Světla od Voice Master

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
djchemik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: stř 08. led 2014 12:10:37

Světla od Voice Master

Příspěvek od djchemik » stř 22. led 2014 15:47:13

Zdravím Vás kolegové,

můj dotaz zní: Máte nějaké zkušenosti se světelnou technikou od firmy Voice Master? Jde mi především o světelný výkon, spolehlivost, technické zpracování. Moc děkuji za postřehy.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla od Voice Master

Příspěvek od blaha » stř 22. led 2014 16:39:28

Jak jsem koukal, tak většina budou asi přeznačená Čína, dokonce třeba tady:
http://www.moving-head.cz/z36-otocna-hl ... 575--16ch/
je manuál v rozsypaným čaji

Ceny jsou tak na úrovni 1/6 kvalitních výrobků, takže asi i kvalita bude odpovídat ceně.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Světla od Voice Master

Příspěvek od Tomáš » stř 22. led 2014 19:43:31

na tom odkaze som nasiel ze manual = jpg obrazok s ciastocne cinskimi ci akymi znkmi a ciastocne anglickymi slovami :(
A podtim ze navod na pouzivanie mi to dalo wordovy subor s viac stranami v anglictine

Aj tak sa mi nezdaju tie ich stranky prehladne ako pisu,
ale zaujalo ma ze kupte od dovozcu,
keby som tam nasiel cosi mozno to vyde aj za nizsiu cenu ;)

Uživatelský avatar
einsteincz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: pát 23. led 2009 18:11:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla od Voice Master

Příspěvek od einsteincz » čtv 23. led 2014 10:50:09

Mám zkušenost s 250 ve starší verzi, je to čína, cena výkon odpovídá

svítí +- slušně

ale:
- nic moc plasty
- plastová čočka
- goba nic moc (navíc se musí na každé jinak ostřit)
- zastavení pohybu doprovází škubnutí
- 8bit pan/tilt na 540/270 stupňů
- hlučné (skoro jako vysavač)
- dalkově řízený reset nastane okamžitě při změně hodnoty na 255 (tz změna kanálu při připojeném dmx => reset => vypne elektroniku => jste z5 na začátku)
- při výpadku elektřiny a rychlém zapnutí se nevyresetuje pan a tilt (svítí si kam se jim zachce)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla od Voice Master

Příspěvek od blaha » čtv 23. led 2014 11:58:25

Já u těchhle věcí vidím největší problém v servisu, protože to, že se něco stane je dost pravděpodobné (vlastní zkušenost), jsou to mouchy, ale blbě se řeší. A pokud už je problémový dovoz, pak je zajištění servisu a ND problém ještě větší. Pak může bejt světlo v servisu klidně 3 měsíce a to nikdo nepotřebuje.

Pokud čínu, tak asi bych bral asi přímo z číny, clo dělá nějaký 2%, DPH si plátce stejně zase odečte a cena je nižší o tolik, že si můžeš vzit klidně jednu hlavu na ND. Navíc co vim od známého, tak číňanoj napíšeš/vyfotíš tohle se rozbilo, tohle nefunguje a on ti pošle náhradní díl v rámci reklamace, akorát si to musíš vyměnit sám, což je někdy i lepší. Celé je to ale vykoupené cenou.

Druhou cestou je pak koupit techniku kvalitní bazarovou, stejně jako s analogovejma pultama a efektama při přechodu na digitály, se totiž dají sehnat slušně i světla a světelná technika z důvodu přechodu na LED, nebo výbojkové zdroje.

Nedávno jsem třeba viděl na bazaru skenery Robe 575W někde za 5k, hlavy wash i spot 575W se pohybují od 15 do 30 tis. A byť jsou třeba 5let staré provozní vlastnosti a funkce jsou stále daleko před třeba těma čínama výše. A navíc třeba u Robe by neměl být problém se servisem.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

djchemik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: stř 08. led 2014 12:10:37

Re: Světla od Voice Master

Příspěvek od djchemik » čtv 23. led 2014 12:49:32

Díky za postřehy, dělám pro jednoho člověka návrh světelného parku. Od výše zmiňované firmy dostal nabídku, proto se ptám. Jejich techniku vychválili do nebes, já s ní skušenost nemám, proto se ptám. Každopádně díky všem za postřehy, klidně pište prosím dál (víc lidí, větší objektivita).

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“