Koronavirus - stop kšeftům

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » pon 05. říj 2020 19:32:25

Otasi, nic ve zlém. Ty se teda bojíš i bez TV ? Teda jen Covidu?

Text viroložky MUDr. Hany Zelené, Ph.D.
Ke koronaviru by se měli vyjadřovat skuteční odborníci, lidé z praxe. Je mi velkou ctí, že mohu poskytnout prostor blogu paní MUDr. Haně Zelené, Ph.D., vedoucí lékařce prestižního virologického oddělení v Ostravě. Vážená paní kolegyně, děkuji. Srdečně. Jan Hnízdil.

„Představme si, že bychom chtěli vytvořit pandemii rhinovirů, což jsou viry běžné rýmy. V současné době se z virů způsobujících infekce dýchacích cest vyšetřuje prakticky jen SARS-CoV-2. V naší specializované laboratoři tvoří z celkového počtu vyšetření v roce 2020 97 % SARS-CoV-2, pouhá 3 % jde na vrub ostatním dvanácti respiračním virům. Naprostá většina z těch tří procent byla provedena v prvních třech měsících roku. Od té doby všechno převálcoval nový koronavirus.
Od začátku roku 2020 se zde vyšetřilo 100 000 vzorků na SARS-CoV-2. Z nich bylo 6,4 % pozitivních. Za stejnou dobu se ve stejné laboratoři vyšetřilo 60 vzorků na rhinoviry. Z nich bylo pozitivních 6, včetně vzorku zemřelého měsíčního kojence. Rýma je banální nemoc, běžná viróza. Rhinoviry nikoho nezajímají, téměř se nevyšetřují.
Kdybychom místo 60 vzorků na rhinoviry (6 pozitivních, 1 mrtvý) vyšetřili 100 000 vzorků, v celé republice milión (bylo by to při stejném poměru 100 000 pozitivních a 16 000 mrtvých) a na celém světě miliardu (100 miliónů pozitivních a 16 miliónů mrtvých), už by to byla pěkná pandemie. Rhinovirus sice většinou dělá jenom rýmu, ale může být také nebezpečný. U malých dětí a starých lidí je vůbec nejčastějším původcem zápalů plic. Až 9,6 % hospitalizovaných seniorů s rhinovirem zemře právě na zápal plic.
Podobné by to bylo i s jinými viry, protože čím víc vzorků vyšetříme, tím víc případů odhalíme.
PCR pozitivita znamená jen to, že je ve vyšetřeném vzorku přítomna část virové RNA. Nikoliv celý virus. Nic to neříká o tom, zda je dotyčný infekční. Člověk nakažený SARS-CoV-2 je infekční maximálně týden. PCR, jako pomocná metoda, vykazuje pozitivitu běžně týdny i měsíce. Jde o klinicky falešně pozitivní výsledky. Vyšetření PCR je bez klinického kontextu bezcenné.
Za této situace nelze reálně hodnotit význam a rozsah infekcí způsobených SARS-CoV-2. Žádné jiné infekční onemocnění dosud nikdy nebylo v tak masivním rozsahu, bez kontextu klinického stavu, testováno. Nemáme žádné srovnání s jinými infekcemi, a proto nedokážeme současná čísla kvalifikovaně interpretovat. Nevíme co je moc, co je málo, co je normální, co nenormální. Pozitivní výsledek jediného testu je automaticky prohlášen za diagnózu. Aniž by dotyčného vyšetřil lékař.
S komunitním šířením viru bude mezi pozitivně testovanými přibývat osob s náhodně zachycenou zbytkovou RNA po dříve prodělané infekci. Počet „případů“ bude dlouho narůstat a „epidemie“ se bude uměle a naprosto zbytečně prodlužovat. Stejná situace bude u pacientů v nemocnicích. Počet hospitalizovaných i zemřelých s pozitivním PCR testem na SARS-CoV-2 dál poroste. To bude využito jako argument pro další testování a další represivní opatření.
Diagnostiku infekčních nemocí je nutné neodkladně vrátit do ruku kvalifikovaných lékařů, kteří budou pomocná vyšetření indikovat a jejich výsledky interpretovat na základě pacientových příznaků a výsledků ostatních laboratorních vyšetření. Je nejvyšší čas přestat mrhat drahými PCR testy v neindikovaných případech a přestat počítat „pozitivní případy“ bez klinického kontextu. Je nejvyšší čas protestovat proti testování bezpříznakových jedinců. V opačném případě nebude v budoucnu problém si vybrat jakýkoliv jiný virus a stejným způsobem začít hon na pozitivní, testovat zdravé, lehce nemocné, těžce nemocné i umírající. Ve všech skupinách budou pozitivní a pandemie s milióny mrtvých je tu zpět.
MUDr. Hana Zelená, Ph.D.“
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » pon 05. říj 2020 20:38:32

