Koronavirus - stop kšeftům

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
slava

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od slava » stř 23. pro 2020 19:54:36

Ad Robert - jo,jsem riziková skupina,ale nebojím se.Větší strach mám z blbců,kteří doposud nechápou,jak to může být nebezpečné.Moje matka odešla na věčnost před čtrnácti dny díky blbům (exxii)a to jen proto,že "my si chcem žít".Tak kurva,trochu pokory,nebo bude mít islám volnou cestu.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » stř 23. pro 2020 21:37:50

Slavo, nerozčiluj se prosím. Před chvílí jsem dočetl celý článek rozhovoru s Jiřím Beranem (tituly si odpustím, neznám je a snad mi to dotyčný promine). Proč je vedená takováto kapacita v oboru jako dezinformátor?? Mám z toho pocit, že dezinformátor je každý, kdo nezpívá vládní písničku. Tvojí maminky je mi líto, také bych nechtěl, aby moje máma zemřela předčasně a zbytečně. Jenomže nesouhlasím s hledáním viníka mezi těmi, "co si chtějí žít". Fakt za podobné situace nemůže 90% obyvatel, kteří se nechtějí omezovat protože věří, že oni ohrožení nejsou ( a 90% z oněch 90 asi mají pravdu). Za podobnou situací hledej nejbližší okolí ohroženého člověka. Mojí tchýni, která je ve věku 81 let odkázána na celodenní péči po CMP (mrtvici) nenakazil někdo z obchoďáku nebo z párty v zavřené hospodě. Dovlekl to některý z pečujících, který se ale z 98% pohybuje mezi podobně postiženými a svojí rodinou. ....a vidíš, riziková osoba pobyla 4 dny v nemocnici, Covid je pryč , bohužel celkový špatný stav zůstal. Mojí mámu nenakazí nikdo ze zdejších zvukařů, i kdyby koncerty a zábavy jely naplno. Nakazil by jí vnuk, který CoV prodělal, já, nebo moje děti, pokud jsme to měli před tím, nežli jsem byl potvrzený nemocný a o infekci věděl. Těžko se nakazí, když jde tátovi na hrob zapálit svíčku. A co udělám, když mi zavolá, že má teplotu a je jí špatně? Nebudu čekat až pro ní pošle obvoďák sanitu, až jí nabídnou termín pro odběr atd. Objezdím to tak, jako jsem to udělal pro kamaráda (r.n.1952) z kapely v úterý. Ráno mi zavolal, odpoledne měl výsledek testu - pozitivní, a předepsaná antibiotika. A nemusel vylézt ze svého domu. Moc mě těší, že se najdou lidi, kteří pokud mohou, pomohou. A úspěšnost jakékoliv léčby bývá velmi závislá na rychlosti nasazení léčby.
Také je možné, že jsem obětí chybovosti testů, nicméně je mi to jedno a chovám se tak, jako že to mám a každému kdo se ke mne chce přiblížit, oznamuji z uctivé vzdálenosti, že jsem pozitivní. Na něm nechám, jestli půjde blíž. Já víc pozitivní pravděpodobně nebudu.
https://chrudimsky.denik.cz/zpravy-z-ce ... 01218.html

Uživatelský avatar
slava

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od slava » pát 25. pro 2020 21:43:55

Roberte,ještě se vrátím,zcela mimořádně.Mámu jsem neviděl od září.Byla ležák a v dobrém zařízení.Přesto se tam ten hajzl dostal.Proto říkám naprosto otevřeně,že nevíš dne ani minuty.Vidět není,nesmrdí,čoudy z toho nelezou a přesto funguje ve svém principu viru.Souhlas s určitou obezřetností,ale ta,bohužel,nesplní všechna očekávání.Vždycky jsem byl optimistou,někdy až moc.Ale současná roztříštěnost názorů a nepochopitelné reakce na základu "odborníků" mě zaráží.Ostatně od včera mají v Itálii zpřísněný režim.A tak mě napadá - fakt děláme z komára velblouda?

