zapojení mikrofonu do kytarového výstupu

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Klára 2
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 21. úno 2022 8:11:21

zapojení mikrofonu do kytarového výstupu

Příspěvek od Klára 2 » pon 21. úno 2022 8:25:12

Dobrý den,

chtěla bych synovi k narozeninám (5 let) koupit toto: SENCOR SSS 3200 KIDS bluetooth reproduktor. A měla bych dotaz: zařízení má dva výstupy 6.3 mm na mikrofon a na kytaru a mě by zajímalo, jestli můžu zapojit do kytarového výstupu druhý mikrofon, aby mohli zpívat dva lidi najednou? Nejde mi o nijak vysokou kvalitu zvuku, ale spíš o to, aby to vzalo oba mikrofony najednou.Nebo to není možné a ten druhý mikrofon vůbec nebude slyšet?

Děkuji mockrát za vaše odpovědi :wink:

Uživatelský avatar
PanT

Re: zapojení mikrofonu do kytarového výstupu

Příspěvek od PanT » pon 21. úno 2022 23:46:45

Zajímavé... sice dotaz na naprosto špatném fóru, protože tady se převážně řeší výkonné hračky pro dospělé, a také zaměňujete výstup za vstup, nicméně z dotazu jasně plyne, že víte, že je nějaký rozdíl mezi mikrofonním a linkovým/nástrojovým vstupem ;)
Ale když už jste tady a neváhala jste se i zaregistrovat, tak odpověď zní ne, nebude to fungovat.
(Neříkám, že neexistují zařízení, která by to neuměla, ale to vaše to rozhodně není.)
Ale můžete si kupříkladu pořídit nějaký minimixík pro dva mikrofony či mikrofonní předzesilovač a z něj poslat signál do linkového vstupu.

djmr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 11. kvě 2018 21:47:01

Re: zapojení mikrofonu do kytarového výstupu

Příspěvek od djmr » úte 22. úno 2022 8:04:28

Tieto hračky a im podobné majú spravidla tieto dva jacky spojené paralelne a ovládajú sa jedným regulátorom.
Označenie MIC a GIT je len také informatívne pre rýchle pochopenie, že tam môžeš pripojiť aj napr. gitaru.
Nebýva tam zvlášť predzosik pre mic a pre gitaru. Ale konkrétne tento Sencor som nemal v rukách, takže to môže byť inak.
Vyskúšaj, nič neodpáliš.

Uživatelský avatar
Marián

Re: zapojení mikrofonu do kytarového výstupu

Příspěvek od Marián » úte 22. úno 2022 19:26:44

Má to ešte mikrofóny vstup označený ako ear mic(pravdepodobne učený na to keď sa poripoja slúchadla s mikrofónom), len netuším ako sa to bude správať z hľadiska nahrávania/prehrávania. Taktiež je možné na pasáka narvať 2 mikrofóny paralelne do 1 vstupu (cez paralelný Y-kábel), pokiaľ sú identické mikrofóny tak to veľmi nevadí akurát sa zvýši impedancia vstupu t.j. zníži citlivosť tak treba mať rezervu na pridanie mic volume ak nie je kde pridať tak to chce citlivejšie mikrofóny a vyššou impedanciou. Ešte v mojich DJských časoch som to tak pár krát bol nútený urobiť na pulte jeden min vstup a chceli spievať 2 speváci karaoke...neskôr som to vyriešil 2x bezdroťakom ten mal aj sum výstup.

Odpovědět

Zpět na „Bar“