mlhovač - pokles výkonu

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Irime

mlhovač - pokles výkonu

Příspěvek od Irime » úte 03. lis 2015 21:16:12

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, co může způsobovat pokles výkonu mlhovače (kromě toho, že je to levný krám :roll: ). Je rok starý značka Scanic 1200. Zkoušela jsem ho čisti podle návodů tady na foru (ocet destilovaná voda), ale nepomáhá to. Skoro mi přijde, jako by vynechávalo čerpadlo, ale přiznám se že nevím, jaký zvuk vydával když byl nový. Fouká souvisle, ale bzučí jakoby v intervalech. Děkuju za rady.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: mlhovač - pokles výkonu

Příspěvek od MADMAX » stř 04. lis 2015 10:37:49

No, nevím jestli ocet je ten správný čisticí prostředek, spíš myslím že jediný efekt bude kyselý smrad... pokud se kapalina do mlhovače ředí vodou, je potřeba používat destilovanou, resp. demineralizovanou vodu (mlhovač se může zanášet vodním kamenem úplně stejně jako pračka nebo myčka na nádobí), ale ve většině případů se stejně používají již hotové kapaliny a jde spíš o nečistoty, které nejdou jednoduše rozpustit. Zanášení se týká zpravidla topného tělesa, nikoli čerpadla. Pokud čerpadlo vynechává a výkon mlhovače poklesl, bude nejspíš potřeba čerpadlo vyměnit. Servis. Náklad cca 500 - 1000 kč.
MAD

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: mlhovač - pokles výkonu

Příspěvek od Návštěvník » stř 04. lis 2015 11:18:29

Scanic 1200 jsou hrozné krámy, rychle se to ucpává.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: mlhovač - pokles výkonu

Příspěvek od PeBe » čtv 05. lis 2015 7:29:14

Na 90% je v háji pumpa. Mám Eurolite a Chauvet a u obou mi odešly pumpy. V obou případech vyměkly "gumičky" (patrně díky používání "vonících" příměsí) a váleček, který má kmitat a tím pumpovat se přidíral a tudíž nepumpoval. Výměnu jsem vyřešil sám i když ne zrovna bez komplikací. Na původních pumpách se mi nepodařilo vyluštit z čínských znaků, jaké mají parametry a tak jsem vybíral podle obrázků u nějakého českého prodejce, objednal jsem si tak odhadem dvakrát větší, než byly původní, cena byla tuším okolo 600Kč za jednu. Nicméně do krabic se vešly a musím si jen dávat pozor, abych se nesnažil foukat moc dlouho, protože pumpy dávají více směsi, než se stačí odpařovat a po cca 5s již prská z trysky čistá směs. Dnes bych již nakupoval zde.

PS: Pro velké a ještě větší... Vím, co jsou mé mlhovače zač, ale pro mé potřeby plně stačí a každý sám o sobě dokáže zahulit jakoukoliv hospodu víc, než kdyby tam byli jen kuřáci a oba společně si hravě poradí s vesnickým sálem. Oba jsem navíc doplnil o řízení přes DMX a povýšil je tak alespoň o jeden level ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“