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od mkarr » sob 26. pro 2020 15:01:34

Když pomineme možnost, že všichni zůstanou doma a budou čekat až jim dojdou těstoviny a lunchmeat, tak je nemyslitelné, aby se virus přestlk šířit tak, že budeme dodržovat karanténu a všechna nařízení. Proč asi se mohou setkat jen lidé v úzké skupince? že by proto, že v úzké skupince se nenakazí? Samozřejmě že nakazí, jen se jich nenakazí deset naráz. A pokud jeden z nich na to zemře, je mu úplně fuk, kolik opatření dodržel a který stupeň psa zrovna byl vyhlášený. Prostě měl 2x smůlu. Nakazil se a zrovna byl jeden z těch, kdo mají mít těžký průběh, který nevydržel. Až někdo zemže proto, že zdravotnictví bylo přehlcené a nebyla mu poskytnuta dobrá péče, nadávejte prosím na ty, kdo přispívají k zahlcování zdravotních zařízení nedodržováním opatření. Jinak to nemá žádnou přímou souvislost. Tím nechci říct, že máme kašlat na opatření a chovat se nezodpovědně. Jen to, že sice české zdravotnictví dostává pěkně zabrat, ale zatím nám neumírají lidé kvůli nedostupné péči, takže, pokud vím, nikdo z těch volnomyšlenkářů není přímo zodpovědný za nějaká úmrtí. Tenhle virus se pravděpodobně podaří překonat očkováním, promořením, a jakýmkoli zvýšením odolnosti proti němu, ale né schováváním se před ním. Jen to do doby nějakého funkčního řešení prostě musíme vydržet a dělat kompromisy na každém kroku a smířit se s tím, že to někdo nevydrží. Ale do očí pozůstalým bych to fakt říkat nechtěl. Ale člověku kterému to položí firmu o dvaceti zaměstnancích a která měla jinak našlápnuto na solidní existenci taky ne.
Jo a mimochodem. todle vlákno má ve jméně "stop kšeftům", takže k tématu....
Už jsem myslel, že mi letos ani nestihnou prochcat cajky ale stihly to hned na prvním a jediném adventním koncertě.
Hrálo se na zahradě domova důchodců a ubytovaní i personál se na nás dívali z oken. Nic moc, hrát víceméně proti zdi pětipatrové budovy, ale prý to mělo veliký a pozitivní ohlas a kdo nechtěl otevírat okno, pouštěli jsme to i do místního rozhlasu. Skoro bych řekl, že to kdo koukali z oken byli dost rádi že se nás sešlo víc jak povolený počet a asi jsme ani nedodrželi dva metry. A přitom jsou to ti nejohroženější z nás.
Ale tohle vlastně nebyl kšeft, takže zase nic....

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » ned 27. pro 2020 11:33:22

Já měl listopad-prosinec = 0 , slovy nula akcí k ozvučení. Pár kšeftíků s kamerou bylo, ale jinak celý letošní rok mám zhruba o 70% nižší příjem (audio/video/kapela) branže. A to jsem malinkatý OSVČ soukromníček bez zaměstnanců. Lituju velké zvukařské firmy, pokud vůbec ještě existují.
Myslím že to do prázdnin bude +- podobné. Takže já jsem teď momentálně opět asi po 6 letech nastoupil do zaměstnání a uvidíme co bude dál... Opravdu by mě to zajímalo jak to mají ostatní zvukaři?

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » ned 16. kvě 2021 20:06:40

Oživím pár měsíců neotevřené téma. Informací, které se na mne valí zleva i zprava je tolik, že už nevím, co je relevantní, co platí, co už ne, co se chystá v platnost atd. Nicméně jsem se smířil s tím, že systém nepředělám, podlehl tlaku strany a vlády a s vědomím, že by mne jinak ještě dlouho znepříjemňovali život se zaregistroval a zítra jdu na očkování. Malý fesťáček, co jsem měl zvučit v půli června mi odpískali, pořadatel si není jistý podmínkami, které by se museli splnit a na akci pro mladé to vidí jako nereálné. Nicméně další menší akce zatím vyčkávají v pohotovosti a to byl důvod onoho mého rozhodnutí. Co když se bude požadovat čerstvý test nebo právě ono očkování jako podmínka pro účast na těchhle akcích, ať už jako návštěvník, nebo jako zabezpečující personál. Z jedné strany cítím pesimismus, že díky nastaveným podmínkám si ani přes prázdniny moc nevrzneme, z druhé strany slyším optimismus a naději alespoň na menší akce. Máte někdo nějaké fundovanější informace z vyšších kruhů?

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Quicktor » ned 16. kvě 2021 22:05:31

Informace z vyšších kruhů nemám , ale od začátku června se mi plní kalendář menších akcí venkovních zábav
a koncertů . Jsem zvědav , zdali nám to zase nějakej dutohlav zatrhne .
I když mne zvuk neživí , docela se těším mezi tu rockovou chátru kterážto mi zase naleje pivo do subů .
Očkovat se nenechám i když věkově přesluhuji .
Buďme optimisté a snad to už pojede v normálu. Přeji vám všem ,, Out of the dark ,,

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od PeBe » pon 17. kvě 2021 8:49:51

