.
Letošní jaro , podium v rozkvetlém parku a prezentační akce jedné politické strany .
Na podiu byla postavena kompletní nástrojovka předem nazvučené kapely,která měla ztvrdit (v češtině toto sloveso existuje, jeho význam je „učinit tvrdým“) mocná předvolební perspektivní slova.
Dvěma vrcholným politikům jsem dal do ruky handky, aby nebyli upoutáni ke stojanům.
Ovládám SC Ui24 R notebookem HP Envy s dotykovou obrazovkou a při nejméně vhodné chvíli
jsem si malíčkem ťuknul na naroutovanej vstup s ošklivě vytaženým Delay efektem a poměrně rychlým Tapem.
Výraz v očích publika , proč ten divnej pán tak rychle za sebou opakuje jedno slovo , byl všeříkající.
Ty tři vteřiny než jsem se rozklepanými prsty prolistoval na FX Mute mi připadalo jako věčnost.
Nejraději bych se propad do západního německa.
Nebyla to první a zřejmě ani poslední ostuda.
KDO JEDETE ZÍTRA NA DEMO ?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od Otas » sob 05. říj 2019 14:57:12

Jo, na Demo (jako obvykle) budu i s kámošem z jiného fóra, ale znáte to - to by každý musel mít připíchnutou jmenovku s nickem :)...

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 05. říj 2019 18:41:55

Mít domluvenej kšeft v Novém Městě nad Metují, ale přijet do Nového Města na Moravě je taky príma zážitek...
Stalo se to před revolucí, tehdy se s technikou jezdívalo o den dřív, takže jsme to ustáli, ale dodnes mívám strašné sny :-)
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Exxxi,

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od Exxxi, » sob 05. říj 2019 18:45:30

Nejvetsi "hrobecek" mam v Lokti, kde se mi vubec nepovedla prvni pulka koncertu Buty na zamku. Na druhou jsem Pastrnakovi vymenil mikrofon, aby to jeho septani bylo slyset a uz dobry. Pokapela pak zpivala o tridu vyrazneji.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od PeBe » ned 06. říj 2019 11:20:58

S Buty mám jednu roztomilou...
Silvestrovská zábava v plném proudu a skupina kamarádů nastoupila pod pódium se spreji s tavými těmito barevnými nudlemi... Pokryli tím sajrajtem pomalu všechno. O pauze jsme se při odstraňování toho hnusu bavili, jak by se dal vylepšit text Mám jednu ruku dlouhou". Když jsem čistil zpěvákův mikrofon, přihodil jsem své vylepš3ní:"Mám jedno varle větší....". Deset centimetrů od mikrofonu, který ten blbec zapomněl vypnout... :-D Nezapomenu udivený výraz hostů v sále, proc jim to sdělují... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od mkarr » pon 07. říj 2019 2:15:33

- Jedu zvučit jen s rukama. Aparát tam bude, proste jen přijeď. Mix jakýsi analog od soundcraftu, se kterým jsem už párkrát dělal. Nojo, jenže tentokrát si ho předemnou někdo přecvakal a zapnul tam "solo in place" To překvapení, když se z country kapely linulo do lidí jen banjo a já to samozřejmě nevěděl, protože jsem to banjo poslouchal ve sluchátkách... Jen se mi zdálo že to PAčko na pozadí nějak ztichlo. Vůbec jsem netušil, že ten mix tuhle funkci má. Teď už to nezapomenu.
- Pro změnu půjčenej zesík. Lampovej, bez ochtrany proti odpojení zátěže. Tenkrát jsem ještě nevěděl, že to některý lampáče takto mají a nepojistili jsme si bedny před vykopnutím kabelu. Za stodvacítkou škodovkou se jen prášilo, jak jsme valili pro jinej zesilovač když z toho stávajícího se linulo chrčení a jak na potvoru zrovna končila soutěž a hasiči vyhlašovali vítěze přes reprák v siréně. To už bude taky dvacet let.

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Prasárničky a průšvihy

Příspěvek od Krakonosh » pon 07. říj 2019 10:19:57

Rakousko, zvučení turnaje na koních. Nic těžkého, 2x bezdrát, muzika, ale hodně beden na pokrytí prostoru, tak jsem si vzal digitál s tím, že si to oběhnu s tabletem, trochu srovnám EQ a hlasitosti...

10 minut před show jsem si řekl, že bych si mohl na pultu (X32 core) aspoň nastavit hlasitost muziky na knob...jenže místo vstupu do nastavení jsem vyvolal jinou scénu (pult to měl na jednom čudli defaultně) a samozřejmě ukládat něco tak jednoduchýho mě nenapadlo...tak pod záminkou výměny baterek půjčit porty, nahlucho nastřelit, předělat komplet routování, jemně ozkoušet jestli to vůbec hraje...Jo, nikdo si ničeho nevšiml...ale v půli programu ticho...rychlá kontrola všeho, pult mrtvej, běžím k rozvaděči...v půli cesty slyším zvuky, otáčím a tryskem zpět...zase ticho...no, naštěstí to byly výpadky proudu od pořadatelů, ale jak to v tu chvíli má člověk vědět :-D...
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Odpovědět

Zpět na „Bar“