Koronavirus - stop kšeftům

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » úte 10. bře 2020 20:18:34

Tak pánove zvukaři a muzikanti, máme na chvilku veget.... a samozřejmě docela dost peněz v čudu :? ale co se dá dělat situaci chápu a s opatřením souhlasím...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » úte 10. bře 2020 22:03:00

Ať zavřou i sněmovnu. Nejhorší je ale nedisciplinovanost egoistických idiotů, co jedou i TEĎ na lyžovačku do Itálie. A především dlouhá inkubační doba, kdy nejde zjistit, jestli to člověk lapnul, nebo ne. Tady je zajímavé, že https://www.forbes.cz/rekni-kde-ty-viry ... ve-hrozby/ na jiné nemoci zařvali desetitisíce a o některých nebyl v mediích ani štěk v podstatě.

To zrušení akcí je sice v souvislosti s debilismem (tj nedisciplinovaností) a dlouhou inkubačním dobou v podstatě rozumné, ale je opravdu likvidační pro mnoho akcí. Nasmlouvané kšefty atp .. zaplacené dopředu, náklady. Jak dlouho toto opatření má trvat????

Je to zásah vyšší moci? Máte to ve smlouvách, že vám pořadatel v případě náhleho jednostranného zrušení smlouvy z důvodu přírodních katastrof, mobilizace, atp, nemusí platit plnou, nebo vůbec žádnou dohodnutou cenu????

A dál, budete tak neoblomní, že člověka, kterej za nic nemůže a nemá vás z čeho zaplatit, ale smlouva už je uzavřená, budete popotahovat?
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » úte 10. bře 2020 22:23:09

Myslím že se asi po právní stránce jedná o "vyšší moc"
Mám dojem že priorita byla spíše prevence před kolapsem zdravotnictví. Jeho pravý stav by se projevil v plné kráse.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Otas » stř 11. bře 2020 20:06:45

Jo, jo, byl jsem v úterý na preventivní prohlídce, plná čekárna; lékařka cca 65 let: Roušky nemáme, slibují nám je.
Naštěstí lidi jsou prý rozumní a s podezřením se hlásí po telefonu. Což pak řeší odběrová sestra.
Bylo mi jí líto....
Ano, zrušení akcí je klasická vyšší moc z právního hlediska, je už i vyhlášena pandemie, vše je jasné. U soudu to těžko kdo vyhraje, byť se na vyšší moc často ve smlouvách zapomíná.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » stř 11. bře 2020 21:23:34

Kamarád se dnes v nadsázce ptal sestry v ordinaci ,vy ještě ordinujete? a ona odpověděla uplně vážně "ještě chvilku jo než nám dojde dezinfekce a roušky , ještě na pár dnů máme" Zatím žádný z dodavatelů nám nic neslíbil....

Uživatelský avatar
slava

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od slava » čtv 12. bře 2020 15:41:14

No,pánové.Zdá se,že si nejmíň měsíc nevrznem.Věc má však veliké plus - po odeznění nákazy a nástupu léta bude více oslav přeživších.Držím všem palce,aby se vám ta bestie vyhnula.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » čtv 12. bře 2020 15:43:22

Já doufám, že v létě se radikálně zvýší návštěvnost a my zdražíme.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » čtv 12. bře 2020 20:48:49

Prasečí chřipka kmen podobný H1N1 trvala od dubna do prosince 2009 takže 9 měsíců léto neléto. Konec pandemie byl vyhlášen tuším až v lednu.
Podle oficiálních údajů se mexickou prasečí chřipkou nakazilo v ČR 2477 osob a do března 2010 na ni 102 lidí zemřelo.

Takže moc nevěřím tomu že v létě už bude klid , odhaduji až tak září, říjen možná, záležet bude na disciplíně lidí.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » pát 13. bře 2020 7:23:34

....to se nám rýsuje pěkná sezóna. S návštěvností a možností zdražit to nevidím tak růžově. Pokud se nebude běžně žít a vydělávat, nebude z čeho utrácet.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od mifune » pát 13. bře 2020 13:28:02

Dnes by má dcera slavila 20té narozeniny, před šesti lety ju zabila - CHŘIPKA - a to nebyla žádná zvláštní epidemie, natož pandemie - řešit jaké budou a jestli budou v červnu, srpnu, v září nebo kdykoliv kšefty je malichernost a hovadina - radši si všichni doufejte, aby ještě nějaký "sezóny" vůbec byly, svět ovládají a vždy ovládali mikroorganismy, zlikvidují nás kdykoliv ......

