Novoroční koncert české filharmonie

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jara

Novoroční koncert české filharmonie

Příspěvek od jara » stř 01. led 2020 20:28:40

Ahoj, zrovna koukám na novoroční koncert české filharmonie a mám pár jen teoretických otázek, tak když by někdo věděl a měl ča mi odpovědět, tak budu rád.
1 - Všiml jsem se několika mikrofonků na stojanu bez šňůry. Co to je? (typ, orient. cena)
2 - Ty mikrofony tam instalujou na každou akci asi zvlášť, co? Kolik jich tak je?
3 - Jak se udělá zvukovka? (Jak dlouho to trvá? Jak se postupuje?)
4 - Co dělá zvukař během vystoupení? (Sedí a čumí, protože to nastavil dobře a oni umí hrát, nebo do toho furt zasahuje)

Díky, jen mě to tak zajímá :-)

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Novoroční koncert české filharmonie

Příspěvek od Damton » stř 01. led 2020 21:35:45

1. Všechny mikrofonky které tam jsou mají šňůry :-D
- jsou to většinou DPA na "husím krku"
2. Ty mikrofony si rozmístní zvukař, většinou se to snímá po sekcích + hlavní stereo dvojice a ST ambient, + nějaké to SOLO
3. Zvukovka se většinou dělá tak, že orchestr jede generálku a u toho si zvukař nastaví zvuk.
4. Zvukaři jsou tam většinou dva ,jeden dělá zvuk do sálu (pokud se teda přizvučuje i sál) a druhý zvukař míchá v přenosáku zvuk pro TV přenos. Jako hlavní zvuk většinou slouží hlavní stereo dvojice a k ní přimíchává sekční mikrofony popř. sóla.

Uživatelský avatar
jara

Re: Novoroční koncert české filharmonie

Příspěvek od jara » stř 01. led 2020 21:57:34

Díky za odpověď.
1 - tam právě bylo jakoby celý rameno od stojanu na mikrofon, akorát místo závitu na konci byla rovnou bambulka, ale je mi jasný, že kabely tam byli :D
4 - Bylo to v Rudolfinu, tak tam se to asi nezvučí :-D Kam se umisťuje ta hlavní stereo dvojice?
Ještě jednou díky

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Novoroční koncert české filharmonie

Příspěvek od safa » čtv 02. led 2020 0:24:46

jara píše:
stř 01. led 2020 20:28:40
1 - Všiml jsem se několika mikrofonků na stojanu bez šňůry. Co to je? (typ, orient. cena)2 - Ty mikrofony tam instalujou na každou akci asi zvlášť, co? Kolik jich tak je?
...jestli to bylo v Rudolfinu tak tam maji mikrofony zavesene natrvalo uz nekolik drahnych let. Vesmes jsou to DPA4023, DPA4021 a Schoepsy (model presne nevim). Cena... presne tyhle modely se uz nevyrabej, jejich nastupci stojej mezi 40 a 50 za kus (v tyhle kompaktni verzi, pak se delaj jeste ve verzi s dlouhym telem a preampem ClassA).

Stereo dvojice (presneji receno trojice - je tam myslim Decca) je vyvesena nad dirigentem.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Novoroční koncert české filharmonie

Příspěvek od Damton » čtv 02. led 2020 13:50:37

https://www.ceskatelevize.cz/porady/125 ... lharmonie/

Jak tak koukám tak je to plné "Schoepsů"
a tady je ta cenová relace.
https://www.thomann.de/cz/schoeps_malom ... ofony.html

Odpovědět

Zpět na „Bar“