LED PAR64

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: LED PAR64

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 01. úno 2013 22:42:16

Je ti jasné, že odpověď klidně může být i NIC ? Ledková světla se vylepšují a zlevňují docela slušným tempem a pokud na něco letos nemám, tak si nebudu kupovat nějaký nesmysl, jen protože na ten mám. Všechny požadavky se se všemi rozpočty v každém okamžiku opravdu nemusí sejít. Já bych ledková světla do kina na podium taky docela potřeboval, hlavně kvůli nižší teplotě a odběru, není tam možné namontovat dost žárovkových, aby to bylo vůbec bezpečné. Zatím jsem vrazil jen asi osm parek do kinokavárny, kde jsou malé koncerty a kvalitu nikdo neřeší, navíc byly "předloňské" a tedy výprodejní, rozbité jako neopravitelné v nejhorším vyhodím. Mimochodem stály původně několika násobně víc, než ty plánuješ utratit za mnohem silnější a lepší...

H.M.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: LED PAR64

Příspěvek od KamilV » ned 03. úno 2013 23:11:17

No, zase tu máme Huberta s patentem na pravdu. Modré ledky mi neodešly kvůli tomu, že by nejvíc svítily. A asi by neodešly všechny naráz a hned na začátku. Ale on Hubert přesně ví, jak to s tím světlem bylo :)

Chtěl jsem prostě jen tazateli říct, že mi všechny ostatní světla svítí v pohodě, dlouho, modrá nemodrá (ano, modrou a červenou svítím nejvíc) a k výrobním vadám se Thomann staví dobře. Osobně si myslím, že v této cenové kategorii se "líp koupit nedá". Čímž vůbec nepopírám, že dražší světla nesvítí líp nebo nemají větší životnost.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: LED PAR64

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 04. úno 2013 0:53:01

Já samozřejmě nemám tušení, proč zrovna u tebe odešla nějaká konkrétní ledka nebo driver, ale na rozdíl od tebe už jsem těch rozbitých ledkových světel viděl opravdu dost a modré vedou statistiku. Má to svoje důvody (technické, ne že by každý preferoval svícení právě modrou). Vždycky mne pobaví někdo, kdo si myslí, že jeho zkušenosti jsou už konečné a když jemu zatím něco neodešlo anebo jenom občas .-), tak je to bezporuchové a když on neměl s reklamací problém, tak neexistují a ani existovat nikdy nebudou. Na pravdu nejde mít patent, ale je možné mít informací hodně anebo málo, to záleží například na velikosti oblasti, kde se sbírají. Smiř se s tím, že v něčem jich já budu asi mít vždycky víc. My jsme těch ledkových světel a to v dost různých cenových kategoriích prodali zhruba tisíc kusů a naprostá většina byla o jednu až tři kategorie nad právě probíranou. Ano, možná je to za 3-4000/kus nejlepší, co jde sehnat, ale o to jsem se já nehádal. Já jsem upozorňoval na zásadní rozpor mezi stále stupňovanými požadavky a naprosto minimálním rozpočtem. Takhle to nefunguje v žádné oblasti, dostanu MAXIMÁLNĚ to, co jsem si zaplatil. Úplně bez ohledu na internetové rady.

H.M.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: LED PAR64

Příspěvek od KamilV » pon 04. úno 2013 7:43:27

Nic víc jsem neřekl. Ano, nemáš tušení, proč to u mě odešlo, ale sám jsi napsal, že to bylo tím, že jsou modré ledky nejvytíženější.

Rozhodně nemám pocit, že jsou mé zkušenosti konečné. Prostě jen byl dotaz na levná světla, napsal jsem, že mě svítí už dlouho. Nic víc, nic míň. Hledej si v tom co chceš. :)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: LED PAR64

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 04. úno 2013 11:31:09

"Mimochodem to odcházení modrých není žádná náhoda, tato barva dostává nejvíc zahulit a bude se to opakovat s naběhanými hodinami."