Já už jsem ve stavu kdy ten počáteční jarní strach vystřídalo rozhodnutí, "děj se co děj" nebo co má se stát .... nechat to volně šířit bez drastických opatření, nechat jenom:

- Roušky do obchodů,lékáren,nemocnic, Hromadná doprava.
- mýt si ruce
- dodržovat rozestupy a zbytečně na nikoho nechrchlat
- kdo se bojí ať vůbec nikam nechodí

I když onemocní zdravotnický personál tak za 10 dnů je 95% nakažených zpět v práci.

Rozhodně neškrtit zábavu a kulturu. A to prosím jsem těžký astmatik a už nejsem ani nejmladší.
Ale mám dojem že tohle škrcení a brzdění nám to protáhne na hodně dlouhé roky...

Navíc pokud se opravdu testuje jenom "PCR" tak to znamená že to v podstatě růst bude opravdu furt dokud se bude testovat, a tomu odpovídá i to procento pozitivních , dříve to bývalo 1-3% , teď je to přes 20% , takže společnost už je asi promořena daleko více než se předpokládalo.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » pon 05. říj 2020 21:35:58

Souhlas.
Navíc, téměř každý, měl teď PŮL ROKU na změnu životního stylu. Přestat žrát hamburgry, natrhat si v lese bylinky, cvičit, nečumět na TV a víc spát atd..... Není důvod kvůli tomu, že 80% lidí se na to vysere, omezovat ten zbytek.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Otas » úte 06. říj 2020 16:24:00

Jo, já se přiměřeně bojím i bez TV :). Při válce první zemřeli ti, co se nebáli a ti co se báli moc. A to si myslím, že mám možná covid v mírné formě za sebou (v dubnu - měl bych teď ještě imunitu :)?).
Paní doktorka Zelená tedy navrhuje netestovat a ono to snad nebude? Státy co to úspěšně zvládly, naopak testují hodně např. Austrálie, Jižní Korea a nebo překvapivě Egypt.
Názor, že je to chřipka kdy není třeba nic řešit zaujali při první vlně komunisté v Číně (potlačovali lékaře s jinými názory) a i oni museli couvnout. Ta potupa, vševědoucí se mýlili :).
Také připojuji k těm, co by rádi uvolňovali vše. Jenže měli jsme to tu o prázdninách a neosvědčilo se to. Teď víme, že opatření, jak píše Damton, tu měla být i přes prázdniny (viz Německo). Jenže lidi by nadávali a kdyby čísla nenarostla, každý mamlas (a politická opozice) by tvrdil, že to byla zbytečná buzerace a náhubky. MUSEL proto PŘIJÍT strmý nárůst, aby lidi trochu prozřeli a většinově uznali za vhodné se řídit nařízeními. Problém je tu a horko těžko se napravuje, opatření musí být významně razantnější - aby se zdravotnický systém nepřetížil, srazilo se to dolu a část opatření mohla skončit. Dlouhodobější zavření škol pro studenty má daleko těžší dopad, než nějaký stop muzicírování nebo kumštu vůbec. Chápu, že teď píchám do vosího hnízda, ale některé věci je nutno vyslovit.
I já si teď odehraji v sobotu svatbu a minimálně do konce (letošního?) roku mám útrum :(. A nacpal jsem letos do aparatury mnoho desítek tisíc.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » úte 06. říj 2020 20:05:25

Velmi zajímavé, že za " mamlasy" prohlašují i kdejakeho doktora, lhostejno, jak rozumný má oponentni názor, nebo počet titulů. Ti nejhlasitější museli "slíbit" že už nebudou nic komentovat. To je úplný precedens. Už se objevili nálepky " veřejný popírač koróny". http://cnn.iprima.cz/zaloudik-porusil-s ... emii-10702

Zajímalo by mě z čeho plyne přesvědčení, že by nošení rousek a podobné v nesmysly v létě přispěly? V Austrálii mají 24mega lidí také provedli cca 4mega testů? (V ČR 1,5 mega) Vždyť v ČR jsou všichni nezodpovědní. Naprosto. Z čeho to Prejmula bere netuším. Z počtu pokut? Z sledování kamer?
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » úte 06. říj 2020 21:07:56

Z čeho by to bral? Klesl mu odbyt vakcín, tak to je jasný :D :D :D
A btw., dovolím si odkaz na minulost, článek z června:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ln-5-SAoUQ
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Otas » úte 06. říj 2020 21:46:16

