Jaký vybrat led par

  • Reklama
  • DEMO 15
Vevoo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. lis 2013 13:51:24

Jaký vybrat led par

Příspěvek od Vevoo » úte 07. dub 2015 22:03:04

Ahoj, měl bych takový dotaz.
Kupuji nový led parky a nemůžu se rozhodnou mezi těmito. Chci vzít 4ks.

http://www.zarovky-shop.cz/zarovky/esho ... atky-cerny

http://www.hdt.cz/eurolite-led-par-64-r ... /d-222667/

Líbí se mi ty 49x3W RGBAW, ale můj známy mi říkal, že mám vzít ty 36x3W RGB, že u těch 49x3W je hodně výkonu rozleženo mezi bílou a teple bílou. Tak bych chtěl vědět váš názor, nebo popřípadě doporučit nějaký jiný.
Děkuji.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od MADMAX » stř 08. dub 2015 11:37:03

No to právě záleží na Tobě - pokud chceš, aby světla "uměla" i hezkou bílou - třeba pro svícení zpředu "na ksichty", tak rozhodně RGBAW. RGB mixáž nikdy neposkytne příjemný bílý odstín, a pokud tím nasvítíš muzikanty zpředu, tak máš z kapely Addams Family... :-D
MAD

Uživatelský avatar
xxx3

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od xxx3 » stř 08. dub 2015 21:37:40

Ten RGBWA reflektor máme ve škole 4 ks. Svítí obstojně, ta oranžová to světlo opravdu podstatně zpříjemňuje (je to podle mě Eurolight - v tom obchodu nemají napsané, ale tak na 90% myslím, že to je on), ale slabé je zpracování. Rozhodně se nepočítá s tím, aby to člověk často montoval - naštěstí je máme většinu roku zavěšené nad pódiem, ale už jsme museli 3 rozmontovávat kvůli těm šroubům na nastavení směru svícení. Stačilo je trochu víc utáhnout a hle, matka naprosto nepochopitelně odpadla dovnitř reflektoru. Naštěstí to šlo otevřít a poměrně snadno spravit, ale nechtěl bych tohle řešit, když tlačí čas.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od strapal » stř 24. úno 2016 22:11:42

Zdarec. Pouziju vlakno k dotazu - ktere by jste si vzali na nasviceni lidi pod podiem pri diskotece?
http://www.midi.cz/inzerat/154398/nove- ... eflektory/
http://www.midi.cz/inzerat/163048/novy- ... x10w-rgbw/

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od strapal » čtv 25. úno 2016 18:03:40

Vidim ze dotaz se ujal.. :-) tak jinak - je tady na foru nekdo ochotny ze stredni moravy (nejlepe Vsetinsko, ale neni podminka), kdo by mel moznost mi ukazat v realu jak sviti nejake podobne LED PAR, jako v odkazu vyse, abych byl konecne v obraze? Pripadne mi treba pres SZ nabidnul zapujceni na dobu, nez si poridim svuj arzenal? Na zapujceni neni LED podminkou, klidne halogen. Chtel bych LEDku porovnat se 100W halogenovou PAR36, ktera sviti na moje ucely malo a podle toho bych si pak nejaky LED PAR koupil. Jina moznost, nez to videt v realu, proste neni. Diky predem za ochotu.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od Otas » čtv 25. úno 2016 21:48:30

Tak zareaguji já, jako obvykle:
Na nasvícení lidí, pokud to není řízené z programovaného ovladače, raději větší úhel (jaký??? to jsem v inzerátu neviděl) - jako blidery. Ve velkém množství při řízení z pultu bych preferoval užší úhel. Ale není to dogma, jen můj momentální názor.
Zatím se mi vyplatil odhad, že příkon LED je 2 - 3 x menší, než světelně srovnatelné halogeny.
Ale to může být zcestné - účinnost není definována a tyhle čínský věci, co si kluci nechávají za pár drobných přímo z Číny posílat, mají účinnost obvykle horší.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od strapal » čtv 25. úno 2016 22:35:57

