Čím spínat halogeny?

  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Čím spínat halogeny?

Příspěvek od strapal » ned 27. pro 2015 19:52:49

mam doma nejake halogeny 100W PARy a potrebuju je spinat. Potrebuju nutne stmivac nebo staci obycejny dimmer na spinani? Chtel bych to pouzit pres Freestyler i jako klasickou barevnou hudbu - vysky, stred, bass. Teda pokud se mi podari FS s pomoci nekoho nastavit..

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od janek » ned 27. pro 2015 21:34:45

spinac/dimmer: dimmer moze sluzit v tomto pripade (halogen PAR) aj ako spinac (pokial budes pouzivat iba hodnoty 0% a 100%). V inych pripadoch to tak nemusi byt (napr. pocitac by som takto nezapinal)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od PeBe » pon 28. pro 2015 13:02:53

Aby to bylo trochu srozumitelnější, pak dimmer=stmívač. Nabývá hodnot 0-255 (0-100%). Pro prosté spínání slouží switch.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od strapal » pon 28. pro 2015 19:11:18

Aha, takze je taky docela dost mozne, ze se budu pozdeji bit do hlavy, ze jsem nekoupil zrovna stmivac, hm, hm. Ale jak se ted prubezne divam, je to celkem palba na spinani 3 nebo 4 svetel.. Pod tri litry nic neni.. To uz hranici s tim, ze ty halogeny prodam, prihodim do mlyna a koupim zrovna nejake DMX LED PAR a bude pokoj. Taky je tu nazor, ze zrovna koupit DMX hlavy, ale nemam tolik penez a Freestyler jsem videl jen z rychliku.. Mrkal jsem a kus LED PAR za litr az 15 stovek bych dal. Bylo mi poradeno nekupovat LED PAR co maji velke ledky - treba 12x10W a podobne. No ale uz jsem se na vice podobnych veci ptal na foru, ale nikdo se se zacatecnikem nehodla moc bavit o zakladech DMX techniky.. Zkusim to teda tady, protoze vlakno se jmenuje jak se jmenuje..

1. Jake LED PAR co se tyka konstrukce - pocet LED a vykon - Cina nebo koupit v CZ nove nebo bazar?
2. Jaky USB DMX prevodnik pro Freestyler? - zatim mam jen jeden typ - http://www.prodance.cz/open-dmx-usb.html
3. Pouzivam Virtual DJ 7. Pomuze mi nekdo, treba za lahev slivovice, sladit Virtual a Freestyler do stavu, jako je na video?
https://www.youtube.com/watch?v=jR9sKF9HDWo&app=desktop

Dikes zatim.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od PeBe » úte 29. pro 2015 10:11:07

Jako vždy a se vším... "za málo peněz, málo xxx". Za xxx doplň, co chceš provozovat, zde patrně světla... ;-)
Kdysi jsem někde četl, dost možná tady, že LED světla jsou pěkná, ale na stage je tma. V té době jsem měl několik LED PAR36, na tu naší "barovku" to stačilo, klukům to obarvilo xichty a mlhu to obarvilo na dva-tři metry od světla. Pak jsem viděl u Rudy Hálka, jak venku vpodvečer pustil halogenové PARy na stage a bylo tam světla až hanba a já pochopil, že ty moje bludičky jsou tak na nasvícení výlohy. Přebastlil jsem je na 9x3W a koupil nějaké halogenové PAR56, čímž jsem scénu trochu prosvítil. K PAR56 jsem si vybastlil osmikanálový switch a později na Aukru dokoupil čtyřkanálový dimmer. Světla bylo, jak o pouti, ale ta spotřeba... Ne v každé hospodě si nechal rozvod líbit takové svícení :-) Momentálně mám z Číny osm "placek" 18x3W a řekl bych, že do hospod a na malá pódia to je tak akorát. Pochopitelně i v tomto případě platí, že je to za málo peněz, takže je potřeba být smířený s tím, že zelené LEDky po čase začnou odcházet a je potřeba mít připravenou hrst náhradních a nějaké záložní světlo v kufru také není od věci. Je to daň, kterou bych nebyl ochotný platit, pokud bych hrál dvakrát týdně za prachy, jelikož hraji dvakrát do měsíce za prášky, dá se to vydržet ;-)
Proč bys neměl kupovat LED PAR s velkými LED? Chceš jen obarvovat xichty a na zemi mít tmu?
V první řadě by sis asi měl udělat jasno, jak velký prostor budeš nasvěcovat a tomu i přizpůsobit velikost světel a podle toho kupovat. Jinak si prošlápneš slepou uličku, tak jako já a spousta dalších, co si nedali včas poradit... ;-)
Převodník ti neporadím. Já používám DMX Pipe od SOH a s ním jeho bratrský program Music Visualization a tato kombinace je, alespoň pro mě, doposud nepřekonatelná. Bohužel pro tebe, je za peníze a ne zrovna malé.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od strapal » úte 29. pro 2015 17:26:37

