Čím spínat halogeny?

  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od strapal » sob 02. led 2016 12:32:33

Ano, to by mne stacilo, i cena je pomerne pritulna. Zajima mne jedna vec - "Režim Sound-Active - jednotka bude reagovat na zvuk a procházet vestavěné programy." Budu schopen za jizdy ovladat citlivost mikrofonu pres Freestyler?

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od Tomáš » sob 02. led 2016 12:38:40

to by ma zaujimalo ako to chces robit?
Ked som ja mal spojeny pc s FS s klasickym dimerom, tak sa tie programi a citlivost na zvuk nastavovali vo FS a zvuk isiel z cd mp3 alebo mik./link vstupu na zvukovke v PC

Asi si to budem musiet hento cudo niekde poskumat, ja mam pocit ze to maju nejak dopleteny popis :( ale mozem sa mylit
a mozno sa to da ako chces, aj ked o tom pochybujem.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od Tomáš » sob 02. led 2016 12:51:15

nechapem, preco v eu pouzivaju zly obrazok/iny obrazok ked aj v tej variante mali bit zasuvky po dve aj ked ine
a vyzera to tak ako keby som videl klasicky na halogeny a nie na parky :(
asi tomu mpc stale nechapem,
Ale tuto si mozes stiahnut manual
a precitat si to... v tom ktoromsi popise som pochopil, ze pri pouziti urcitych led svetiel od ADj sa da pouzit na ovladanie dialkove co bolo ku tim svetlam...

http://www.adj.com/sp4led

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od strapal » sob 02. led 2016 13:00:49

No ono by to na moje ucely muselo mit vic kanalu nez 4 aby se dalo ovladat i neco jineho nez 4x on/off vystup.Tohle je zrejme jen switch s vlastnimi programy.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od PeBe » sob 02. led 2016 13:56:07

Já osobně si myslím, že na ryze amatérské nasazení je docela nesmysl si hrát na umění a stmívat PARy, takže v klidu a pohodě stačí switche. A pokud převládají umělecké ambice a nedostává se peněz, pak nezbývá, než bastlení. Jinak si nejsem moc jistý, jestli dimmer, primárně určený pro LED, bude korektně stmívat žárovkové vlákno, kvůli rozdílu ve frekvenci PWM. Ale jak říkám, nevím. K tomuto asi více někdo více naládovaný teorií, nebo praxí.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od blaha » sob 02. led 2016 14:34:26

Tak od Thomanna, třeba toto:
http://www.thomann.de/cz/stairville_dds405_dmx.htm

Jinak ten ADJ, má první omezení v těch max. 10A, to je defacto 4x500W, kdežto u 16A už to utáhne 3x1000W+1x500W.
Druhá věc bude asi ta regulace intenzity (protože dimmer to má taky), která bude pulsní a ne napěťová, tzn. že žárovkám by zapínání vypínání mohlo vadit, resp. jim to asi zkrátí životnost, ale pokud by se jako světelné zdroje použily LED ...
Jinak pro použití s manuálním stmíváním jednotlivých světel je 5ti nebo 7mi kanálový režim. Lze tam taky mimo programů a manuálu nastavit i změny podle zvuku s nastavením citlivosti.
Tabulky kanálů jsou v návodu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř


Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“