Koronavirus - stop kšeftům

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 440
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od zahy » stř 09. čer 2021 7:32:39

Někdo ANO nekdo ne. Já tedy ne, ale anketu bych raději nezakládal.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 481
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » ned 02. led 2022 11:05:31

Může mi někdo vysvětlit co počítám blbě ?


Děkuji

pedro42
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: ned 19. úno 2012 3:55:39

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od pedro42 » ned 02. led 2022 12:41:56

Ten ministerský graf je nadepsaný "Srovnání očkovaných a neočkovaných podle zastoupení v populaci" - počítáte absolutní čísla a oni počítají relativní podle zastoupení v populaci.

Např. máme 10 mil občanů, z nich je 7.5 mil očkovaných a 2.5 mil neočkovaných. Očkovaných je tedy např. 3x více než neočkovaných. Pokud by očkování nemělo na hospitalizaci žádný vliv, byla by relativní četnost těch, kteří se dostanou do nemocnice, stejná. Tedy do nemocnice by se dostalo každý den např. 750 očkovaných (protože jich je v populaci více) a 250 neočkovaných (protože jich je v populaci méně). Realita je však taková, že do nemocnice se dostane více neočkovaných, přestože jich je v populaci méně.

Vy v těch výpočtech relativní zastoupení očko/neočko úplně ignorujete. Je třeba použít chisq.test pro zjištění statistické významnosti očkování.

Nicméně Vaše tabulky nejsou bezcenné a úplně špatně. Vyplývá z nich, že když už se někdo dostane do nemocnice, pak zda se dostane na JIP či zemře už očkováním ovlivněno nejspíš není.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 481
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » ned 02. led 2022 12:54:43

Pokud nám oficiální propaganda tvrdí, že ano, samozřejmě se i jako očkovaný můžete nakazit. Vakcína nebrání vašemu nakažení nebo přenosu, Ale jako nakažený ! máte daleko menší pravděpodobnost těžkého průběhu a nebo smrti.
Tak z mého výpočtu čistě mezi nakaženýma mi to tak nevychází ať počítám jak počítám...
Tento výpočet je z množiny lidí kteří mají ten měsíc , oficiálně potvrzenou nákazu COVID 19. :
V listopadu onemocnělo Covidem:
268 016 Neočkovaných
124 842 Očkovaných
Z této množiny skončilo v nemocnici:
8993 nečkovaných tj. 3,8% z nakažených neočkovaných
6756 Očkovaných tl. 5,86% z nakažených očkovaných

Proč bych měl brát v potaz nějaké zastoupení v populaci ?
Já chci pouze vědět kolik procent z nakažených skončí v nemocnici na Jip nebo zemře ?
Při tomto výpočtu přece nemá vliv rozložení v populaci. Když vím přesné číslo nakažených pro výpočet ?
--- děkuji

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » ned 02. led 2022 14:59:17

Damton offline píše:
úte 08. čer 2021 22:00:27
Vážení kolegové Vám tahle testovací a očkovací totalita vyhovuje ? Co jsme to proboha vytvořili v této honbě za pseudo ochranou zdraví ? Opravdu je někdo skálopevně přesvědčen že je to OK? Děkuji.
My jsme to bohužel nevytvořili, jenom se obávám, že jsem jeden z mnoha, který s tím nesouhlasí ale neví, jak z toho ven a co se dá dělat, aby tenhle stav skončil. Malé rebelie na místní úrovni nepomáhají.

pedro42
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: ned 19. úno 2012 3:55:39

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od pedro42 » ned 02. led 2022 16:46:21

Záleží jak zní otázka. Pokud vás zajímá, zda máte jako nakažený (přesněji pozitivně testovaný) větší šanci nedostat se do nemocnice když budete očkován, tak ne - je to přesně naopak a zastoupení v populaci nehraje roli, jak píšete. Vycházím tedy z vašich čísel.

Statistika (počítáno v R)
> chisq.test(matrix(c(268016,124842,8993,6756),nrow=2,ncol=2))

Pearson's Chi-squared test with Yates' continuity correction

data: matrix(c(268016, 124842, 8993, 6756), nrow = 2, ncol = 2)
X-squared = 857.05, df = 1, p-value < 2.2e-16
Statisticky je tedy prakticky jisté, že jako pozitivně testovaný a očkovaný máte o něco větší pravděpodobnost těžkého průběhu (= jít do nemocnice) než coby neočkovaný. Vycházím pouze z těch 4 čísel. A ta tedy v souladu s vládní propagandou nejsou.

