Wash hlavy - jakou vybrat?

  • Reklama
  • DEMO 15
Vevoo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. lis 2013 13:51:24

Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od Vevoo » úte 30. zář 2014 11:41:11

Zdarec.
Potřeboval bych poradit, jaká hlava je nejlepší a pokud by bylo možné o každé něco napsat.
Díky moc

http://kytary.cz/american-dj-inno-color ... /HN141747/

http://www.hdt.cz/elite-led-moving-head ... /d-217531/

A trochu mimo téma. Co říkate na tuhle hlavu.

http://www.audiotek.cz/product-61318-ch ... am-led-350

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od blaha » úte 30. zář 2014 12:40:45

Nešáhl bych ani po jedný z těch prvních dvou. Možná bych zvážil Chuavet.

Dneska už je to trochu dál, a vzhledem k tomu za kolik se dají dneska "NoName" sehnat se mi to zdá i hodně.

Viděl jsem inzerát, kde byli hlavy RGBW tuším 36x5W po 8tis. nové i se zárukou a kejsem, ty by stáli za zvážení.

Ale jako nejlepší bych neoznačil žádnou. To pak musíš jit po Robe, Martin, atd.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od Tomáš » úte 30. zář 2014 13:49:27

wash a beam je to iste? (a spot je s este uzsim ulom?)

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od MADMAX » úte 30. zář 2014 14:14:53

2 Tomas: Ne, boha. "Beam" znamená paprsek nebo kužel, čili beam a spot budou "to isté".

2 Vevoo: American DJ je čínskej sajrajt. To, co prodává HDT taky. S opravdickými hlavami, jako je MARTIN MAC301, GLP Impression nebo Volkslicht, JB LED A7, A8 nebo ROBIN je to nesrovnatelné, především co do spolehlivosti a životnosti.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od MADMAX » úte 30. zář 2014 14:23:40

2 Tomas: takhle to mají rozlišené u specifikací ROBE Pointe:
Zoom range: 2.5°-10° beam application; 5° – 20° spot application
z toho vyplývá, že jako "beam" označují úzký spot.

viz http://www.robe.cz/products/article/robin-pointe/

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od Tomáš » úte 30. zář 2014 14:28:46

...... sak som to uz kedysi v google prekladal a pri tom beam a spot mi asi vychadzalo to ise, ked cinania nieco ozn. tak a nieco tak,
asi ma tu musel pomylit ten nazov vlakna (wash) s tim ze odkazi su na beam.

Ze bi mi to niekto rovno porovnal s vybojkovymi hlavami of Futurelight MH660 (ak si dobre spominam) (jeden znami ich predava...)

A ked som v predajni videl pustenu http://www.55.sk/product/7309/phantom-50-led-spot-sk
ta sa mi tiez lubila.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od Tomáš » úte 30. zář 2014 14:30:01

dakujem za to info s uhlami ;)

Vevoo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. lis 2013 13:51:24

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od Vevoo » úte 30. zář 2014 14:35:10


Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od blaha » úte 30. zář 2014 15:33:20

A co jako máme z obrázku vykoukat?
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od MADMAX » úte 30. zář 2014 15:41:23

2 blaha: stačí vidět ty čínský domečky...

2 Veevo: No comment. #-o Zkus se 14 dní stravovat jen v čínském bistru a doma si dávat čínské polévky z pytlíku a možná pochopíš , jak to s námi Maovi pohrobci myslí dobře. Uvědom si, že v Číně jsou vlastně furt u moci KOMUNISTI...

2 Tomas: Showtec taky není žádná výhra, ale má alespoň normální obchodní zastoupení (alespoň v Čechách, kde jej prodává firma AudioLight, vzhledem k tomu, že portfolio Slovenského Showtechnicu obsahuje tytéž výrobce, předpokládám, že tomu tak bude i u Vás) a tudíž např. rozumný servis. Přesto bych si troufal tvrdit, že původní FutureLighty (vyráběné v té době v Meziříčí v dnešní fabrice ROBE) byly NA SVOU DOBU podstatně lepší. Samozřejmě těžko srovnávat jetou výbojkovou hlavu s novou, kteréá má 50w LED zdroj...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od blaha » úte 30. zář 2014 17:23:23

Tak já se číňanoj zase až tak úplně nebráním. Spousta věcí je China, Vietnam, HongKong, atd. Jen je potřeba si uvědomit co a za jakých podmínek člověk kupuje a co je ochotný za nižší cenu prominout a přehlédnout.
Na druhou stranu, spousta těch čínskejch věcí se právě tady prodává jen s natištěním loga nějakého značky za 2-3násobnou cenu (a to počítám i DPH a clo). A dnes už si dovolím u některých u nás prodávaných značek i pochybovat o nějakém rozdílu ve výstupní kvalitě a požadavcích.
To samé platí i o přítomnosti tuzemského servisu, kde sice záruku, reklamaci, opravu řeší, ale je to k ničemu, když se na díly čeká 3-6měsíců, nakonec na to dojíždí jak zákazník, tak prodejce.
Proto mi někdy připadá, že vzit to od číňana za polovičku a k tomu jeden dva kousky na ND je prostě lepší, navíc, když je číňan schopnej a ochotnej dodat ND i sám.
Pochopitelně tu teď nemluvím o opravdu značkových světlech vyráběných v EU, které se ale odlišují i cenou a tazatel na ně mit pravděpodobně nikdy nebude.

