LED PAR64

  • Reklama
  • DEMO 15
brutar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 20. zář 2009 23:14:48

LED PAR64

Příspěvek od brutar » stř 30. led 2013 10:00:29

Zdravim,
prosim o radu a doporuceni. Potrebuju koupit 8 LED PAR 64 na nasviceni venkovniho podia. Svetla budou ve vysce cca 3,5m, takze potrebuju, aby mely dostatecnou svitivost. Od svetel ocekavam, ze budu moci mixovat barvu a ze tam bude i bila a bude to umet i jednoduchy stroboskop. V LED technologii se moc nevyznam. Drive jsem pouzival klasicky PAR.
Muzete mi poradit, ktere znacky jsou kvalitni, co nekupovat a co byste mi ze zkusenosti poradili? Pripadne mi doporucit konkretni produkty? V eshopech je toho velky vyber, ale kupovat podle obrazku a parametru je podle me hovadina, protoze skutecnost muze byt uplne jina.

Diky za rady Brutar

Uživatelský avatar
jakub_showservice

Re: LED PAR64

Příspěvek od jakub_showservice » stř 30. led 2013 11:46:51

Co bych doporučil jako minimum - 36x3W, nejlépe tri-led - míchání barev probíhá v čipu a ne před světlem. Výborně svítí 18x10W, ty aktuálně používáme my. Je potřeba se také zaměřit na vyzařovací úhel, čím menší, tak tím větší má svítivost, ale pokud svítíte lidem do obličeje, tak doporučují 25 a více stupňů, 15 a míň jsou k tomuto účelu dost ostré.

Ze značek doporučuji Cameo a eLite, nejsou s tím problémy. Obecně u 3W, 5W, 8W, 10W v parech nejsou problémy - např. oproti 5mm a 10mm. Kdyžtak se ptej nějak konkrétněji, ohledně ledparů mám myslím dost zkušeností ohledně použití i ovládání - máme 8ks 36x3W a 12ks 18x10W.

Jakub - showservice

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: LED PAR64

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 30. led 2013 16:32:32

http://eshop.prodance.cz/search.asp?EXP ... archType=0
Tady můžeš vybírat, svítí to dostatečně. k vidění v u nás na pobočkách.
Z.P.

brutar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 20. zář 2009 23:14:48

Re: LED PAR64

Příspěvek od brutar » stř 30. led 2013 20:43:23

Díky za tipy. No hlavní účel je nasvícení podia a muzikantů na něm vystupujících. Ještě jsem zapomněl, že maximální cena za světlo by měla být max. 4tis. Kč. Víc se zatím nemůžu dostat. Vím, že jsem si tím hodně omezil výběr, ale víc na to holt nemám.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: LED PAR64

Příspěvek od blaha » stř 30. led 2013 22:25:34

Teď jsem dělal nějakej průzkum letošního rozpočtu pro divadlo a vyšlo mi asi toto:

http://www.thomann.de/cz/stairville_led ... 6x3w_b.htm

plus

http://www.thomann.de/cz/stairville_dif ... ed_par.htm
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

brutar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 20. zář 2009 23:14:48

Re: LED PAR64

Příspěvek od brutar » čtv 31. led 2013 8:33:22

Na ty světla u Thomana jsem koukal. Příjdou mi v tuto chvilí asi jako nejlepší řešní, cena, poměr výkon. Na skladě mají zatím jen jeden ks, tak uvidím. Ale na začátek by to mělo dostačovat. Ale nevím, jak je to s kvalitou a spolehlivostí u této značky.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: LED PAR64

Příspěvek od blaha » čtv 31. led 2013 10:31:23

No já vycházím z toho, že tu pár lidí tuhle značku uvádělo jako ne úplný průšvih.
Pak je tu 3 letá záruka Thomanna, navíc jsem tu pobral že v případě reklamace si snad objednává svoz on.
No a i po zkušenostech, že i u nás se dá koupit "šrot" v renomovaných obchodech (tím myslím HQ Power).
V podstatě se třeba teď objevili světla od Proelu, kde vím, že třeba LED hlavy jsou přeznačená čína, tím je ale nechci v tomto případě nazývat "šrotem", zrovna v tomto případě vim o lidech, kteří je mají přímo z Číny a po nějakejch dodělávkách (rozbito při přepravě) makaj bez problémů.

Mimochodem, jsou tam i Long PAR a stříbrné verze, stačí zadat do hledání 36x3W, případně 18x8W.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: LED PAR64

Příspěvek od KamilV » čtv 31. led 2013 11:05:25

Jo, já mám 6x led par Stairville a su spokojen.
V případě reklamace si Thomman platí dopravu, mě na jedné parce hned na začátku přestaly svítit všechny modré ledky. Thomann mi po nahlášení poslal nálepku, která se nalepí na krabici a zadarmo odešle.

