vedení kabelu ze stmívače ke světlům

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: vedení kabelu ze stmívače ke světlům

Příspěvek od PeBe » úte 10. pro 2019 10:02:41

Já mám jenom Číňany :-) Vysílač mám zabastlený v krabičce s DMX Pipe od Mus..Vis.., dva přijímače jsou ty klasické "pinďoury" v XLR-F konektorech a jeden jsem integroval do jednoho světla, ze kterého pokračuje DMX lajna přes XLR.
Používám na vzdálennosti kolem 10 metrů, přičemž anténa vysílače je zavřená v systaineru, který funguje, jako jakýsi osvětlovací pult a vše funguje bez problémů.
Jediné výpadky, které jsem na lince DMX kdy zaznamenal, byly způsobeny vyšším odběrem DMX Pipe + wireless DMX z USB portu, kdy se USB na chvilku odpojilo. Abych tomuto předešel, používám stařičké počítadlo, které neumí měřit odběr na USB portech, případně to připojit přes USB HUB s externím napájením.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: vedení kabelu ze stmívače ke světlům

Příspěvek od thomas » úte 10. pro 2019 10:22:02

@Blaha, @PeBe - viete sem poslať link na tie funkčné čínske wireless dmx?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: vedení kabelu ze stmívače ke světlům

Příspěvek od blaha » úte 10. pro 2019 11:30:53

Na doporučení z FB jsem objednal toto:
https://www.aliexpress.com/item/3303566 ... 2e0eFfs1H8

Jinak to řešení se stmívačem u světel a bezdrátovým DMX jsem měl i připravené na úpravu světel v jednom našem sálu, kde nějaké sekání do zdi ani kabel po římsách nepřipadá v úvahu, na každé straně sálu jsou teď dvě světla, každé má samostatnou zásuvku spínanou jističem, tzn. 2 zásuvky na straně, dal bych na každou stranu 4ch dimmer + wirlDMX (2 zásuvky v poho) a vlastně bych i rozšířil konektivu až na 4 světla na stranu (do 3680W), další 1-2 stmívače na jeviště (teď tam jsou 4 FHRka), kde je opět rozvod "natvrdo" a malý DMX pultík a vyřešeno, navíc s bezdrátem by pak nebyl problém i umístit jakýkoliv DMX pult třeba i do sálu při nějaké větší akci, nebo divadle. Jednoduché levné řešení s minimem nutných úprav.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: vedení kabelu ze stmívače ke světlům

Příspěvek od PeBe » úte 10. pro 2019 11:39:41

Kupoval jsem kdysi z níže uvedených obchodů na "Alíku", ale dnes již budou možná někde levnější. Jsem lakota a kupuji v Číně skoro vždy to nejlevnější, abych tím ušetřil na dražší hračky v Čechách... :-D

https://www.aliexpress.com/item/3279375 ... 4c4dZj9vTA
https://www.aliexpress.com/item/3279962 ... 4c4dBhv9hn
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
návštěvník

Re: vedení kabelu ze stmívače ke světlům

Příspěvek od návštěvník » úte 10. pro 2019 16:33:40

Dobry no. Jak se tyhle hracky za par babek chovaji treba v sale, kde je 300 lidi se zaplyma mobilama? Mate to vyzkouseny?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: vedení kabelu ze stmívače ke světlům

Příspěvek od PeBe » úte 10. pro 2019 18:07:22

Mám vyzkoušeno, že tyto laciné hračky fungují k mé plné spokojennosti na akcích do cca 100 lidí, cca pět let, přibližně třicetkrát do roka. V pohraničních oblastech, kde není prakticky žádný signál i ve zcela zarušených pražských lokálech :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: vedení kabelu ze stmívače ke světlům

Příspěvek od blaha » ned 22. pro 2019 15:54:33

Já to teď vyzkoušel na akci v kostele asi 250 lidí (rodiče i děcka s mobilama), jeden bezdrát, jen pro test na dvě vany přes dimmer asi na 20m přes lidi a bez jedinýho výpadku (asi 3 hodiny).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: vedení kabelu ze stmívače ke světlům

Příspěvek od exxxi » ned 22. pro 2019 19:56:34

Znamy ma bezdratovy DMX na "profi" sviceni, neco obcejneho z Ciny. I kdyz je to v pasmu 2,4 , tak to jede, protoze Cinan se s vysilacim vykonem rozhodne nesere na 10mW :-)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“