No když do toho mluví onkochirurg nebo zubař a říká opak toho, co epidemiologové, pak se spíše zesměšňuje. Jako kdyby mi Prymula říkal, co mám dělat se zubama, byl by za šaška, pokud by nečetl pdklad, co mu dodali stomatologové. Nesmím zapomenout, že je ministr :).
To je ten problém s tím U v MUDr. Univerzální medicínu dnes z větší části (ale nízkou úrovní) umí obvoďáci, dále se specializací ztrácejí lékaři všeobecný přehled. Medicína je šíleně široký obor. Znám z vyprávění svých přítelkyň (2 x MUDr :)), kterak tápaly v některých běžných věcech (např. psychiatrička v resuscitaci).

Přesvědčení o rouškách jako ochraně plyne z klinických testů. Ale je fakt, v tom se shodneme, že by Češi v létě roušky beztak moc nenosili a právě na kritických místech přenosů už vůbec. Na to jim musí začít "lepit", proto jsou potřeba sdělovací prostředky a nárůst případů jako teď.. Nakonec ani kdysi disciplinovaní Němci (dávno tomu již) to neměli rádi a v létě na výlety do "volného dýchání" jezdili prý do Prahy.

Jen tak k tomu Prymulovi:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ro ... 271816_kno
Je zajímavé při těch horentních sumách, že mu bylo dobrých pár drobných za post náměstka ministra a že počátkem roku se namáhal (na doraz) se zvládnutím covidu, vždyť je těžce za vodou...
Najdou se i přesnější popisy těch problémových aktiv od něj. V době vyhození z HK nemocnice prý šlo celkem o nákup za 48 tisíc Kč, pokud si pamatuji. Je fakt, že i to je střet zájmů.

Uživatelský avatar
slava

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od slava » stř 07. říj 2020 9:19:50

Téma roušky bych vůbec nerozebíral.Všichni chirurgové a sálový perzonál je nosí každý den a ani jeden nijak neprobíral jejich ůčinek či škodlivost.Narozdíl od "expertů" vědí,že je to první zábrana infekci.A že se najdou debilové,kteří to považují za ůtok na svobodu a navíc jim umožní skvělí novináři tento názor veřejně prezentovat - to už je na pováženou.Zastávám názor,že více opatrnosti a ohledu by neškodilo.Ale to bych chtěl moc.

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od mmmartin » stř 07. říj 2020 9:38:18

Otas píše:
úte 06. říj 2020 21:46:16
V době vyhození z HK nemocnice prý šlo celkem o nákup za 48 tisíc Kč, pokud si pamatuji.
Takže informace z agentury JPP?

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » stř 07. říj 2020 10:51:42

Ještě pro vysvětlení mého pohledu na věc s Covidem19. Ve 14ti jsem prodělal příušnice. Co si vzpomínám, nebyla to příjemná nemoc, vysoké horečky a cyklicky se opakující ukrutné bolesti hlavy. Jako štěstí jsem bral, že když už to bylo k nevydržení, usnul jsem. Stavy trvaly cca týden. Měl jsem štěstí, nesterilizovalo mne to, mám 4 děti. Potom v 17-ti lékařem neodhalená salmoneloza, kde mne 14 dní léčili na průjem a kde jsem se dostal do stavu průtokového ohřívače vypitých tekutin, a když jsem se dostal na kapačky, někoho napadla správná diagnóza, ale to už jsem se z toho dostával i bez léčby. Další nepříjemná nemoc, co mne potkala byl zánět pohrudnice, kde mne doktorka vyhodila "ať nesimuluju". Prostě žádná nemoc není příjemná a trvá nějaký čas, než se tělo po uzdravení zregeneruje. Takže kdo se zviditelňuje s tím, že má horečky, že prospí 14 hodin denně (...a co by chtěl jako nemocný dělat???), že ho bolí celý člověk..... Prostě je nemocný. Až to vyleží, bude opět zdravý ale je běžné, že i dál není nějakou dobu člověk ve své kůži. Běžně se tomu říká rekonvalescence.
Dnes se běžně chovám tak, že pokud se necítím dobře, udělám jen to nezbytně nutné a mám snahu si jít lehnout , vypotit to, zarazit hned v začátku. Musím podotknout, že jsem skutečně nemocný už nebyl několik let dozadu (možná desítky, nevzpomenu na rok poslední nemoci, vím, že to byla angína).
K histerii Prymuly nevím co dodat, snad jen skutečnost, že se výsledky opatření mohou projevit po týdnu, spíš 14ti dnů.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Otas » stř 07. říj 2020 12:14:11