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » pát 13. bře 2020 22:32:38

To je hrozný.
Opravdu je nesmysl dnešní situaci zlehčovat.
Češi by měli konečně vyměnit švejkování za švýcarskou zodpovědnost a následně i hrdost.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
slava

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od slava » sob 14. bře 2020 11:12:28

Možná OT,ale víc hlav víc ví.Mohl by mi někdo vysvětlit,proč je virová nákaza spojována s politikou?Aneb,proč je opatření vlády spojováno s aktivitami Agrofertu?Asi nejsem dostatečně vzdělán,ale hlava mi to nebere.Pohledově jsme v prdeli a žádný politik to asi hubou nezvládne.Pokud někdo ví,ať poví.Děkuji.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Otas » sob 14. bře 2020 11:50:38

Každá opatření proti fungování dosavadního systému státu a možností občanů jsou těžké politikum.
Samozřejmě nelze dosáhnout toho, aby se koronavirus Česku vyhnul. Cílem snahy je (dle mého názoru) vyhnout se prudkému nárůstu nemocných s kapacitami zdravotnictví nezvladatelnou špičkou, jako bylo zpočátku ve Wu-chanu, nebo teď je v Itálii. Mimochodem Číňani jsou podle mne machři (v organizaci i disciplíně lidí) a už jsou právem za vodou.
A pokud to Babiš (nejen) náhodou (a se štěstím - ještě nejsou ve hře vyloučené lokality - to to teprve začne) na základě velkých zkušeností z krizovým managementem zvládne, víte jakou bude mít obrovsky silnou pozici při dalších volbách? Třebas já, pokud to náhodou přežiji (jsem rizikovou skupinou věkem i respirační chorobou), tak ho možná budu volit a to jsem ho nikdy nevolil.
Podobně by mohl dostat i nadpoloviční většinu, z pohledu mnohých - viděli jsme jich část na Letné - by to byla katastrofa demokracie, jak si jí představují. Je třeba najít, že to dělá jen pro své peníze. Who is talking?

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » sob 14. bře 2020 12:49:25

Otasi tys to naprosto vystih!

Co se týká zvuku. I když je mi zkušenosti mifuna líto, a nikomu ji obecně nepřeji, opravdu se pro lidi, kterým jde o existenci nelze divit. Třeba já a dost dalších tady, myslím, že včetně mifuna, v tom máme sice relativně hodně peněz, ale nejsme na tom existenčně závislí. Ale další, co vtom máj miliony a každej měsíc jim běží splátky, v pro nás nepředstavitelné sumě, už opravdu naštvaný být mají právo. Obvzlášť v momentě, kdy se vláda nezmůže ani o prohlášení nejakych opatřeních či kompenzacích pro lidi, co zákazem trpí. Myslím tím opravdové ztráty, nikoliv zisk.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » sob 14. bře 2020 13:56:28

Situace je víc než divná a každému, kdo umí trochu počítat to musí být jasné. Média mají jasné a sledované téma, píší se články, tluče se hubou na tiskovkách, fotí a zveřejňuje se jen to, co se v tu dobu hodí. Nějak mi nesedí ty počty. Wu-Chan je město se srovnatelným počtem obyvatel jako celá naše republika. V naší republice zemře každočně podle statistik cca 2000 lidí na obyčejnou chřipku, které se nikdo nebojí a bere se to jako lehká nemoc. A hlavně se o těch číslech vůbec nemluví. Kolik je nemocných s chřipkou tento rok a kolik jich už zemřelo? Kolik lidí umírá na zápal plic a podobné?? O tom nikdo nenapsal ani řádku. Sleduje se jen pár stovek nakažených kovirem a vyzdvihuje se každý jedinec, který nepřežije. Není to nepřiměřené? Kolik z těch jedinců by zemřelo i kdyby se nakazili onou obyčejnou chřipkou? A co bude do budoucna?? Zakáže Babiš viru šíření?? Asi ne. Viry tu jsou a budou. Buď si na ně získáme imunitu nebo asi máme smůlu. Vrátím se k počtům. Itálie má 6x víc obyvatel, než náš stát. Poslední čísla byla 18000 nakažených, což je pouze 0,03% obyvatelstva. Každý nemá těžký průběh nemoci tak jak je možné, že se o těchhle pár lidí není schopen stát se 60 mil. obyvateli postarat? Problém bude jinde. Zdravotnictví dávno není posláním a není tu pro zdraví národa. Je to kšeft jako každý druhý a tak se málo vytěžovaná lůžka zrušila. Tak, jako se zrušilo v naší republice očkování proti tuberkulóze a je to také velmi nebezpečná a obtížně léčitelná nemoc. Něco mi tady smrdí, nesedí mi to a někdo zatraceně lže a mlží. A další se chovají alibisticky bez ohledu na to, že někoho zaříznou a zlikvidují. Trochu mám obavy z konce téhle aféry ne kvůli svému zdraví, ale z těžkých finančních ztrát ve všech oblastech. Největší páky na chudé má stát a tak nečekám nějaké úlevy a kompenzace, ale bojím se, aby na nás drobné živnostníky Bureš ještě víc nezaklekl.
Jedna věc je jistá. Velká část lidí se (a to nejenom nyní, ale všeobecně) chová nezodpovědně a bezohledně k ostatním ve společnosti, mnoho lidí je sebestředných a vidí jenom svůj problém. Prostě některá opatření beru jako správná, jiná jsou podle mne úplně zbytečná a jenom komplikují běžný život.
....a teď mne kritizujte a kamenujte, protože daný problém s kovirem dle mne nevznikl náhodně, ale byl předhozen novinářům
třebas proto, aby se lidstvo nezabývalo tím, čím se dle mocných zabývat nemá. Těmi mocnými nemyslím vůbec vlády zemí. Ti jsou jen loutkami právě v rukách oněch nejvyšších, kteří nejsou moc vidět, ale mají tu skutečnou moc.

Odpovědět

Zpět na „Bar“