Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

  • Reklama
  • DEMO 15
misuge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: pon 26. pro 2011 19:10:05

Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od misuge » ned 20. led 2013 18:07:57

Ahoj,

chci se zeptat jaké máte kdo zkušenosti s těmato věcma uvažuji o zakoupení nějakého třeba CO2 cannonu nebo nějakého Flame projectoru.
Za pár týdnů budu mít akci kde by semi hodil třeba el. konfetovač. Hodně se jich prodává i na DMX máte někdo nějaké zkušenosti nebo víte kde něco tkaového levně koupit? Díky Michal :-)
Jsem osvětlovač začátečník, jestli vám doma přebývá nějaká technika rád ji od vás "zdědím" klidně i zadarmo :D :D preferuji hlavně značky ROBE a ClayPaky :D

Agovsky
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: stř 11. bře 2009 10:29:04
Bydliště: Tlumačov (zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od Agovsky » ned 20. led 2013 18:25:35

Taky bych se o tom rád něco dozvěděl. Čili přidávám se k prosbě :)

komfetovače, flame projectory, CO2
Ovšem mě by spíše zajímaly takové ty "polo-profi" na menší akcičky.

misuge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: pon 26. pro 2011 19:10:05

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od misuge » ned 20. led 2013 18:36:30

No já také nepotřebuji nic profesionálního mě stačí nějaké měnší hračky ale v případě CO2 si myslím že není ani nic amatérského maximálně tak použití CO2 hasícího přístroje který dělá stejný efekt. :D :D Teďkon jdu žádat o ceník této firmy tak uvidím.http://www.chinaeffects.com/ nebo třeba tato firma je super jen to mají všechno tak neskutečně drahý http://www.magicfx.eu/
Jsem osvětlovač začátečník, jestli vám doma přebývá nějaká technika rád ji od vás "zdědím" klidně i zadarmo :D :D preferuji hlavně značky ROBE a ClayPaky :D

Ogses
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 07. čer 2012 16:19:46

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od Ogses » ned 20. led 2013 19:55:36

po těch flame projectorech sem se kdysi koukal a myslim, že se nic polo-profesionálního nevyrábí.
Ale tohle je pěkný :)

misuge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: pon 26. pro 2011 19:10:05

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od misuge » ned 20. led 2013 20:07:29

Jo já si taky myslím že v těchto případech bych ani nic poloprofesionálního radši nekupoval. Ten flame se dá koupit unás třeba tady.
http://epyrotechnika.cz/prodej-va-robna ... d_129.html Jako není to uplně drahý, ale momentálně je to pro mně zbytečná investice. Mě jde teďkon o to sehnat co nejlevnější konfety na el.odpal. STačí mi ten cannon naplněnej konfetama. Potom stačí jen odpálit 9V baterkou. Navíc na to mám 2 bezdrátový odpalovátka doma.
Jsem osvětlovač začátečník, jestli vám doma přebývá nějaká technika rád ji od vás "zdědím" klidně i zadarmo :D :D preferuji hlavně značky ROBE a ClayPaky :D

Ogses
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 07. čer 2012 16:19:46

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od Ogses » ned 20. led 2013 20:38:03

nebo si to postav, máš-li to na jednorázový představení :P

misuge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: pon 26. pro 2011 19:10:05

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od misuge » ned 20. led 2013 20:47:10

No konfetovač mám postavenej na stlačenej vzduch. Jen s ním nemohu vylést někam do společnosti :D :D Potom pošlu fotku jak vypadá.

