protest muzikantů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • EAW RS series
Uživatelský avatar
slava

protest muzikantů

Příspěvek od slava » pon 27. črc 2020 20:07:02

Tak koukám na protest a nevycházím z údivu.Přece tohle je už půl roku a byly odpískané jiné akce než Colours.Takže mi hlava nějak nebere tyhle nářky o kultuře.Stav je asi takový,že každý si to svoje najde a použije jiné prostředky,myslím internet,koupi média, TV atd.A že agentury stojí a nemají prachy, není problém nákazy,ale jejich.Kdyby byly potopy nebo válka,taky by brečeli o dotace?Sere mě tenhle sebestředný pohled na věc a nedostatek pokory.Samozřejmě cítím se všemi,kterých se to dotklo,ale není řešení brečet na rynku.A rejpák na konec - že se tady neozval nikdo z velkých - Pragokoncert,OSA atd.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: protest muzikantů

Příspěvek od Otas » pon 27. črc 2020 22:19:15

Je hezké pozorovat, kterak proběhla výzva o dodržování rozestupů 1,5 m, protože prý to jde i na velkých akcích.
Přetočil jsem to o několik desítek minut: Diváci se lepí jeden na druhého a dokazují, že to prostě nejde. Pouštěl bych to jako propagační materiál o měkkosti, nedostatečnosti stávajících opatření, o přetrvávajícím riziku i při jejich dodržování.
Předpokládám, že i díky této akci rychle vzrostou počty nakažených.

Napadá mne, že by chtěl někdo vyvolat zhoršení situace a vyvolat zpřísnění opatření? Je to silné politikum. Viz teď Katalánsko: https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/korona ... d=msedgdhp

Škoda, že koronáč nemá nějaký bolestivý atak (třebas zuby). Jak to říkali staří Římané: Trýzeň napomáhá úsudku.

Uživatelský avatar
slava

Re: protest muzikantů

Příspěvek od slava » úte 28. črc 2020 16:56:49

Jo,jo.Už dávno na základce měl matikář hlášku:Pohlavek nestačí,pár facek má dopad.Jo,ale to už je dávno a neřešil se gender,pohlaví ani imigranti.Rošťáci dostávali po hubě a nikoho nenapadlo protestovat.Svět se ale změnil a srandovní opatření se považují za ztrátu občanské svobody.A vládní garance podnikání v kultuře - co je to za nesmysl?

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: protest muzikantů

Příspěvek od mmmartin » úte 28. črc 2020 18:51:21

To opravdu pořadatelé protestu čekali, že se virus lekne jejich protestu a vyklidí pole? Nebo že Schillerová jim vydá klíče od státní kasy, aby saturovali své zhrzené ambice?
Problém je taky v stále přežívajícím postoji, že kdo neposlouchá pokyny shora je frajer a honem šup s tím na tlamaknihu, aby se to dozvědělo co nejvíce soukmenovců.
Další problém je v tom, že úspěch se v této zemi neodpouští. Dokud byl hlavní postavou protiepidemických opatření prof. Prymula, všechno celkem fungovalo - viz např. prezentace prof. Duška z UZISu. Pak ale Zeman udělal svou další chybu tím, že dal Prymulovi polibek smrti v podobě slibu Bílého lva. A najednou se vyrojila řada "epidemiologů", kteří najednou věděli, co všechno měl Prymula udělat jinak, samozřejmě lépe. Jejich společným znakem jsou formulace, které, pokud byly směrovány do minulosti, obsahovaly slovo "kdyby" (to Prymula udělal jinak, ...), pokud jsou namířeny do budoucnosti, obsahují slova "JÁ myslím, že BY pomohlo, ...".
A navíc od naší vlády nelze očekávat, že bude vydávat striktní nařízení, která by jim mohla zhoršovat preference. Pro ni je mnohem bezpečnější dávat doporučení a apelovat na jejich dodržování. Když navzdory tomu virus začne vítězit, mají otevřená zadní vrátka prohlášením, že si za to můžou lidi sami.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 539
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: protest muzikantů

Příspěvek od PeBe » stř 29. črc 2020 7:20:24

Nějak nechápu tu hysterii. Každý běžný člověk, každá lopata, má mít připravený "polštář, aby přežil alespoň půl roku... A to i přesto, že s jejich příjmy to jde dost těžko (kurva těžko!)... Nezaregistroval jsem ve svém okolí nikoho, kdo se živí rukama, že by plánoval "státní převrat". Ale naše showbusinesové hvězdičky, vzešlé mnohdy z esemeskových hlasování, se mohou opeřit, že nemají své standardní příjmy a žádají státní záruky ;-)
Měl bych jedno snadné řešení. Sestoupit na čas z piedestalu slávy. Nařídit budíka na pátou hodinu ranní a jít na nějakou dobu bouchat do fabriky. Nikomu na světě tato zkušennost nikdy neuškodila, nějaký čas se s tím dá přežít a "lůza" si jich o to více bude vážit :-)

Kdysi, ve své pubertě, jsem někde četl, údajně polské přísloví: "Hledáš-li pomocnou ruku, najdeš ji nejsnáze na konci svého ramene...". Celý svůj život se jím řídím a nemyslím si, že by to bylo špatně :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
slava

Re: protest muzikantů

Příspěvek od slava » stř 29. črc 2020 9:31:02

Jeden kámoš - kytarista - přes týden stojí u frézky,druhý - bubeník - je zeměměřičem.Ani jednoho nenapadne jít podporovat takové akce.O víkendu si někde zablbnou a naprostá spokojenost.Ale když tvoje ego nedovolí tuhle nebo podobnou kombinaci,je dost neomalené se dovolávat pomoci.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 539
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: protest muzikantů

Příspěvek od PeBe » stř 29. črc 2020 13:19:48

Další, kdo nefňuká a dokáže se uživit i jinak, než kumštem... :-)
https://www.super.cz/713249-dlouhovlasy ... .seznam.cz
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: protest muzikantů

Příspěvek od navstevnik » pát 31. črc 2020 20:36:34

Spis druha cast toho rozhovoru.
https://www.youtube.com/watch?v=cuzLRMKA_Ck
To je myslim chlap, v pravym slova smyslu, taky ze showbyznysu, kterej nikdy nemel ve zvyku fnukat.
Je jenom hrozne nasranej a nedivim se mu.

Odpovědět

Zpět na „Bar“