mmmartin:
Nedaří se mi najít odkaz na zmíněný rozhovor s novinářem. Našel jsem ho před dvěma měsíci na Wikipedii.
Jak píšu, je to ne JPP ale RPP (Roman Prymula povídal).
Kdyby to byl veliký průšvih, tak už dneska čelí trestnímu oznámení a možná už i žalobě, času bylo dost. To by si opozice smlsla, o tom nepochybujme :).
Jinak u podnikavé dcery (Biomed) mějaký ten meloun přivydělal, proč ne - o jeho odborné proslulosti není pochyb, nezáviďme, i když jsme Češi :). Daně z nich zaplatil, takže napadnutelných může být jen těch snad 48 tisícovek hodnoty dodávky od Biomed pro špitál v HK.
Pro spravedlnost je potřebné slyšet i názor druhé strany, tak mne to učili při přednáškách z trestního práva. Zde nikde uváděný nebyl.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » stř 07. říj 2020 14:36:14

Mě by opravdu zajímalo, jak to přesěvdčení funguje. Nikoho z vás nenapadlo, že "pandemie" by mohla probíhat tak, že by neexistovali testy zdravých lidí a tyhle nesmyslné opatření? Jedno je přece jisté - pro obě "verze" společné - těžké případy chorob, by pokaždé sončili v nemocnici - a KUPODIVU by jich bylo v obou případech STEJNĚ. Absolutně zarážející je fakt, že je těmi mediami uznávanými "ODBORNÍKY" dohonestována obyčejná chřipka a rýma - které mají vyšší procento těžkých průběhů, než kovid!!! To novinářům nevadí, ani vám nevadí, to odmítáte akceptovat? Ignorujete i to, jakým způsobem se omezuje ambulantní a hlavně preventivní péče pitomostí, jako rakovina, cukrovka, hypertenze ap....???? Zato sundat že "zubaře" nebo "pitomého" onkologa - pozor, mezi oponentními hlasy jsou i kapacity virologie!, Pirk jim pomáhá hlavně společenskou vahou, ale určitě to není znalostmi nějakej obvoďák .... i když nemaj ten obor vystudovanej, tak nemelou *vulgární slovo*, když se zeptaj, proč se nehodnotí virová nálož, proč se používají ke konečné DIAGNOZE pouze PCR testy, bez hodnocení klinických příznaků? Jek můžou média prohlásit tisíce lidí za vyléčené, když seděli doma bez příznaků se "smrtelným virem", a čuměli v klídečku na telku? A z chřipky se také vyléčíte jen čekáním???

Roušky obhajovat tím, že to přeci používají chirgové! No ANO! Ale ve sterilním prostředí, omezenou dobu. Určitě také nejde chlap operovat s teplotou, chřipkou, možná ani s rýmou! Bych chtěl vidět, když by jim nařídili FP3ky povinně! Jak by jásali. Ale myslet si že v rouškách jsme chráněni? Jako že když spolu sedíme v jednom malém kanclu 8h denně ??? V jednej třídě, v divadle ? Oni mají 100% účinnek? Nemají. Ano, určité procento zachytí, ale jak píšeš je to zkoušeno jen klinicky. Prakticky to má význam velmi malej - a u zdravých lidí.....

Ale za tohle jistě budete tleskat:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... h-40338518
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
slava

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od slava » stř 07. říj 2020 15:46:34

Nepsal jsem,že ochrana je stoprocentní.Že to je první zábrana infekci.A k těm chirurgům - kdyby to aseptické prostředí bylo stopro,tak by žádnou roušku mít nemuseli,ne?

Uživatelský avatar
slava

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od slava » stř 07. říj 2020 16:01:17

Nebo jinak - u stolu v hospodě sedí 6 pivařů.Konzumují,tudíž roušku mít nemusí.Kolik z těch šesti si při odchodu na WC tu roušku nasadí?Protože v uzavřeném prostoru jí má mít.A i proto hospodský buzerujou - dezinfekce,personál s rouškou.Proto jsem psal o ohledu na jiné.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » čtv 08. říj 2020 20:44:02

Trocha konspirace z let skoro zapomenutých. Úryvek ze seriálu Simpsonovi https://www.youtube.com/watch?v=VvgYFHlVMSE
Nekamenujte mne za to, věci beru s nadhledem a s nadsázkou, pobavilo mne to. A když už nebudeme moci nic dělat, buďme alespoň veselí.

Odpovědět

Zpět na „Bar“