Jinak ta procenta máte nějak divně - asi je to průměr procent z jednotlivých dnů, ale když počítate procenta toho celkového součtu, vychází to (nevýznamně) jinak:

8993 / 268016 = 3.355397%
6756 / 124842 = 5.41164%

Ministerský graf ukazuje pravděpodobnost hospitalizace pro celou populaci; ne pro pozitivně testované. Ukazuje pravděpodobnost, že nastane jev:

neočkovaný člověk bude pozitivně testován, půjde do nemocnice (modrý sloupec)
VS
očkovaný člověk bude pozitivně testován, půjde do nemocnice (oranžový sloupec)

Ministerský graf tedy ukazuje něco úplně jiného než na co se teď ptáte. A tvrzení, že očkování snižuje u pozitivně testovaných pravděpodobnost těžkého průběhu se v konfrontaci s vašimi daty jeví jako nepravdivé.

Snažím se nepodléhat konspiračním teoriím a nevím, co si o celé věci myslet. Vlády jsou nejspíš celkem zoufalé. A to to mohlo být daleko horší. Už od vzniku života na Zemi hrozí (je nenulová pravděpodobnost), že život bude kompletně zničen třeba nějakým virem. Asi se tak nestane letos ani za 10 let, nicméně pokud je pravděpodobnost nějakého jevu nenulová, v nekonečném čase nastane s pravděpodobností blížící se jistotě. Tedy pokud nebude život na Zemi zničen něčím jiným dříve :).

Očkovací totalita mi nevyhovuje. Myslím, že mám dost rozumu a vím jak se chovat s ohledem na riziko. Nicméně někteří se chovají jako dementi a vystavují se (a třeba i mě) zbytečnému riziku. Třeba v poloprázdné prodejně se na mě nalepí ve vzdálenosti 15-20 cm, náhubek pod nosem či pod bradou a funí mi na krk. Člověk, kterého bych jinak nepotkal. Něco jiného je IMO třeba setkávání se s přáteli. Náhubky nepoužíváme, podstupujeme malé riziko nákazy, ale toto riziko není zbytečné. Přátele potkávat chci, na krk mi funícího cizího člověka potkávat nechci. Také předpokládám, že přátelé nejsou magoři a chovají se podobně zodpovědně jako já (možná chybný předpoklad) :) Proč někdo není schopen dodržovat opravdu jednoduché věci, jako je nelepit se na jiného zbytečně? Fízlování a nucení k očkování je ale něco diametrálnš odlišného. Navíc když už je jasné, že se žádná tečka nekoná.

No a co s těmi funícími magory?

No nic, jdu dělat něco jiného

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » pát 11. úno 2022 19:17:27

HH jen taková zkazka co mě zaujala, i díky štouravému komentáři :-)

https://www.novinky.cz/kultura/diskuze/ ... t-40386942

Komentář:
Miloslav Kiss
Před 2 hodinami

Mne by zajímalo za jakou firmu se p. Porket vyjadřuje. Pokud tvrdí, že dostal nějaké kompenzace, měl by uvést za jakou konkrétní firmu, jinak to vypadá to na jeden velikánský tunel na peníze daňových poplatníků.

V obchodním rejstříku lze jméno p. Porkerta nalézti u dvou právnických osob.

Firma LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o. má jediného společníka firmu se sídlem v Nizozemí a jediného jednatele p. John David Reid bytem v Londýně. P. Porkert byl jednatelem firmy od září 2004 do dubna 2005, tudíž již před dávnem. Firma nezveřejnila v obchodním rejstříku účetní závěrky za rok 2018 a 2019 a za rok 2020, kdy už byla uzávěra kvůli Covid, vykazuje ztrátu 17 mil. Kč, ale k 1.1.2020 i k 31.12.2020 firma vykazuje nezměněný zůstatek na bankovních účtech ve výši 293 mil. Kč.

Firma INTERKONCERTS, promotion & production group a.s., které je p. Porkert jediným akcionářem a jediným členem představenstva nejméně od roku 2017 nevykazuje žádnou podnikatelskou činnost. Všechny rozhodné údaje mají hodnotu 0 Kč.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Bar“