A elektricky odpalovanej jen těžko postavím.
Jsem osvětlovač začátečník, jestli vám doma přebývá nějaká technika rád ji od vás "zdědím" klidně i zadarmo :D :D preferuji hlavně značky ROBE a ClayPaky :D

Ogses
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 07. čer 2012 16:19:46

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od Ogses » ned 20. led 2013 20:52:32

fotku ukaž :D jinak i elektrickej lze postavit... jen jsem jednou podcenil výmetnou slož a ty papírový konfety shořely :D

misuge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: pon 26. pro 2011 19:10:05

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od misuge » ned 20. led 2013 20:57:34

No to já se taky o elektrickej už pokoušel několikrát. Co jsi tam dával za pyro. slož? Já používal pyrovatu. Počkej udělám teda fotku.
Jsem osvětlovač začátečník, jestli vám doma přebývá nějaká technika rád ji od vás "zdědím" klidně i zadarmo :D :D preferuji hlavně značky ROBE a ClayPaky :D

Ogses
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 07. čer 2012 16:19:46

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od Ogses » ned 20. led 2013 21:02:01

já si něco na bázy pyrovaty vyrobil, prostě sem klasickou vatu nasákl roztokem chlorečnanu draselného a vysušil...

misuge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: pon 26. pro 2011 19:10:05

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od misuge » ned 20. led 2013 21:03:32

Magor :D Ještě jsem také trošku experimentoval se střelným prachem ale to byly spíš kouřovéefekty a zvukové.
Jsem osvětlovač začátečník, jestli vám doma přebývá nějaká technika rád ji od vás "zdědím" klidně i zadarmo :D :D preferuji hlavně značky ROBE a ClayPaky :D

misuge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: pon 26. pro 2011 19:10:05

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od misuge » ned 20. led 2013 21:18:43

http://db.tt/OtNNNput tady je ten cannon z jedne strany se napumpuje pumpickou a potom tim kohoutkem odpali. Jen to nejde moc utesnit jak je tam vellkej tlak. Takze je potreba napumpovat a hned odpalit. Treba brambory to strili huste.
Jsem osvětlovač začátečník, jestli vám doma přebývá nějaká technika rád ji od vás "zdědím" klidně i zadarmo :D :D preferuji hlavně značky ROBE a ClayPaky :D

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od Návštěvník » úte 22. led 2013 10:54:05

Ja len varujem pred sklamaním, tie čínské flusátka s aerosolovou náplňou sa tomu efektu z videa ani z ďaleka nepriblížia.
Áno je to drahé pretože sa tam pracuje s nebezpečnými médiami, vysoko stlačené plyny, horľavé kvapaliny... zaistiť bezpečnosť a certifikáciu pre stage aplikácie je náročné a drahé.
Ja som s tým kedysi laboroval ale vzdal som to, ak chceš kľudne spávať, tak certifikované mašiny sú jediná cesta.
Ale keď už tak na "hand made" flame projektor ja najbezpečnejšie médium Licopodium je to sice "drahé jak sviňa" ale samo o sebe prakticky nehorľavé. V zmesi so stačeným vzduchom to už ja ale iná káva.

misuge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: pon 26. pro 2011 19:10:05

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od misuge » úte 22. led 2013 11:04:21

Jo díky za odpověď je mi jasný že to je nebezpečný vyrábět. Licopodium je super. Jen je to na jedno použití žejo. A jak to udělat aby to šlo používat v místnosti. Mě jde spíš jak o toto tak o konfety. Tyto věci bych ani zas tak nevyužil.
Jsem osvětlovač začátečník, jestli vám doma přebývá nějaká technika rád ji od vás "zdědím" klidně i zadarmo :D :D preferuji hlavně značky ROBE a ClayPaky :D

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jevištní efekty konfety, flame projektory, CO2 cannony

Příspěvek od Návštěvník » úte 22. led 2013 12:03:25

Tlustým potrubím sa tlačí vzduch kompresorom, ten na princípe fixírky tenkým potrubím nasavá licopodium zo zásobníka a na výstube už stačí el. iskra. aby sa to dalo použiť indoor tak treba nastaviť tlak vzduchu a množstvo licopodia, aby si nepodpálil strop.
Konfety sú to najjednoduchšie, otázka je len, či to má byť jednorázový výmet alebo kontinuálny tok zdola hore alebo zhora dole.
V provom prípade je to najjednoduchšie riešiť pyrotechnicky, v druhom výkonný ventilátor alebo CO2 a konfety nasávať prúdom stlačeného plynu, v treťom stačí jednoduché mechanické "rozmetadlo"

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“