Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
lilhi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 10. lis 2015 15:08:41
Bydliště: Beroun

Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od lilhi » čtv 19. lis 2015 17:42:12

Mám několik otočných mini led hlav. Bohužel k nim nemám návod a na sobě nemají žádný štítek ze kterého by se dal zjistit typ světla a následně na internetu stáhnout návod. Jde mi o to, jestli na toto světlo někdo nemá návod, nebo radu jak nastavit ovládání přes DMX USB. když DIPswitch nechám na nule, tak se otáčí na všechny strany bliká strobo, mění všechny barvy, prostě vše chodí. Našel jsem na netu návody na podobná světla a zjistil jsem, že je dělají 4,5 i 8 kanálové. Nevím jaké mám já. Podle mého názoru, když zapnu DIPswitch č10 a nastavím DMX adresu, měl by chodit a řídit přes PC. Což nejde. Z 8 kanálů jede je 5,6,7,8. A to 5 je osa X, 6 osa Y, 7 nastavím barvu, 8 až ke konci jde strobo, ale né vždy. Otáčení je téměř pod kontrolou, ale nedá se zastavit v určitém místě, a svítí jen jedním směrem a když se vrací zhasne. PROSÍM O RADU jak nastavit aby mě poslouchalo naplno. Přede Děkuji za názory a rady. Světlo viz foto.
Přílohy
IMG_2311.JPG
IMG_2310.JPG
IMG_2309.JPG

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od PeBe » čtv 19. lis 2015 18:20:42

Nezkoušel jsi je rozebrat, jestli někde uvnitř není nějaký "podpis"?
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

lilhi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 10. lis 2015 15:08:41
Bydliště: Beroun

Re: Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od lilhi » čtv 19. lis 2015 18:39:14

Rozebral jsem, jen velký nápis XD080312. z druhé strany trafo. S tímto číslem jsem hledal, návod našel na SV. s označením LDL-M-RGB-001, ale stejně nejsem schopen na stavit tak, aby mě to poslouchalo. Pod tímto označení je světlo 5 kanálové, ale kanály ovládají něco jiného
Přílohy
IMG_2320.JPG
IMG_2319.JPG
IMG_2315.JPG

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od Tomáš » čtv 19. lis 2015 22:32:30

mam pocit ze bi to chcelo aj dalsie strany toho navodu,

A pripomina mi to nejake z cinskeho eshopu,
ze by si tam skusil popozerat mozno niekto by tam mal aj navod alebo aspon bol ochotny ho poslat
www.aliexpress.com

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od PeBe » pát 20. lis 2015 7:48:37

S hodně vysokou pravděpodobností by mohlo jít o světla Irradiant. Nejdál jsem se v pátrání dostal sem, na odkaz z této stránky mě však nepustila blokáda na firemním serveru, tak nevím, jestli je odkaz něco platný, případně pomůže postoupit o krok dál.

O hodinu později jsem našel toto video, ze kterého vyplývá, že světlo by mělo být čtyřkanálové. 1)Tilt, 2)Pan, 3)Color, 4)Strobo.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od PeBe » pát 20. lis 2015 9:04:27

Ještě maličkost. Převodník USB>DMX máš jaký? Máš odzkoušeno s jinými světly, že řetězec program > převodník > světlo funguje? Píšeš, že hlaviček máš několik. Chovají se všechny stejně?
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

lilhi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 10. lis 2015 15:08:41
Bydliště: Beroun

Re: Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od lilhi » ned 22. lis 2015 13:18:00

Mám zakoupený DMX Music Visualizaciton 256 s DMX PIPE od SOH. K tomu 4x par 56 RGB od ADJ (6CH), 1x led RGB světlo od CHAVET (9CH) a 4x otočné hlavy, ke kterým nemám návod. Dnes jsem objednal ještě 4xPAR. Do budoucna ještě chci koupit mlhovač přes DMX, 4 otočný hlavy (jestli se mi nepodaří rozchodit ty co mám), laser a projektor

Povedlo se mi rozchodit ty 4 pary po (6CH), které můžu ovládat i jednotlivě a 1x CHAVET (9CH) , tak mám obsazeno 33 kanálů, za to jsem chtěl dát otočný hlavy a to se mi nedaří. Zkoušel jsem je zapojit do hromady, jedou všechny stejně i jednotlivě zapojený dělají stejný pohyby a svítí stejně. 3něděle hledám po netu návody a rady, ale zatím bez výsledku.

Zkoušel jsem překopat nastavení a dát otočný hlavy na začátek. Všechno jsem smazal a začal s jednou otočnou hlavou od kanálu 1. Kanál 1) nedělá nic, 2) Tilt (nezůstává v určitý poloze,ale vrací do výchozí polohy , 3)Pan (stejné jako Tilt), 4)Color a strobo do hromady. Chová se jako kdybych tam měl nastavenou scénu nebo chase. Při tom je na 0 a smazané. Jelikož jsem osvětlováním nepolíben, začal jsem se o to zajímat před měsícem, asi v tom programu bude něco nastaveno špatně, ale nepřišel jsem co. Na druhou stranu ty PARY chodí parádně, nastavím scénu i chase- poslouchají na 100procent.

Jinak děkuji za snahu pomoci

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od PeBe » ned 22. lis 2015 14:51:00

Zkoušej to klidně bez programu. Jen v editačním okně (scene setting) aktivuj tlačítko "play scene" a co nastavíš, to se rovnou odešle na sběrnici.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

lilhi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 10. lis 2015 15:08:41
Bydliště: Beroun

Re: Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od lilhi » čtv 26. lis 2015 15:27:55

Heureka, povedlo se. Mám s 5CH. Zjistil jsem že se ještě dají nastavit různé mody. V mode 4, pomalý režim pro světla, které mají problém s kompatibilitou to začalo chodit. Takže vyřešeno.
Teď se učím nastavovat scény a chase, mám problém nastavením TRACK snažím se učit po večerech.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Otočné hlavy - rada jak nastavit pro ovládání DMX

Příspěvek od PeBe » pát 27. lis 2015 7:40:13

MV používám již pár let ve Full verzi (tenkrát 512 kanálů),obsazeno mám něco kolem 170 kanálů, když nepočítám 60 LED pásek s čipy WS2812, který zabírá dalších 180 kanálů a jsem nadmíru spokojený. Ze začátku to chvíli trvá, než člověk pochopí, co a jak, ale pak se to poddá. Máš kliku, že se s ním učíš na zimu v létě jsou noci o mnoho kratší... ;-)
Mně pomáhalo při učení, prohrabávat se programy, které jsou přiloženy, jako ukázkové. Pokud bys měl zájem pošlu ti pro inspiraci svůj "projekt", myslím, že nesvítí špatně... Určitě líp, než "Šnek" po osmi pivech s rukama na kolíbkových vypínačích v časech začátků skupiny Slepá ulice... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“