Skladovanie techniky počas zimy

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
FreeTekno
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 14. led 2021 15:02:11

Skladovanie techniky počas zimy

Příspěvek od FreeTekno » pát 23. pro 2022 10:39:56

Zdravím, potreboval by som odskúšať bedne, ktoré mám uskladnené v garáži.
Mám tam odložené zatiaľ aj zosilňovače, ktoré budú pochopiteľne už celkom "zmrznuté".
Preto sa chcem opýtať do akej najnižšej teploty sa môžu používať zosilňovače ?
Zaujímalo by ma to aj skrz bezpečnosť pri dlhodobom skladovaní techniky v nevykurovanej garáži.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Skladovanie techniky počas zimy

Příspěvek od Quicktor » pát 23. pro 2022 12:23:07

Mám celej komlet aparát ve skladu , kde se snažím , aby neklesla teplota pod nulu . Hlavně tam musí být sucho .
V neděli jsme dělali poslední adventní koncert v minus osmi a i když jsem měl staženej zadek , vše fungovalo .
Zesákům je teplota asi celkem fuk , ale opatrně na DSP , digi mix a podobný citlivější komponenty .
Už se tady o tom dost psalo , když přenášíš Amprack ze zimy do tepla , nech ho , až oschne .
Já vždycky ukradnu osvětlovačům větrák na mlhu a pustím na něj vítr ,aby se tolik neorosil.

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Skladovanie techniky počas zimy

Příspěvek od zahy » pát 23. pro 2022 14:12:54

Největší problém nastane jak už bylo řečeno pokud se věci orosí, tedy zmrzlé zesilovače, mix ale i mikrofony.
Hlavně v moderních zařízení jsou spínané zdroje s vnitřním napětím třeba 300V SS, tam stačí opravdu jen malá vlhkost na desce a je ohňostroj.
Reproduktorům zase vadí ztuhlost zavěšení, a koroze na svorkách. Kondenzátorovým mikrofonům pára z huby, je potřeba použít alespoň winšus. O mokrých a ztuhlých kabelech raději pomlčet.
Pokud je to možné přijet na akci dostatečně brzo a nechat vše aklimatizovat ideálně zavřené v kejsech, což ale zase prodlužuje tepelnou výměnu.
Opačný směr, tedy z tepla do zimy alespoň zabrání orosení ale ostatní problémy zůstanou.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Odpovědět

Zpět na „Bar“