PeBe píše: Momentálně mám z Číny osm "placek" 18x3W a řekl bych, že do hospod a na malá pódia to je tak akorát.
To mi pripadne jako pomerne maly vykon, ale fakt netusim jak to muze svitit.
PeBe píše: Pochopitelně i v tomto případě platí, že je to za málo peněz, takže je potřeba být smířený s tím, že zelené LEDky po čase začnou odcházet a je potřeba mít připravenou hrst náhradních a nějaké záložní světlo v kufru také není od věci.
Vubec netusim, ze by se daly vymenit. Mam za to, ze jde o jeden ks zality modul a tim to hasne. Nemel jsem to nikdy kuchle, tak nevim. To jsi mne vyrazne potesil. Jelikoz jsem kapku pres elektroniku tak bych to krome SMD mel snad zvladnout sam.
PeBe píše: Proč bys neměl kupovat LED PAR s velkými LED? Chceš jen obarvovat xichty a na zemi mít tmu?
Protoze to pry udajne sviti min, nez vice LED pri stejnem vykonu. Jako ze 100x1W LED bude svitit mnohem vic nez 33x3W. To ja prave nevim a klidne si to necham vyvratit. Proto jsem zde a shanim rozumy, nez koupim uplnou picovinu. Takze jsem nesmirne potesen, ze se tu se mnou vubec "nekdo" z tech, co uz tomu venovali cas a hlavne penize, bavi.

Nehraju vubec pravidelne, nezivim se tim a navratnost je krome dobrovolnych sbirek a chlastu uplna nula. Co se tyka poctu, tak pro 100 lidi jsem hral naposled tak pred 20 lety, kdyz jsem objizdel okoli s 2xTW120 a s vinyly tocenych na HC16. Ted mi ruplo na stare kolena v bedne a po nekolika uspesnych vecircich se k tomu chci v digitalni podobe vratit - ovsem zcela a pouze pro radost. Takze ted hodlam osvetlovat max 50 retro lebek v prostorech kluboven, salonku a pod.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od PeBe » stř 30. pro 2015 7:31:54

Netvrdím, že 18x3W je nějaký extra výkon, pouze jsem řekl, že na svícení v malých prostorách je postačující.

Zrovna dnes se chystám na výměnu dvou zelených LED, aby to zítra svítilo a ne blikalo :-)

Z tvého původního příspěvku jsem nabyl dojmu, že bys rád nakupoval světla s vysocesvítivými LED o průměru 5, nebo 10mm. Toto podpořila i tvá zmínka, kolik jsi ochotný do jednoho světla investovat. To jsou potom ty bludičky k nasvícení výloh o kterých jsem později psal, kdy i přeosazení na 3x3W svítí subjektivně více, než původní hafo LEDek. O tom, jak bude LEDka svítit nevypovídá ani tak její wattáž, ale světelný tok v Lumenech. Troufám si od boku tvrdit, že světlo se 100x3W LED z čínského shopu, bude svítit mnohem méně, než světlo osazené 33x1W LED firmy CREE. Zde je potom ten zásadní cenový rozdíl.

