Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
BuBu
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: úte 05. říj 2010 12:02:09
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od BuBu » úte 05. říj 2010 12:57:56

Prosím, poraďte: Mám problém s Eurolite N-10 - přestože čerpadlo vrčí a je funkční (zkoušel jsem ho), mlha z něj je vyfukována (její dofuk je v řádech několika desítek cm, dofuk však má být okolo 2-3 metrů), jakmile se začne těleso ohřívat po delší dobu, začne se i těchto několika desítek centimetrů její dofuk snižovat. Bude stačit jen výrobník vyčistit směsí destilované vody + ocet v poměru 8:2 nebo mám raději využít možnost čistících náplní? Podotýkám, že od zakouepní uběhly cca 4 roky a byl úplně nový, bez jakékoliv závady. Topné těleso se i abnormálně více ohřívá. :-( Bohužel jsem se o pravidelném čištění mnoho toho nedozvěděl, a tak nebyl výrobník nikdy čištěn.
Kvalitní a spolehlivá technika = spokojený divák :-)
B u B u | J a n B u r e s c h

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od blaha » úte 05. říj 2010 14:47:10

Všeobecně bude problém v ucpaném tělese, a je úplně jedno jestli je výrobníku 4 roky nebo 6 měsíců, pokud ho necháš chvíli stát bez vyčištění prostě se ucpe. Asi bych zkusil ten ocet, pokud nepomůže bude to asi stejně na opravu.

Nám se takhle ucpalo Antárko, oprava by vyšla na cca 5500,-, ale vzhledem k tomu, že se nějakým způsobem podařilo PPLce tu krabici při odesílání ze servisu knám polít a řešila se reklamace, tak defacto uhradily celou opravu oni, akorát jsme na výrobník čekaly asi 2 měsíce než se to vyřešilo.

No a druhej Hazer HQ, takhle odešel po roce a asi 10ti použitích, ale tam to naštěstí spravila reklamace, ale taky jsme na nový kus čekaly 2 měsíce.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
BuBu
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: úte 05. říj 2010 12:02:09
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od BuBu » úte 05. říj 2010 14:51:11

Oki, díky moc, zkusím to a napíši. Doufám jen, že to výrobníku neuškodí a že to půjde, jinak by asi oprava byla nákladnjší než amozná pořizovací cena nového přístroje.
Kvalitní a spolehlivá technika = spokojený divák :-)
B u B u | J a n B u r e s c h

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od zhejby » úte 05. říj 2010 15:06:34

Zdarec, N10 jsem opravoval. Je tam membránové čerpadlo, které je fakt nekvalitní. Spíše, než ucpané, bude naprasklá membrána. Pokud praskne zcela - přestane fungovat. Jinak se dá koupit i samostatně. Dá se sice objednat u HDT, nicméně to chce dobré nervy ( preferují dodávky "kvalitních" hudebních nástrojů do supermarketů před dodávkami komponentů).
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

Uživatelský avatar
BuBu
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: úte 05. říj 2010 12:02:09
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od BuBu » úte 05. říj 2010 15:49:48

Ad Zhejby: já myslim že to čerpadlem neni. Když jsem zkusil ho demontovat z výrobníku a zkusil naprázdno tak vcelu přečerpávalo dobře i při zhoršených podmínách, když jsem zkoušel jestli po přicpání vývodu bude tlačit, tak tlakovalo. Přikláním se k tomu, že to bude tělesem, protože je pravda že sem ho nečistil a kapalina na mlhu v něm "ležela" delší dobu...
Kvalitní a spolehlivá technika = spokojený divák :-)
B u B u | J a n B u r e s c h

Uživatelský avatar
BuBu
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: úte 05. říj 2010 12:02:09
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od BuBu » úte 05. říj 2010 19:51:56

Tak bohužel je pravděpodobně závada jak na průchodnosti tělesa, tak i na čerpadle :-( Nezbývá než abych odnesl výrobník do servisu a optal se na předpokládanou cenu opravy...
Kvalitní a spolehlivá technika = spokojený divák :-)
B u B u | J a n B u r e s c h

Uživatelský avatar
Návštěvník

Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od Návštěvník » sob 12. kvě 2012 20:58:36

Mám ten samý problém z výrobníkem Robe FT Faze 1000 mlhu fouka asi 10 procent ze sta cerpadlo jede jak blbý ale mlha nikde neda se koupit nekde nove těleso než u prodejce ?

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od djducato » ned 13. kvě 2012 13:59:13

Ešte by som sa rád opýtal ako sa to čistí pomocou tej destilovanej vody z octom.. Mám zobrať tu vodu z octom a normálne nechať prefúknuť cez dymostroj..? A ak áno, tak koľko jej mám nechať "predymiť"..? :)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od Tomáš » ned 13. kvě 2012 14:55:36

mam pocit ze to tu uz kdesi ktosi pisal ze sa to robi ako pises a asi celu nadrzku, ale este som to nerobil :( tak radsej skus este pohladat tie ine temy ;-)

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od djducato » ned 13. kvě 2012 21:27:41

Ok, skúsim to nájsť, nech niečo nedodrbem.. :)

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od Návštěvník » stř 17. črc 2013 22:34:37

jak jsem se tu dočet, tak je dobrá ta destilka 8 : ocet 2? prostě vylejt smokevodu a nalejt destilku s octem? pak nechat zahřát, pustit a to by to mělo vyčistit jo? mám stejnej problém s antari alpha F80Z
fungovala bez problému a pak asi 5 let ležela v koutě...

mirazvuk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 23. úno 2009 19:25:35
Bydliště: poblíž BpH

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od mirazvuk » stř 17. črc 2013 23:33:38

Ano, tak nějak se to čistí. Ale není to o vyčistění čerpadla, ale spíše trubice topného tělesa od různých usazenin. Čistil jsem takhle Robe Faze a po pročistění mi přestala mlha fungovat, čerpadlo bylo slyšet, ale mlha z něj nevycházela. V rámci záruky mi to nějak spravili, ale po záruce mi to začalo dělat znovu. Rozebral jsem čerpadlo, vyměnil v něm vyběhanou gumičku 7x2mm a jede zase. Co jsem se o čistění bavil s kolegou, byl na tom uplně stejně. Otázkou je, jestli máš podobné čerpadlo nebo nějaké jiné konstrukce a jestli ti tato rada vůbec k něčemu bude.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od Návštěvník » čtv 18. črc 2013 22:37:02

tak si představte že to bylo náplní, jsem si myslel jakej jsem udělal dobrej kup 50kč/litr a bylo to tim. nasel jsem ve sklepe napln (mimochodem stejnej kanystr se stejnou nálepkou) kterou jsme kupovali i s tim, vylil jsem tu levnou, nalil starou a ted behá jak novej... takže použení který mě stálo 500, kupujte drahé náplně...

zdenek84
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30. led 2018 21:45:44

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od zdenek84 » sob 19. říj 2019 23:35:23

Ahoj mam problem s mlhatorem je to profog K23 dlouho stal rozsviti se kontrolka hodne se ohreje a nic cerpadlo sp-12a(m24063) neni slyset poradte co s tim??
Diky Zdenek

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Porucha výrobníku mlhy - dá se s tím něco udělat? :-(

Příspěvek od zahy » ned 20. říj 2019 0:35:27

To bude magneto, řikal starej Vokurka
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“