Kontinuální výrobník mlhy?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
lukasradek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 14. srp 2019 16:35:42

Kontinuální výrobník mlhy?

Příspěvek od lukasradek » stř 14. srp 2019 16:40:06

Ahoj, (tady fotograf)

doporučte mi prosím doporučit nějaký výrobník mlhy, který je schopen kontinuálního foukání. BeamZ S700, který jsem prozatím vyzkoušel potřebuje po cca 20s generování další minutu na znovuohřátí, což není pro moje potřeby úplně ideální.

Cenově ideálně do +-2 000 Kč, dálkové bezdrátové ovládání bonusem.

Jsem si vědom, že cenově je to lowend, stejně jako ta S700, nicméně až na tu nekontinuální produkci mi naprosto vyhovovala. Nepotřebuji žádné heavy duty zařízení, používání spíše občasné.

Díky,
Luky

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontinuální výrobník mlhy?

Příspěvek od Damton » stř 14. srp 2019 19:31:57

Tak to tě zklamu, ale pokud chceš kontinuální výrobu mlhy tak potřebuješ tak 1500W ideálně 2KW těleso a to ještě nezaručím stálou výrobu. A cenově to bude tak 6tis a vejš.

A kde potřebuješ kontinuálně mlžit ?

Nechceš raději nějaký Hazer ? Který dodává menší a rozředěné množství mlhy ale kontinuálně ?

lukasradek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 14. srp 2019 16:35:42

Re: Kontinuální výrobník mlhy?

Příspěvek od lukasradek » stř 14. srp 2019 21:14:20

To jsem trošku očekával. 🙂

Ačkoliv dostal jsem ne úplně ověřené informace, že třeba American DJ VF1000 kámošovi kontinuálně fouká. Otázka, zda jsme každý neměli jinou představu o kontinuálnu.

Jinak potřebuji opravdu spíš kouřit, než mlžit, takže hazer není vyloženě ta kategorie, kterou hledám.
Nemusí to být vyloženě kontinuálně, ale při focení se mi občas stávalo, že zrovna v moment, kdy jsem potřeboval, kouř prostě nebyl k mání. Zároveň by bylo fajn, když fotím větší objekty (jmenovitě malá sportovní letadla), tak abych ho byl schopen s tím "obejít" a ten prostor zakouřit, aniž by po zakouření 3/4 potřebného prostoru přestal foukat a musel bych čekat na další dávku - během čehož ta stávající dávka bude ta tam 🙂. Tzn. netřeba kontinuál, ale třeba pár minut v kuse by bylo super.

Zatím mám spadeno pravděpodobně na ten American DJ VF1100/1300, Light4Me FM 1500, BeamZ Rage 1000, a možná ještě nějaký Eurolite jelikož ty splňují alespoň to bezdrátové ovládání a topné těleso mají taky slušnější než ta BeamZ 700.

Škoda, že ty popisky v eshopech jsou takové zoufalé a že není nějaká metrika, která by udávala dobu foukání.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kontinuální výrobník mlhy?

Příspěvek od CharlesBass » stř 14. srp 2019 23:08:53

No za víc peněz víc muziky. To u fotoaparátů, jak máš jistě zkušenost, platí taky. Takže i 10tis za mlhostroj, pokud ho potřebuješ často je vlastně pár korun, tolik stojí kdejaká malicherná součástka k foťáku.

A čas kterej ušetříš, je mnohem cennější. Naděláš víc fotek a rychlejc - a dost možná i lepších.

Firmy co půjčují světla i aparatury, většinou mají v nabídce jen odolné mašiny - tj značkové a výkonné. Však si to skus někde domluvit, jestli by ti něco lepšího nepučili, abys to testnul v akci.

A doba foukání je proměnlivá - záleží na typu kapaliny a okolní teplotě. Typ kapaliny je také, většinou - podstatný - čím značkovější, tím vydatnější vzhledemm ke spotřebě. Dále se většinou mlhy používají uvnitř a "nekontinuálnost" není až tak na škodu.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Kontinuální výrobník mlhy?

Příspěvek od Otas » ned 18. srp 2019 12:45:02

Ještě mne napadlo: Co použít více levných a výkonějších mlhostrojů najednou? A jen dálkově (elektronický časovač) přepínat mlžení. Tu cestu bych asi zvolil já. Pozor na potřebu přiměřeně silného napájení.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Kontinuální výrobník mlhy?

Příspěvek od Robert » pon 19. srp 2019 13:52:52

Kontinuálně plným výkonem nefouká ani BeamZ1500, ani ADJ VF1600. Pokud chci trvalé mlžení, musím na časovači přiměřeně snížit množství vyráběné mlhy. Další věc je typ náplně. Těžké mlhy stačí menší množství na stejný kouřový efekt, dým je hustý. Lehčí typy mlhy jsou řidší a průhlednější, nezalepují tolik mlhostroj, ale pro stejný efekt potřebuješ odpařit více náplně.

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“