Tvým potřebám a finančním možnostem by mělo/mohlo postačit toto. Zítra bych rád vytáhl, po sérii večírků nasvícených jen čtyřmi světly, "plnou palbu". Pokud to nepřepiju, udělal bych ti pár fotek pro představu, co ty čínské šroty umí.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od strapal » stř 30. pro 2015 8:36:17

Supr! No ja jsem prave nedavno prolezal Alliexpres jak uvadis a nejake svetla jsem si vybral. Vyhradnim ukazatelem, samozrejme mimo cenu, ale byl pocet zakazniku-objednavek u daneho prodejce, coz je dle meho soudu aspon nejaky ukazatel o schopnosti obchodovat. Takze pokud tvuj typ neni nahodny a tohoto prodejce jsi pouzil, navic jsi v obraze "jak to sviti", tak ja nemam sebemensi problem si to primo od tohoto soudruha nekoupit. Rozumim udaji o svitivosti, ale dopracovat se u cinanu k tomuto parametru je bud problem, a nebo je to totiz uplne jedno, jelikoz si tam muzou napsat co chteji. Je to presne jak rikas, mam LED CREE baterku a pokud by ty PARy mely svitit jako moje baterka, osazena 1ks led cree (spotreba necela 1A !!) tak takovy LED PAR budu babam pronajimat misto solarka. A samozrejme nebude stat 22 dolacu.. Jaky mas nazor na RGBW? Samostatna bila je asi zbytecna, cenu pridavajici, co?

S tema fotkama to by byla parada, byl bych ti vdecen, pokud bude aspon nejak z foto zrejme co se deje. :-) Pripadne strapal@seznam.cz pokud by to nevyhovovalo zdejsi administraci.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od PeBe » stř 30. pro 2015 10:27:22

Již nevím, kde konkrétně jsem kupoval, byl to někdo levný s plnou linií hvězdiček :-) Nakupoval jsem celkem načtyřikrát, vždy po dvou světlech. Pokaždé jsem měl kliku, že jsem neplatil DPH. Poslední dobou tam ale mají nějakého šťouru a již třikrát (!!!) jsem ho platil. U dvou LED "hlaviček" jsem s tím počítal, tam stála jedna 80$, ale u ptákoviny za necelých 30$ to cenu pokoplo docela znatelně nahoru, protože pošta si k tomu napálí dvě kila malou domů, takže je potřeba počítat i s tímto výdajem.

Samostatná bílá je určitě lepší, než směska z RGB. Právě u již zmiňovaných hlaviček je RGBW a je to znatelný rozdíl. Do budoucna zvažuji, že ty LED placky dám pryč a nahradím je baterií těchto hlav. Jejich hlavní výhodu vidím v jejich velikosti a pak v tom, že je pověsím na rampu, tu zdvihnu a nemusím šachovat s žádnou tyčí, či vzrostlejším kamarádem, aby světlo svítilo, kam chci, to si nastavím z notesu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od strapal » stř 30. pro 2015 10:43:07

Jsem se blbe vyjadril... jsem myslel, jestli neni zbytecne brat RGBW. Jestli by nestacilo jen RGB. Dale jestli tomu rozumim, jsou teda tri druhy - RGB, RGBW a pak svetla s opticky bilyma LED, kde kazda samotna ledka umi svitit RGB?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od blaha » stř 30. pro 2015 10:58:29