No ja jsem mel moznost videt v podstate nejprodavanejsi hlavu z Aexpresu nejakych 7x12W RGBW a vedle ni moji zlutou hal.parku 100W. Na W LED barvu halogenka nemela, ale treba R uz moje zluta halogena presvitila, ale ne o moc. Talze v tomto pripade to bylo v podstate fifty fifty. Ale celkove proste 100W at uz LED nebo halogen nestaci. Druha vec je 100W v LED cree.. to nevim. Ale to jsou i na Aexpresu jine prachy, pokud to navic cree vubec jsou. Takze mi ASI vychazi, ze presvitit 100W halogen chce min. neco kolem 150W v LED. Coz vlastne vubec nepodporuje to co jsi napsal. Tak co ted? :-)

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od Otas » pát 26. úno 2016 16:49:13

Samozřejmě si položit otázku šíře úhlu svícení a doplnit úvahu, že 12W RGBW může být 3WR + 3WG +3WB +3WW..... :D

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od strapal » pát 26. úno 2016 17:54:03

Nene, to byla klasicka hlava LED chip 7x12W RGBW, paskvily typu 3x nebo 4x neco R-B-G vubec neuvazuju koupit. To vypada hrozne uz z dalky v krabici. Myslim, ze to byla primo tahle -

http://www.aliexpress.com/item/Fast-Shi ... 24316.html

No takze ted nevim, jestli teda ozelet snizenou svitivost ale zase s hlavama je vetsi sranda. Ma nekdo zkusenosti s timto obchodem a s temito PARkama?

http://eshop.soh.cz/reflektory-par/i847 ... -rgbw,-dmx
http://eshop.soh.cz/reflektory-par/i467 ... -rgbw,-dmx

Takze dilema - hlavu z Ciny za dva litry s problematickou reklamaci, ale vim, ze sviti aspon jak 100W halogen nebo vec z ceska se zarukou atd atd... ?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od Otas » pát 26. úno 2016 20:27:19

No, já si pořád nedovedu představit LED, která sama mění barvu :). Takže více čipů a otázka, jak se výkon počítá (mohou svítit všechny najednou)?
Ty hlavy jsou fakt za symbolickou cenu, to bych koupil i já. Důvod: je s nima větší sranda... je pěkně napsáno.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od Tomáš » pát 26. úno 2016 20:33:05

ja to chapem, ako viac roznych farebnych diod v jednom cipe, a myslim, ze sa mozu aj zapnut naraz a vtedy pravda daju vysledok=bielej farbe. A vykon sa myslim vacsinou udava ako sucet vsetkych vykonov jednotlivych farieb
Ale pravda mozem sa mylit...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od strapal » pát 26. úno 2016 20:33:45

Trosku ti, priznam se nerozumim... Vzdycky se prece hovori o samostatne LED s danou barvou, nebo LED chip, ktery obsahuje (ano, jak rikas) vice chipu, ale myslel jsem ze to resit nemusime.. Nevim jak se vykon pocita, ale myslim ze je to max. vykon v pripade bile barvy, kdy sviti vsechny tri chipy, ne?

EDIT... kolega byl rychlejsi... :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od Tomáš » pát 26. úno 2016 20:41:25

(mne a rozumiet...)
Asi sa bavime o tych svetlach vyssie z toho aliexpressu, alebo podobnych,
a tak si myslim, ze pod tim plasom (sosovkou)
su taketo alebo im podobne led chipy-diody
http://www.aliexpress.com/item/12W-8pin ... 9b46c5f1c7

(akysi je dlhocizny ten link, tak hadam bude fungovat)

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od Otas » sob 27. úno 2016 19:24:09

Ten odkaz od Tomáše je vysvětlující, bingo. Bílá je samostatná, složením tří barev mi zatím (na menších LEDkách) vždy vyšlo jakési fuj fuj.
V teorii o barvách plavu, nicméně si z průmky matně pamatuji, jak nám vyučující ukazoval trojúhelníhové spektrum s bílou uprostřed, jenže rohy byly modrá a červená a proti chápání mého rozumu zelená (a ne žlutá, ta byla někde v poli).

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Jaký vybrat led par

Příspěvek od Tomáš » sob 27. úno 2016 20:31:10

a to este su aj svetla s oznacenim RGBWA a to a je taka daaka akoze zlata ci aka, a ze vraj sa s tim lepsie miesa biela na tvare alebo napodobenina klasickej ziarovky
prip. RGBA a pod.

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“