Rozdělil bych to tak na 4 kategorie:
- čínské z Číny - nízká cena, nejistá záruka a kvalita, servis udělej si sám, složitější nákup - toto je kategorie pro dobrodruhy, kterým ale neva si občas i něco opravit, nebo to mají dokonce jako koníčka (já bych se někdy klidně zařadil i sem :-))

- čínské u nás koupené - 2-3násobná cena, opatřené nějakým "světovějším" logem, kvalita a servis nejisté, nákup v klidu, alespoň nějaká záruka - touto kategorií bych se vůbec nezabýval

- pak asi něco ve stylu made in Tesco, světla vyráběná na objednávku, možná i v EU - shodná, nebo trochu vyšší cena, kvalita střední, zajištěná součástková základna a servis, klidný nákup a záruka - tady bych se pohyboval pokud nepatřím do kategorie první a zároveň nejsem milionář abych měl na kategorii čtvrtou

- no a nakonec bych rovnou skočil na top - kde je vše dotažené a fungující, ale pochopitelně je to vykoupené cenou - no a sem dosáhnou jen ti šťastlivci a pak ti z třetí kategorie, kteří od nich koupí pár let jeté kousky za zlomkovou část pořizovací ceny
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od Světlonoš » úte 30. zář 2014 17:25:15

Hodím taky něco do pléna, ohledně washe - doporučuji mrknout na:

7x20W RGBW se zoomem
http://www.chauvetlighting.com/intimida ... 0-irc.html

Jinak, na ten eLite LED Moving head 108 x 3W RGB DMX jsem měl možnost svítit a je to taky bomba

PS. Ohledně Beamu - v této cenové relaci nemá konkurenta :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od Tomáš » úte 30. zář 2014 19:29:24

Pre tych z tej prvej kategorie (ako ja sa mi lubi jeden cinsky eshop, no niektore kusi mi tiez pridu dost drahe (ale to bude mojou fin. sit.) (nedavno som pozeral nejake lacne od okolo 120e za kus)

Dokonca som pred casom narazil na takych ludi (firmu) od vas z CR
co vraj dodavaju aj velkym firmam kvalitne cinske vyrobky tak mozno by vedeli nieco za dobru cenu odporucit.

(aj tak akosi stale nemam jasno rozdiel medzi wash a beam, asi to bude aj tym ze vo vash je velka plocha diod ako v tom eLite (sak to podla mojich prepoctov ma mat cca 100W na farbu, tak by to hadam mohlo celkom slusne svietit oko Svetlonos spomina ;)
Akurat mi este napada aj rozdiel, ze taketo s kopou diod nemaju tie goba ako u tych spotov )

Asi mi stale vadi nazov vlekna s Wash, ked tu sa furt radia vacsinou beamy.

Vevoo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. lis 2013 13:51:24

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od Vevoo » úte 30. zář 2014 20:52:44

Ok, díky za info.
Nakonec jsem se rozhodl, že trochu zainvestuji a koupím tyto:

http://www.thomann.de/cz/martin_mac_101.htm

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Wash hlavy - jakou vybrat?

Příspěvek od Návštěvník » úte 11. lis 2014 15:33:40

Tomáš píše:Pre tych z tej prvej kategorie (ako ja sa mi lubi jeden cinsky eshop, no niektore kusi mi tiez pridu dost drahe (ale to bude mojou fin. sit.) (nedavno som pozeral nejake lacne od okolo 120e za kus)

Dokonca som pred casom narazil na takych ludi (firmu) od vas z CR
co vraj dodavaju aj velkym firmam kvalitne cinske vyrobky tak mozno by vedeli nieco za dobru cenu odporucit.

(aj tak akosi stale nemam jasno rozdiel medzi wash a beam, asi to bude aj tym ze vo vash je velka plocha diod ako v tom eLite (sak to podla mojich prepoctov ma mat cca 100W na farbu, tak by to hadam mohlo celkom slusne svietit oko Svetlonos spomina ;)
Akurat mi este napada aj rozdiel, ze taketo s kopou diod nemaju tie goba ako u tych spotov )

Asi mi stale vadi nazov vlekna s Wash, ked tu sa furt radia vacsinou beamy.
Hlavny rozdiel medzi spot a wash je v optike.
Spot mas uzky svetelny kuzel (ktory je ostro ohraniceny - za kuzelo je hned tma) a vela optiky - ostrenie, gobo, opticky hranol na rozdelenie na viac obrazcov, aj gobo aj hranol mozu byt otacajuce sa a pripadne este nastavitelne (vies gobo nastavit do jednej konkretnej polohy napr. ak mas gobo s logom firmy)

Wash je nieco ako reflektor / par ktory sa moze otacat. Ma siroky svetelny kuzel a vacsinou ziadnu optiku, takze svetlo nie je take ohranicene ale postupne na okrajoch slabne. Niektore najnovsie maju aj zoom - doska s ledkami sa vie vysuvat a zasuvat, ale stale je svetlo neohranicene, ovela sirsie a bez goba.

Pri tych cinskych zalezi od konkretneho vyrobcu a ceny. Niektore su nanic (blbne DMX signal, nepamata si kanal po vypnuti). Mal som 2 cinske spot (14W LED), funkcne fajn ale docela slabe (pokial to chce clovek skombinovat aj s inymi svetlami). Neviem ale kolko by to vydrzalo mechaniky pri kazdodennom pouzivani. Ale zase vyrobca garantuje rocnu zaruku, bez problemov asi posle nejaky nahradny diel a komplet navod ako to rozobrat :) Urcite odporucam 3-color RGB ledky a nie samostatne R, G a B. Ked su samostatne tak nikdy ta vysledna zmiesana farba nie je taka pekne ako ked su tam priamo v kazdej led RGB.

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“