Své informace, s ohledem na mou výšku, čerpám výhradně z vyšších kruhů... :-D
Snad jen bůh, respektive příroda ví, co bude za čtrnáct dní. Rovněž můj diář je od června zaplněný a jsem zvědavý, jak mi dutohlavové budou v diáři škrtat... ;-)
Zvuk mě také neživí a také jsem natěšený. Já však nemohu říci, že na chátru... To si svatebčané nezaslouží i když si s rockery mnohdy v mnohém nezadají :-) Já se kupodivu docela těším na opilce, kteří po pár pivech a panácích něčeho ostřejšího, dospějí k názoru, že jsou lepší pěvci, než "náš" Pepíček a somrují se k Sennheiseru, aby se do něho pokusili nazvracet... ;-)

Také se nenechám opíchat byť jsem šedesát mínus, nechám to na virech a imunitě.

Přeji nám všem, aby to už konečně vypuklo a zůstaňme pozitivní mysli s negativními testy :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 17. kvě 2021 11:45:16

Proč mně napadá kamera, hérečky, píchání, chlastání, filmování, vomdlívání...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » pon 17. kvě 2021 15:44:53

Jojo, opíchat se taky nenechám, radši budu o svoje tělo starat. Tedy už tak činím a z podzimních 113kg jsem to ustálil na 105 :D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od navstevnik » pon 17. kvě 2021 17:45:21

Jenom pratelske varovani:
Dejte si pozor na zapinani zarizeni, ktera nebyla rok a dele pod napetim.
Zvlaste pak vykonovy zesilovace, se spinanymi zdroji i klasickymi, aktivky a obecne aparaty, kde se vyskytuji velke kapacity elektrolytu. Odformovane elektrolyty jsou svinstvo i presto, ze mnoho aparatu dneska ma sofistikovane softstarty.
Ten cas, na ktery je softstart nastaveny, totiz nemusi po dlouhe odstavce k doformovani elytu stacit. Nasledny proudovy naraz po sepnuti softstartu "natvrdo", muze bud vyrazit pojistky site, anebo horsi elektrolyty, kterym doformovani trva mnohem dele, mohou pripadne i explodovat.
Pokud nemate pomoc ve forme kamarada-elektrikare-bastlire, vlastniciho regulacni autotrafo 0-250V, pres ktere dotycny vykonny pristroj pomalu "najedete", tak si muzete nouzove pomoci napr. 200W-300W-500W obycejnou, vlaknovou zarovkou, zapojenou seriove s privodem site dotycneho pristroje. Ta zarovka celkem ucinne prodlouzi cas omezeni proudoveho narazu, ktery budou odformovane elektrolyty potrebovat. Po zapnuti se zarovka rozsviti skoro naplno a jak se budou velke kapacity klasickych i spinanych zdroju formovat, tak bude postupne pohasinat, az do skorem nepatrneho zhaveni, ktere uz signalizuje bezny klidovy odber.
Hodne stesti, hodne kseftu a co nejmin poruch po tom pustu preju.

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od atrakce » pon 07. čer 2021 20:55:52

Tak jsem si v sobotu o5 po 3/4 roce zazvučil... V pátek jsem si cvičně roztáhl mix + P.A. v garáži, abych si ověřil, že vše funguje. Byla to menší akce, v několika starších LED PAR (pro tento účel použivaných - přisvícení) jsem musel vyměnit nefunkční LED diody, naštěstí už jsem věděl co a jak a měl jsem dostatečnou zásobu kdysi koupenou v GES-u od všech použitých barev... Akce v pohodě, akorát jsem občas trochu tápal v Ui24, ale dobré.... Jupííííí......
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » úte 08. čer 2021 8:33:23

Nevím, jestli zatím jásat. Povoleno je 2000 lidí, ale nikdo nezrušil venku povinnost roušek pokud nejdu s rodinným příslušníkem v místech bez dalších osob. Už se v nařízeních ztrácím, ale zatím to vypadá tak, že buď dodržovat rozestupy 2m nebo roušky u návštěvníků. Ani jedno mi při akcích pro mladé nepřijde vynutitelné a splnitelné. Malé akce jako svatby a rodinné oslavy mám také, ale je to víc o lásce k hudbě, vystupujícím muzikantům a oslavencům. O výdělku tady nemůže být řeč, a pokud se nic nerozbije, není prodělek.
K větším vesnickým akcím jsem zatím rozpačitý. Vše, na co jsem narazil při nutném nákupu je oproti době před rokem dražší, tlaky na mne jsou bohužel opačné. Na akci, která je pro cca 500 lidí (podle účasti v loňském roce) je tlak na cenu směrem dolů.
Minulý rok byla cena za techniku 10 tis. Kč, letos chtějí 7 i méně. Snažil jsem se vysvětlit, že není prostor pro snížení, leda, že by se kapela obešla bez odposlechů, bez světel, PA s čtvrtinovým výkonem nebo omezte akci na 4 hodiny (od 20:00 do půlnoci). Ani jedno se nesetká s kvitancí od návštěvníků.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od PeBe » úte 08. čer 2021 12:01:57

