Koronavirus - stop kšeftům

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od navstevnik » stř 06. kvě 2020 22:30:41

Jaky prachy ma navaleny v aparatu osvc zvukar, aby zvlad slusne, ale fakt slusne vesnickej bigbit pro ca 400-500 hlav?
Naposled jsem loni v lete videl na jednom takovym venkovnim podniku velkou Alfu od Nexo.
Jako stary alamary, to jo, ale hralo to fakt pekne. Treba je to stary, tak ale levny to urco nebylo.
Mel to zdvojeny, palba jak cyp, ale pekna a cista. Co takova sranda stoji?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od PeBe » čtv 07. kvě 2020 7:18:29

To, co vidíme na stage. může trochu klamat tělem o majetkových poměrech zvukaře. ;-) Znám kluka, který má smlouvu s městským kulturákem a když má svoje akce, půjčuje si NEXO od města. Jeho vlastní je tak na místě jen auto, kárka, ruce a uši... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od relaxmusik » čtv 07. kvě 2020 9:09:46

Dnes lze techniku i pronajmout a nebo praktikujeme, že několik lidí máme stejné aparáty aby bylo možno na větší akce je spojovat.
Já osobně jako OSVČ mám techniku za zhruba 700tis., jsem schopen pak nakonfigurovat dle potřeb, od malých akcí po cca 600 - 800 lidí. K tomu samozřejmě odpovídající počet mikrofonů, bezdrátů. odposlechů, kabelů atd.
Jinak samozřejmě když je potom možnost zapůjčení aparátů od města včetně střechy a podia, tak to je pecka.

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od navstevnik » sob 09. kvě 2020 13:43:44

No a kolik to teda muze stat? Trebas ta stara Alfa zdvojena, jak jsem to videl? Nebo treba zdvojeny Kudo?
Uz i to Kudo jsem na jednom takovym "bigbitu" videl. Taky mu to hralo moc prima.
To muselo bejt tech mistnich/kapelnich zvukaru. Dyt preci ty lokalni tancovackovy kapely nemaj takovy honorare, aby si mohly dovolit najimat na bigbit firmu?? Nebo jo?
Prave v tyhle souvislosti me to napadlo. Jako co asi ty majitele maj na hrbu, tedka. Ze to treba nedavno odkoupili od nejakych velkych rentalek, neboi ze zahranici. A maj to komplet, vometal jsem se tam nenapadne. V rackach mel ten typek origos procaky Nexo a 3U koncaky Crest.
Tkz to urcite nestalo sto papiru. Treba maj uvery a tedkonc jsou fprdeli. A nikdo jim nepomuze, prej nemaj narok na nic.
To musi bejt hroznej pocit bezmoci, tahle statni zvule. A jeste si jakasi pizda dovoluje nazyvat poctivy lidi cernejma pasazerama a spekulantama. To chovani statniho sparatu je fakt na presdrzku.

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od navstevnik » sob 09. kvě 2020 13:48:53

Jo hele PeBe, kterypak mesto ma v majetku aparat Nexo??
Muzes to prosim, pokud mozno upresnit kde to maj a jaky?
To se mi totiz nejak nezda. Obycejne mesta vysoutezi nejakej lacinej Behringer a Dexon, ale Nexo?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 09. kvě 2020 15:24:41

Možná v Lounech ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od PeBe » ned 10. kvě 2020 16:19:35

Je to jedno západočeské okresní město, které je známé svými velkými slavnostmi... Záměrně ho nejmenuji, nerad bych udělal Václavovi prů.er, co kdyby tu smlouvu s městem neměl... :-)
Ne ve všech městech sedí milovníci Uliho a Dexonu, někde si nechají i poradit, navíc by s tím asi své slavnosti opravdu nezvládali nazvučit :-)
Co konkrétně mají, nevím. Vím jen, že jsem si NEXO přečetl na bednách a jelikož vím, že je to mimo mé možnosti, víc jsem se nepídil.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » pon 11. kvě 2020 17:57:23

Tady je pro predstavu nejaka cena za Nexo: https://www.midi.cz/inzerat/211501/prodam/
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Quicktor » pon 11. kvě 2020 21:13:39

Mám takovej dojem , že tohle bednořadí NEXO viselo v paláci Akropolis .
Prodává to asi pan OPL , bejvalej zvukař z Chmelnice , kde jsem se coby moloděc mnohokrát pozvracel z griotky.
Jó to byly časy . Tenhle aparát je z dobrých rukou.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » pon 11. kvě 2020 22:48:30

Jeje, na Chumelenici občas zvučím, když místní nemůžou. Ale ten pan Opl už tam asi neni delší dobu, že?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » pon 11. kvě 2020 22:55:18

Btw., stejně bych chtěl ty Alphy konečně slyšet s originál processingem. Znám to jen z jednoho severočeského města bez origo.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od relaxmusik » úte 12. kvě 2020 7:09:46

Tuším, že nová Alfa se prodávala kolem mega. Jednu sestavu myslím prodává i kamarád, na svou dobu to nebylo špatné.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » ned 17. kvě 2020 0:16:27

No já sem si už neska zahrál! Taková neveřejná veřejná zkouška. Bylo naprosto hmatatelné, že se už všichni těšili. I já. Stále pro další komplikace nemaje velké áuto, jsem téměř celý aparát narval do Suzuki SX4 :-D Která má kufr asi 250l :-D Nevešel se jen jeden bas :-) Dlužno dodat, že jsem musel pracně vymontovat (nikoli jen vyndat) zadní sedačky. A jednu bednu ještě na přední sedačce :-) Ještě že to majitelka(přítelkyně) neviděla :-D
IMG_20200516_214826.jpg
IMG_20200516_214814.jpg
IMG_20200516_155303.jpg
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Bassman » ned 17. kvě 2020 8:12:28

Na zaciatku som na ksefty chodil s Hyundai i10 :)

Podla fotky pozeram ze akustika priestoru priam vystavna. Reverbu muselo byt aj na dve kapely, co? :)
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » ned 17. kvě 2020 10:45:21

Akustika kupodivu velice dobrá. Je to bývalý ovčín délka asi 50m. Na tento lehkej styl, bez hlasité podiovky to bylo velice příjemné. Chce z toho dělat klub, takže se prostor ještě zatlumí dalším inventářem. Uvidime, až tam bude hrát Iron Maiden (podle pozadí je jasná maitelova žánrová orientace :-) ) Je to čerstvý, byl to tam první koncert. Krásné tam byli nalezitelné interference na basech a i proto sem sw nedal úplně. ke stěně, aby to míň lezlo i dozadu. To se dá řešit, do nějakého rozumného kompromisu.

Co jsem vytknul je hořlavá izolace stropu a žádný přístup na pódium odzadu. Pozitivem dvě samostatné jištěné 16A zásuvky tažené 5x4mm v obou rozích pódia.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Bar“