Uživatelský avatar
thomas - offline

Re: LED PAR64

Příspěvek od thomas - offline » čtv 31. led 2013 11:47:03

Ja mám od Thomanna LED PAR 24x3W asi pol roka a svietiť svietia, akurát na jednej prestalo ovládať ovládanie cez DMX, takže sa ju chystám poslať na reklamáciu. Inak sa mi veľmi páčia možnosti tých svetiel v stand-alone režime, napríklad na statické nasvietenie interiérov (svadby a podobne) väčšinou nie je problém namixovať potrebné farby bez pultu, čo napríklad u Eurolite vôbec nie je možné.

brutar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 20. zář 2009 23:14:48

Re: LED PAR64

Příspěvek od brutar » čtv 31. led 2013 15:28:27

Ještě jedna věc, rád bych koupil PARy, které mají všechny diody RGBW. Jak nejlépe z popisu poznat, jestli jsou všechny diody RGBW??? V některých popisech je uvedeno, že je např. 15ks R, 15ks G a 15ks B. Jenže u některých tento popis chybí a já nejsem schopen poznat jestli všechny diody jsou RGBW a nebo jestli se rozděleny do skupin podle barev a pak se barva míchá teprve před reflektorem.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED PAR64

Příspěvek od janek » čtv 31. led 2013 16:35:12

brutar píše:Ještě jedna věc, rád bych koupil PARy, které mají všechny diody RGBW. Jak nejlépe z popisu poznat, jestli jsou všechny diody RGBW??? V některých popisech je uvedeno, že je např. 15ks R, 15ks G a 15ks B. Jenže u některých tento popis chybí a já nejsem schopen poznat jestli všechny diody jsou RGBW a nebo jestli se rozděleny do skupin podle barev a pak se barva míchá teprve před reflektorem.
Niekedy to vidno na sprievodnych videach. Trojfarebne ledky byvaju oznacene aj ako TCL (Three color LED), 4farebne ako QCL (Quad color LED). TCL/QCL je dost dolezita vyhoda, takze mozeme ocakavat, ze ak sa to da spomenut, tak to vyrobca/predajca spomenie. Posledna instancia je pozerat v inych obchodoch ako to pisu, resp. u vyrobcu (Co u Thomanna nepomoze, oni maju celkom podrobne popisy).

Mari sa mi, ze sa tu niekde rozoberalo, ci je lepsie RGBW alebo RGBA. Najdi, precitaj. Mne (ako povedzme amaterovi) sa zda rozumna kombinacia RGBA + nechat halogenove PARky na bielu, teda ak ich mas.

Nakoniec este upozornim na prispevok z fora prodance od cloveka ktory sa podpisal MJ:
MJ 25.01.2013 20:00:19
Tak jsem dnes dostal do servisu 20ks LED PAR64 36x3W Stairville (kdo neví jedná se o obchodní značku co prodává Thomann ) se závadou vadné LED.
Proboha lidi proč to kupujete,dřív nebo později to zákonitě odejde.
LED napájený příšerným zapojením proudového zdroje-teplotně závislý takže když se to zahřeje začíná to pochodovat bohužel směrem nahoru a odcházejí LED.
Druhý problém a podstatnější je že LED jsou sice na hlinikovém PCB ,ale chladící plocha není přiletovaná jen položená LED na PCB takže chlazení žádné.
Opravdu to nekupujte,větší čínskou sračku jsem zatím neviděl,no nekup to když je to tak levné.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: LED PAR64

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 31. led 2013 22:59:37

Nejde chtít všechno najednou. Aby současně ledka hodně a dobře a spolehlivě svítila a ještě byla mnohem levnější, než takové jinak stojí, se plní asi tak často, jako jiná pohádková přání. Pokud není rozpočet, není ani zboží, jestli se těšíte, jak to budete tři roky posílat Thomannovi a on to bude za těch pár babek furt dokola vyhazovat do kontejneru (co by s tím jiného asi v Německu mohli dělat ?) a dávat nové, tak já vím, že to jednou musí skončit. Ekonomické perpetuum mobile taky nefunguje. Mimochodem to odcházení modrých není žádná náhoda, tato barva dostává nejvíc zahulit a bude se to opakovat s naběhanými hodinami. Servis takových věcí je na hraně nebo už i za ní i v Česku - viz MJ, ten ví, o čem mluví.

H.M.

brutar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 20. zář 2009 23:14:48

Re: LED PAR64

Příspěvek od brutar » pát 01. úno 2013 10:01:33

Nejde chtít všechno najednou, to naprosto chápu, ale na začátku se musí zvolit nějaký rozumný kompromis. Ne každý má na začátku dostatek peněz, aby pořídil to nejlepší. Taky jsem začínal s Omnitonikama a časem našetřil na RCF.
Hledám variantu kdy s rozpočtem 20-30tis. Kč koupím 8 PAR64, které nejvíce budou vyhovovat mým požadavkům a účelům použití.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: LED PAR64

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 01. úno 2013 11:22:59

Velmi dobrý příklad. Předpokládám, že Omnitronic už jako úplně rozumný kompromis asi nevypadá ? Kolik chybělo do toho RCF rovnou - RCF zcela jistě není tím nejdražším ? Ono čistě z principu kompromisem NEMŮŽE být to nejlevnější, co existuje. Takže pokud si někdo dá požadavky na výkon a ještě druh čipů a vůbec nic levnějšího nenajde, tak se opravdu nedá hovořit o kompromisu. To je lhaní si do vlastní kapsy. Mně nevadí, když si někdo otevřeně koupí to, co nejlevnějšího sežene. Mně vadí, když tomu říká kompromis a skutečnému kompromisu říká "to nejdražší". Je potřeba si vážit samotných těch slov, nepohánět dál jejich inflaci, na to úplně stačí reklama. V té už "průměrný, obyčejný, obvyklý" je něco jako urážka.

H.M.

brutar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 20. zář 2009 23:14:48

Re: LED PAR64

Příspěvek od brutar » pát 01. úno 2013 20:34:51

No a co by si mi v mém případě doporučil ty? Rozpočet znáš a to co potřebuju taky. Co bys koupil v mojí situaci?

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“