Pro čerstvé informace z "vyšších míst" chodím přímo na server www.vlada.cz
Nic zásadního se konkrétně pro mé aktivity nemění. Bez omezení jsou pouze mejdany do deseti lidí a svatby do třiceti. Na to si nikdo kapelu nepozve... :-(
S účinností ode dne 8. června 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření se:

...

12. podle § 2 odst. 2 písm. e) zákona č. 94/2021 Sb. stanovují podmínky pro konání koncertů a jiných hudebních, divadelních, filmových a jiných uměleckých představení včetně cirkusů a varieté, sportovních utkání, zápasů, závodů apod. (dále jen „sportovní utkání“), kongresů, vzdělávacích akcí a zkoušek v prezenční formě, a to tak, že

a) maximální přípustný počet přítomných diváků, návštěvníků nebo posluchačů (dále jen „diváci“) nesmí být vyšší než 50 % celkové kapacity míst k sezení a zároveň celkový počet přítomných diváků nesmí být vyšší než 2000 osob v případě, že se akce koná ve vnějších prostorech, nebo 1000 osob v případě, že se akce koná ve vnitřních prostorech; v případě, že se akce koná v prostorách s větší kapacitou sedících diváků než 2000 osob, je přípustný maximální počet přítomných diváků možné navýšit tak, že lze obsadit nejvýše 25 % kapacity sedících diváků,
b) na akci mohou být přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění covid 19 a které splňují, s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku, podmínky stanovené v bodu I/16; organizátor akce je povinen při vstupu osoby na akci splnění podmínek kontrolovat a osoba je povinna mu splnění podmínek podle bodu I/16 prokázat; v případě, že osoba splnění podmínek podle bodu I/16 neprokáže, je organizátor povinen takovou osobu nevpustit na tuto akci,
c) všichni diváci jsou usazeni (nejde-li o praktickou výuku nebo zkoušku), a to tak, že s výjimkou osob ze společné domácnosti je vždy ponecháno mezi jednotlivými diváky nejméně jedno neobsazené sedadlo, a je-li to možné, jsou usazeni ob řadu, přičemž vzdálenost diváků od jeviště nebo jiného místa určeného pro vystupující nebo sportovní plochy musí být nejméně 2 m,
d) občerstvení formou bufetu se umožňuje podávat pouze s nabídkou balených jednoporcových k přímé konzumaci určených potravin a pokrmů nebo jako bufet s obsluhou, přičemž se zakazuje konzumace jídla a nápojů v hledišti,

13. podle § 69 odst. 1 písm. i) zákona č. 258/2000 Sb. a § 2 odst. 2 písm. e) zákona č. 94/2021 Sb. stanovují podmínky pro konání veřejných nebo soukromých akcí, při nichž dochází ke kumulaci osob na jednom místě, jako jsou zejména spolkové, sportovní, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky a oslavy, tak, že je ve stejný čas možná přítomnost nejvýše 10 osob nebo při dodržení následujících podmínek nejvýše 200 osob, koná-li se akce ve vnitřních prostorech, nebo 500 osob, koná-li se tato akce výhradně ve vnějších prostorech; na akci se zakazuje účast osobám, které vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19 nebo které v případě, že má být v jeden čas přítomno na akci více než 10 osob, nesplňují, s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku, podmínky stanovené v bodu I/16 nebo nejsou schopny splnění těchto podmínek na místě prokázat; organizátorovi akce se nařizuje u osoby před účastí na akci, na niž je regulován vstup, splnění podmínek kontrolovat a osobě se nařizuje mu splnění podmínek podle bodu I/16 prokázat; v případě, že osoba splnění podmínek podle bodu I/16 neprokáže, je organizátor akce povinen takové osobě neumožnit účast na akci; uvedené podmínky se nevztahují na:

a) účast na svatbě, prohlášení osob o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, a pohřbu, pokud se jich neúčastní více než 30 osob,
... (zkráceno)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Damton offline

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton offline » úte 08. čer 2021 22:00:27

Vážení kolegové Vám tahle testovací a očkovací totalita vyhovuje ? Co jsme to proboha vytvořili v této honbě za pseudo ochranou zdraví ? Opravdu je někdo skálopevně přesvědčen že je to OK? Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Bar“