Takže toto jsem napsal, z toho nijak nevyplývá, že něco vím konkrétně o tvé první poruše, jen že se bude zřejmě časem opakovat se stejnou barvou. Je to prostě pravděpodobné, protože kromě náhody jsou ve hře ještě jiné faktory. Celkem nic by na tom nezměnilo, ani kdyby ti nejdřív odešla zelená nebo červená, jen bych to možná jinak formuloval anebo bych si to vůbec nechal pro sebe. Ty máš nějaký důvod si myslet, že barva ledky nemůže mít vliv na její životnost nebo poruchovost ?
Že "barva je jenom barva" a není za ní nic víc ?

H.M.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: LED PAR64

Příspěvek od KamilV » pon 04. úno 2013 13:39:42

Nemám, ale ani jsem to nenaznačil. Ba naopak, zdá se mi logické, že ledky, které nejvíc odsvítí, nejdřív odejdou. Proč se ale k tomu uchyluje diskuze? Když tak rád cituješ, můžeš mě na vlastní text odkázat.
Opravdu nemíním udělat z tohoto vlákna zase další nekonečné dohadování s Hubertem.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: LED PAR64

Příspěvek od Tomáš » stř 26. bře 2014 13:14:15

po neakom case som sa zas z urciteho, dostal ku tomuto vlaknu a neda mi:

Mne na nasich LEdkach od Starville -lacnych, zas naopak robievaju problemy cervene ledky,
a aj ked som cosi riesil celkom s uspechom cez reklamacie u Thomanna, nieco som sa predsalen rozhodol opravovat u nas, este ze mi to brat vie porobit...

A mal by som na Huberta taku otazku:
ci by mi nemohol neake tie pokazene co chce vyhadzovat, nemohol darovat, napr. aspon 2 ks za postovne na Slovensko?

Dakujem.

Uživatelský avatar
Martin_007
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 09. kvě 2013 23:12:36
Bydliště: Brno

Re: LED PAR64

Příspěvek od Martin_007 » úte 15. dub 2014 12:19:35

Problémy u Stairville nejsou jen u nesvícení LED, ale i poruchy v DMX. Prostě špatné motherboard. Když jsem komunikoval s výrobcem v Číně, stojí deska +/- 18USD což není mnoc. A vyhazovat tyto světla? :D to je asi hloupost. Oprava není až tak složitá, ale jak už tu zaznělo, Thomann má příkladné reklamace a není s nimi jediný problém..

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: LED PAR64

Příspěvek od Tomáš » úte 15. dub 2014 12:23:38

teraz sice komunikujem s inymi kvoli tomu ze ine mi poslali :( ,
ale nemohol by si mi posunut kontakt aj na toho vyrobcu starville v cine?
Dakujem.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: LED PAR64

Příspěvek od Návštěvník » čtv 13. lis 2014 14:58:28

janek píše:Niekedy to vidno na sprievodnych videach. Trojfarebne ledky byvaju oznacene aj ako TCL (Three color LED), 4farebne ako QCL (Quad color LED). TCL/QCL je dost dolezita vyhoda, takze mozeme ocakavat, ze ak sa to da spomenut, tak to vyrobca/predajca spomenie. Posledna instancia je pozerat v inych obchodoch ako to pisu, resp. u vyrobcu (Co u Thomanna nepomoze, oni maju celkom podrobne popisy).

Mari sa mi, ze sa tu niekde rozoberalo, ci je lepsie RGBW alebo RGBA. Najdi, precitaj. Mne (ako povedzme amaterovi) sa zda rozumna kombinacia RGBA + nechat halogenove PARky na bielu, teda ak ich mas.

Nakoniec este upozornim na prispevok z fora prodance od cloveka ktory sa podpisal MJ:
3W su skoro vzdy len jedna farba, 8W a viac uz je vacsinou RGB (resp. RGBA, RGBW). Vidno to na fotkach, ak je RGB tak pri kazdej farbe musia svietit vsetky LEDky, ak su osobite tak pri svieteni na modro svieti len tretina lediek, pri cervenej zase ina tretina.

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“