Pomoc s výberom laseru

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Pomoc s výberom laseru

Příspěvek od djducato » ned 16. říj 2016 9:10:07

Zdravím.. Keďže zvukový systém už mám pre moje potreby dostačujúci tak je na čase zmeniť svetelný park a to hlavne lasere.. Momentálne používam 4x Stairville DJ Lase 150-R MK-III cez DMX a Freestyle, ale je to tak na domácu party a nie na seriózne osvetlenie.. Rád by som ak by ste mi poradili ktorý laser kúpiť..
Zatiaľ som pozeral po dvoch modeloch a to konkrétne Laserworld Laser PRO-800 RGB alebo Cameo LUKE 1000 RGB

https://www.musikhaus-korn.de/en/laserw ... /pd/127240
https://www.musikhaus-korn.de/en/cameo- ... /pd/126900

Chcel by som kúpiť 2ks po jednom na stranu.. Ide mi aj o nejakú grafiku, písanie textov, atď.. Poprípade niečo iné v podobnej cenovej kategórií..

Ďakujem..

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Pomoc s výberom laseru

Příspěvek od Otas » ned 16. říj 2016 11:53:25

Pozor na rizika, krásný jasný, výkonný laser je zároveň nebezpečný laser, vše je krásné do chvilky, než dojde pozvání k soudu za poškození zdraví. Odsud se pak často objevují bazarové výkonné lasery za pár korun/euro...
Zatímco vícebarevné lasery s výkony do 150 mW lze - ze zaručeného odstupu - naprat i do lidí, pokud jsou paprsky rozptýleny a stále se hýbají, výkonější musí být bezpečně namířeny mimo lidi a odrazové plochy, tím ale dost ztratí na efektu. S tím je nutné počítat při výběru.
Já jsem natolik opatrný (nebo podělaný), že jsem i na svém vcelku neškodném laseru KAM UltraClusteru RGB 350mW snižoval výkon zelené a červené na polovinu. Jezdíme mobilní akce, tam nelze zaručit pozici (s výjimkou nástavce 50 cm nad ostatní světla na stojanu, aby se do něj nějaký blb nekouknul).
Ten laserworld je standardní laser (myslím že jsem ho viděl, svítí pořádně, víc, než já po 4 operacích očí snáším). Ke cameo nevím nic.

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výberom laseru

Příspěvek od djducato » ned 16. říj 2016 19:54:00

Ja zase hrávam v halách, kultúrnych domoch, väčších sálach a na to moje lasery proste nestačia.. Preto chcem niečo silnejšie.. Stále smerujem lasery nad ľudí pre istotu nech do roho nepozerajú, no je pravda že to nevynikne tak dobre ako keď smerujú lúče na telo..
Nevidel som ani jeden laser osobne s tých dvoch udávaných tak preto by som rád pomohol s výberom.. Kamoš mal jeden laserword pred pár rokmi no merali mu výkon a nebol taký ako udáva výrobca, ale....
Zase na druhej strane som videl 1W zelený od KVANT-u a to je iná káva.. :D
Ono v popise majú že tento model má 120mw červenú a zelenú a 460mW modrú.. No kedže teraz na mojich je 150mW červená, tak sa mi to zdá buď slabé, alebo moje nemajú ani zďaleka 150mW.. :D

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Pomoc s výberom laseru

Příspěvek od Otas » ned 16. říj 2016 20:46:35

Červená je (pokud si pamatuji správně) největším nositelem tepla (infračervené?) a je nejnebezpečnější. Modré není nikdy dost... Výkonově se mi to jevilo jako schopná kombinace, asi záleží na účinnosti diod a samozřejmě nastavení.
Někde na netu je CS fórum, které se věnuje laserům, tam jsem se vzdělával :). Tady je v diskusích této kapitoly na něj odkaz, nebylo ho těžké najít.

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výberom laseru

Příspěvek od djducato » ned 16. říj 2016 20:51:09

Čo som pozeral videá tak to vyzerá fakt schopne, vie to celkom pekne kresliť a výkonovo to vyzerá vyvážené, chcelo by to vidieť v hale, sale, klube.. Ja som zase počul že červená je tmavá a preto musí byť najvýkonnejšia, zelená je svetlá a preto stačí malý výkon, ale to je také že jedna baba povedala.. Skúsim nájsť to fórum a viac o tom prečítať..

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výberom laseru

Příspěvek od djducato » pon 17. říj 2016 16:26:32

Tak som sa nechal ukecať a kúpil som Laserworld PRO-1600 RGB

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“