Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
tolo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 26. bře 2020 22:50:37

Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od tolo » pát 05. čer 2020 21:44:38

Ahoj vážení budoucí kolegové,

jako úplný začátečník bych rád absolvoval zvukařský kurz v Praze. Chci se proto zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti se Zvukařskou školou nebo s kurzem Akreditovaným zvukař? Nemám šajn podle čeho se rozhodnout do kterýho z kurzů jít, tak jsem si říkal, že možná tady najdu nějakou inspiraci..

Případně je něco co byste poradili do začátku v rámci absolvování kurzu?

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od mmmartin » úte 09. čer 2020 19:22:04

Hraješ alespoň amatérsky na nějaký nástroj? Máš nějaké alespoň základní vzdělání ve slaboproudé elektrotechnice? A ještě přitvrdím: máš hudební sluch? Odpovědi ANO samozřejmě nejsou nezbytnou podmínkou účasti na kurzu, ale alespoň jedno ANO (odpověď, nikoliv hnutí) ti usnadní cestu mezi zvukaře, pokud už do toho chceš investovat těch téměř 20 000 korun.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od mkarr » stř 10. čer 2020 11:20:04

Když jsme přišli do autoškoly, tak jsme se tak trochu rozdělili na ty kdo v autě nikdy neseděli a na ty kdo už měli něco za sebou.
Ti kdo v autě nikdy neseděli, se naučili rozjiždět, jet šedesát, jet devadesát, .....
Ti kdo už toto uměli, se učili jak se chovat v provozu, jak ty věci co už někdy dělali dělat lépe, .......
Píšu to proto, abych naznačil, že základy je možná lepší a lacinější nabrat někde svépomocí, pokoutně jako pomocná síla i jako samostatný zvukař na akcích kde se od zvukaře neočekává profesionální výkon, ale spíš že ví o něco víc než ti ostatní, jak ta věc funguje. Pak s tímto jít na kurz bude pravděpodobněji znamenat, že si z něj účastník odnese podobný krok vpřed jako kdyby teprve začínal, ale celkově bude za svoje peníze výrazně dál.
Jo a můžete mi někdo říct, co může akreditovaný zvukař dělat jiného než neakreditovaný? Jestli by mě někdo jako akreditovaého zvukaře pustil dělat práci na kterou bych si jinak nešáhl? Teda spíš jen ze zvědavosti.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od CharlesBass » čtv 11. čer 2020 9:12:19

No jen aby v některé budoucí novele nebylo, že na akcích, co organizujou instituce, nemůžou dělat neakreditovaní zaměstnanci, či smluvní partneři :-) . Co jsem tak zběžně poznal, základní myšlenka kurzu je samozřejmě skvělá, muselo dát práci něco takového vybudovat. Jakmile ale příjde chvíle, kdy tam přestanou chodit zájemci dobrovolně - čistě z vlastní iniciativy, nadšení a zájmu - tak to půjde postupně do kopru. Stane se z toho bohapustá mašina na jedince, kteří tam budou chodit kvůli certifikátu na 180gr A4ce s jeho jménem a logem EU. Lhostejno, jestli je tam poslal úřad práce nebo kulturák v horní dolní, lidé kterým to skutečně něco dá, pak již budou rasantně ubejvat..... tím bude trpět kvalita kurzů i samotní lektoři. Na druhou stranu je skutečně otazné, co to pro uchazeče, krom toho, že se něco naučili organizovaně, znamená dnes? To jsem se třeba na stránkách školy vůbec nedozvěděl .....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od navstevnik » čtv 11. čer 2020 14:33:56

Novele ceho presne, prosim??

tolo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 26. bře 2020 22:50:37

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od tolo » čtv 11. čer 2020 20:45:58

mkarr píše:
stř 10. čer 2020 11:20:04
Píšu to proto, abych naznačil, že základy je možná lepší a lacinější nabrat někde svépomocí, pokoutně jako pomocná síla i jako samostatný zvukař na akcích kde se od zvukaře neočekává profesionální výkon, ale spíš že ví o něco víc než ti ostatní, jak ta věc funguje. Pak s tímto jít na kurz bude pravděpodobněji znamenat, že si z něj účastník odnese podobný krok vpřed jako kdyby teprve začínal, ale celkově bude za svoje peníze výrazně dál.
Tohle mi přijde jako dobrej point na zamyšlení, díky za něj. Já nikoho známýho, komu bych mohl koukat pod ruce, nemám, takže si zatím jedu literaturu + si hraju třeba s mixérem v FLku - zkrátka je to zatím takový to oťukávání a objevování dalších a dalších tajů zvukařiny :-) Možná by neuškodilo se osmělit a třeba někoho kontaktovat a "přifařit se" jako podržtaška?? (pokud si dotyčnej nebude ťukat na čelo, jak troufalou prosbu mám)

Btw když jsme u toho Flka, jsou studiovej zvukař a zvukař na živých akcích dva úplně odlišný světy, nebo se to řekněme prolíná?

