Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

  • Reklama
  • DEMO 15
exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od exxxi » sob 24. zář 2022 10:41:28

SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Karel Kroupa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte 20. zář 2022 15:32:49

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Karel Kroupa » sob 24. zář 2022 23:40:06

To není o lenosti, a jde to koupit mnohem levněji.
https://imusicdata.cz/accu-cable-dmx-te ... bmEALw_wcB
Někdo nemá pájku, nerozumí tomu, objednat 2 XLR a 2 odpory může vyjít dráž, a to nemluvím o práci ...
A hlavně čas jde investovat prakticky vždy účelněji.
Komu se doma válí konektory, součástky a pájí, ten si to udělá.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od mkarr » úte 15. lis 2022 23:37:49

Tyjo, teď jsem si představil zvukaře/osvětlovače co nemá pájku a .... nešlo to. Zkusil jsem to ještě jednou, .... a furt nic.
Můžete se mi tu přiznat, kdo se zabývá zvukem a světlama a nemáte pájku?
I když argument, proč to dělat doma, když to jde za podobné peníze koupit, je určitě k věci.
Omlouvám se jestli to patří spíš do baru, ale reaguju na poslední příspěvek, tak to píšu sem.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od PeBe » stř 16. lis 2022 7:48:42

[OffTopic]
Vezmu to "od babičky"... :-)
Ve svých dřevních začátcích jsem snad ani na záchod nešel bez pájky (pro hnidopichy bez páječky). Nebylo divu. Všechno bylo bastlené. "Párákem" z jednotlivých kablíků počínaje, přes polobastl mix SEAK, celobastly zesilovače a fullbastl bedny... Každý kšeft tenkrát začínal s pájkou v ruce a byl docela zázrak, když všechno hned po zapojení fungovalo bez pájky. To bylo znamení, že se něco pos.re v průběhu večera :-D Později, když roků, rozumu a peněz přibývalo, jsem začal nahrazovat bastly továrními výrobky z druhé ruky, používal jsem pájku stále méně a méně. A ještě později, když rozumu přibylo tolik, že jsem začal dávat na rady moudřejších, nakoupil jsem poněkud profesionálnější techniku a dnes již pájku nevozím. Někde snad ještě doma je :-D Neříkám, že jsem se bastlení zřekl, ale již bastlím v práci, kde mám podmínky, o kterých se mi, coby domácímu bastlíři ani nesnilo.

Takže mám, nebo nemám..? :-D

[/OffTopic]

ad terminátor:
Tak jsem pánové, chtěl být za dokonalého a vyrobil jsem si dva terminátory na své rampičky, na kterých jsou napevno čtyři světla, přičemž v prvním je dobastlený DMX wireless přijímač. Světla jsou propojena třemi půlmetrovými kabely. Když jsem terminátory připojil, světla zešílela... :-D :-D :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Ron1

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Ron1 » pát 18. lis 2022 6:55:39

mkarr píše:
úte 15. lis 2022 23:37:49
Tyjo, teď jsem si představil zvukaře/osvětlovače co nemá pájku a .... nešlo to. Zkusil jsem to ještě jednou, .... a furt nic.
Můžete se mi tu přiznat, kdo se zabývá zvukem a světlama a nemáte pájku?
I když argument, proč to dělat doma, když to jde za podobné peníze koupit, je určitě k věci.
Omlouvám se jestli to patří spíš do baru, ale reaguju na poslední příspěvek, tak to píšu sem.
Nemám. Pájet neumím. Jsem zvukař, ne bastlíř.

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Jednorázové nasvícení malé kapely na zahradě.

Příspěvek od Kajman2nd » pát 18. lis 2022 11:14:19

Pájku mám, veškeré signálové kabely pro kapelu vyrábím sám. Zvukař nejsem, muzikant jen mírně poučený vy zvukařině.
Ale na akce pájku nevozíme, kabely jsou navíc do rezervy, různé propojky v zásobě... a pokud něco odejde na PA, stejně bychom to nebyli schopni spravit na místě.
Zatím se to nestalo a doufám že nás to nepotká :-) Ale jsme jen kapela s vlastním malým PA a na kšeft pro cizí nezvučíme

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“