Jak už jsem psal my máme toto:
http://www.aliexpress.com/store/group/L ... 04326.html
celkem 8ks, svítí to někde mezi 500-100W PARkou, technicky je to vpředu optika a pod ní plošňák na kterým je naletovaných na placku 12 diod
-RGB míchá bílou z RGB a není to úplně ono, takže RGBW má tu bílou výrazně přirozenější
- navíc doporučuju světla se všemi barvami v jednom čipu, pak se barva míchá právě tam a ne třeba až půl metru před světlem a je to příjemnější a přirozenější

- nákup v číně, teď už to hlídaj, takže s DPH a případně se clem je nutné počítat skoro pokaždé
- v tom případě doporučuju si to nechat poslat přes DHL, je s nimi asi nejrozumější řeč, je potřeba počítat s celní jistinou cca 500,-, za to vyřídí celní řízení oni
- dle mne je už asi lepší vzit vše najednou
- clo vychází na 4,7% z LED plastových světel a počítá se z ceny světel + poštovného po hranice EU
- pokud to člověk bere jako soukromá osoba, je potřeba jim podepsat plnou moc a v případě cla požádat o přidělení čísla EORI, to stačí jednorázové online přes web, DHL to pak přiveze na dobírku ve výši DPH a cla, je pak sice možné si to přeprodat do firmy, ale odpočet DPH už možný není a taky je nutné počítat s limitem za kolik člověk jako soukromá osoba může ročně prodat aniž by to musel danit
- pro nákup na firmu s odpočtem DPH je nutné vyplnit žádost o přidělení EORI a spolu s ŽL ji odnést osobně na celnici, tam většinou do 1 dne provedou registraci, pak to DHL přiveze a doplácí se v případě plátce DPH pouze clo, DPH se pak řeší až v daňovém přiznání, podobně jako při nákupu z EU
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od strapal » sob 02. led 2016 11:23:40

Ale tam je nejaky financni limit, kdy se neplati clo, ne? Tusim neco nekdo rikal o 80USD..
KAzdopadne se mi nechce davat za dimmer 4 litry kvuli 4ks par36.. Protoze to je celkem 7 litru za halogeny s dimmerem a za to mam 3 hlavy po 80 dolarech a jeste zustane na prevodnik. Kdybych sehnal starsi dimmer za litr tak jo, ale takove nejsou.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od Tomáš » sob 02. led 2016 11:40:54

A preco si teda nepohladate v inzeratoch nejake tie dimmery za lacnejsie a mozno by neboo zle si pozret aj co ponuka www.blackout.sk (cz) a mozno s vlastnym dorobenim vas ten dimer alebo swith bude stat akoze menej sice to bude :(

A mozno som tu len blbo pochopil debatu.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od blaha » sob 02. led 2016 12:17:56

Tak ono by šlo použít asi i toto:
https://imusicdata.cz/american-dj-sp4led-vde

sice je to primárně na LED, ale má to mit zátěž do 5A na kanál, 10A celkově (2,3kW MAX), pokud se vejdeš

s blackoutem je trochu komplikace, že nikdy nebudeš mit nějakej certifikát a všeobecně je problém s nákupem do CZ, resp. s poplatky za platbu na Slovensko, nepoužívá ani platbu kartou, ani žádný portál typu PayPal, apod. Zkoušel jsem se s ním domluvit 2x a nikdy jsme společnou řeč nenalezli.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Čím spínat halogeny?

Příspěvek od Tomáš » sob 02. led 2016 12:28:59

mne ten ADj nepride ako na led ale na halogeny, no minule som sa pytal na nieco ohladne eurolite edx4 a aj minule sa nan jeden na FB pytal, a tak som sa dozvedel ze na tychto novsich digitalnych variantach sa da nastavit krivka stmievania, tak mozno ze to funguje aj s Led
ale nejak sa mi to nezda

A mam pocit ze tie eurolite a howtecy a botex a pod. by tiez nemuseli stat az 3000 Kc ale asi ked tali okolo 100 eur hadam by som sa mohol kuknut aj na thomann ;)

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“