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od mkarr » čtv 11. čer 2020 23:04:20

Nezbývá než se zeptat a nabídnout. Třeba někdo zareaguje. Já jsem z opačného konce republiky a navíc dělám místní ligu.
Když koukám do profilu, tak v Praze i v Hradci se hádám najde nějaký klub, který by uvítal pomocníka, byť třeba ze začátku bezplatného.
Zvukařské světy se určitě prolínají. Možná něco jako automobilové závody na okruhu a rally.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od Bildic » pát 12. čer 2020 7:08:39

Live = improvizácia, redundantnosť, aj pokora, ... na aplikáciu teoretickej zručnosti nie je čas, priestor a často ani ochota

V štúdiu, ak je potrebná “cigaretka” a napr. “uvoľniť ventil”, tak tam je to aj možné

:-)

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od navstevnik » sob 13. čer 2020 17:12:25

Idealne je dobre zvladat perfektne oboje, jak predvadi napr. M. Cimfe.
Obecne bych rek, ze live zvukar potrebuje mit mnohem vic zkusenosti. Behem live nic nejde vratit zpatky, nebo vymenit a ma k dispozici jen takovy prostor, jaky ma a musi se s tim poprat. Je to opravdu hodne o zkusenosti.
Kdyz si pri velky live akci vybere blby mikrofony treba na OH, bude se s tim pak trapit celou akci.
Studiovej zvukar ve stejny situaci jen zvedne prdel a jde mikraky vymenit za jine. Pripadne si do prostoru prida nejaky paravan ci tlumeni. S timtez se live zvukar musi poprat jen pres zkusenosti s technikou a prostorovym ozvucenim.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od mkarr » sob 13. čer 2020 18:33:48

Taky se ale od live zvukaře neočekává tak sofistikované používání efektů, kompresí, a kdoví čeho, jako ve studiu. A naopak i ve studiu si zvukař může troufnout jen na takovou práci, na jakou má. Možná o kapku větší. Podobně jako na tom pódiu.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od safa » pon 10. srp 2020 18:07:16

tolo píše:
pát 05. čer 2020 21:44:38
jako úplný začátečník bych rád absolvoval zvukařský kurz v Praze. Chci se proto zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti se Zvukařskou školou nebo s kurzem Akreditovaným zvukař?
... jo, docela jo ( http://zvukarskaskola.cz/index.php/lektori ), co bys potreboval vedet?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od safa » pon 10. srp 2020 18:10:19

tolo píše:
pát 05. čer 2020 21:44:38
jako úplný začátečník bych rád absolvoval zvukařský kurz v Praze. Chci se proto zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti se Zvukařskou školou nebo s kurzem Akreditovaným zvukař?
... jo, docela jo ( http://zvukarskaskola.cz/index.php/lektori ), co bys potreboval vedet?

Jo a můžete mi někdo říct, co může akreditovaný zvukař dělat jiného než neakreditovaný? Jestli by mě někdo jako akreditovaého zvukaře pustil dělat práci na kterou bych si jinak nešáhl? Teda spíš jen ze zvědavosti.
Nic. Přesně proto u nás netvrdíme, že akreditovaný bude zvukař, ale že akreditovaný je náš kurz (to jako že nejsme úplný podvodnici když nám MŠMT dalo štempl ;-) .

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od mkarr » úte 11. srp 2020 17:33:24

safa píše:
pon 10. srp 2020 18:10:19
Nic. Přesně proto u nás netvrdíme, že akreditovaný bude zvukař, ale že akreditovaný je náš kurz (to jako že nejsme úplný podvodnici když nám MŠMT dalo štempl ;-) .
Tak to jsem to s tím akreditovaným zvukařem popletl. Z podvodnictví bych vás nepodezíral. Kdo by si taky chtěl nahrabat zrovna vyučováním zvukařů? A aj jsem uvažoval o účasti. Bohužel několik věcí mě kapku kazí plány. Jednak se mi do kalendáře vejdou pouze jednorázové záležitosti a nějaké pravidelnější docházení kamkoli, má prostě smůlu. Druhak to "kamkoli" je ještě dost daleko. Pak taky je i v základním kurzu takový rozsah, že si představuju jak toto nikdy nevyužiju (studiová práce, rigging, autorské práco, věci zaměřené na zvukařinu nad moje ambice) nebo je do mě hustí v rámci mojí práce (BOZP, Vyhl50,78sb., práce ve výškách)

Takže zkouším nasát rozumy na jednodenních nebo víkendových akcích. Neplánujete taky něco pro ty co nemají čas?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od safa » stř 19. srp 2020 11:07:31

mkarr píše:
úte 11. srp 2020 17:33:24
Kdo by si taky chtěl nahrabat zrovna vyučováním zvukařů?
... no to je fakt :D
A aj jsem uvažoval o účasti. Bohužel několik věcí mě kapku kazí plány.
... jasny, v pohode, treba jindy.
toto nikdy nevyužiju (studiová práce, rigging, autorské práco, věci zaměřené na zvukařinu nad moje ambice) nebo je do mě hustí v rámci mojí práce (BOZP, Vyhl50,78sb., práce ve výškách)
... to sice nikdy clovek nemuze vedet, ale chapu.
Takže zkouším nasát rozumy na jednodenních nebo víkendových akcích. Neplánujete taky něco pro ty co nemají čas?
...mmno uprimne cas od casu mame pozadavek na letni intenzivni kurz. Jednu dobu jsem se pokousel nasi osnovu upravit tak aby se takova vec dala realizovat, ale i kdyz jsem se skripenim zubu vyhazel co jsem jen trochu povazoval za zbytne porad mi kurz vychazel na mesic v kuse ;-/ . Cili... pokud najdem vhodny format tak klidne, bohuzel zatim jsme jej nenasli.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Zkušenosti s rekvalifikačním kurzem v Praze?

Příspěvek od exxxi » čtv 20. srp 2020 0:25:28

Vhodný formát? Placený videokurz.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Bar“