Mobilní pódium

  • Reklama
  • CQ mixpulty skladem
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 543
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od CharlesBass » pát 29. led 2021 0:38:08

Nebylo smyslem tohle podrobně hanit. Ale ty postranní trubky jsou tak dlouhé že plnou váhu tej bočnice, na jejíž zvednutí je potřeba dvou 100mm pístnic, by udrželi jen stěží - i jejich kotvení a spodní zajištění, vlastní pružnost ... atd... To samé ty wingy,jestli si někdy listoval v technických parametrech truss-ových komponentů, jmenovitě nosníků, byli tam, pokud si pamatuji, docela směšné váhy, které je dovoleno zavěsit na konec letmo ukotvené (i quadro) traverzy ... jedna trubka obstojí z pohledu bezpečnosti leda tak na banner .... nutné je si uvědomit, že je to páka, a ten třmen/klema, co to drží blíže k bednám, je zátížen násobně větším tahem, než je váha beden - ty mají s riggingem možná metrák ... no a na dvou M8 šroubech je něco takovýho (bez jakéhokoliv jištění) s pravděpodobným dynamickým zatížením (Tebou spomenutý vítr) absolutně mimo. Odhaduji délku celé tyče na 3m, na tom ukotvení muže být i 300kg ...

Ne nadarmo existuje jistý modul bezpečnosti. Je jasné, že podium 8x6m postavené z rezavých lešeňových trubek je bezpečností úplně někde jinde, i když se na něj pověsí deset chlapů a "drží to", než správně dimenzované podium stejné velikosti postavené z trussu :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od mkarr » sob 30. led 2021 0:38:25

Ty pístnice by uzvedly i desetinásobek váhy takového delku, ale takovéto konstrukce se dělají především z toho co je k mání, než z toho co je tam optimální podle výpočtu. A když už jsi se zmínil o lešení, trubka nastojato, přichycená uprostřed délky ještě k té předsunuté podlaze, musí taky vydržet násobek hmotnosti toho deklu, pokud to není nějaká tenkostěnná tyčka na záclony.
co se týče těch zavšených beden, tam bych možná měl trochu obavy, ale né že to padne do lidí, nic takového se nestane, maximálně se to ohne dolů k pódiu a budou mít po parádě, než seženou jinou trubku. Kolik je tam M8 šroubů jsem nějak nepostřehl, ani jestli jsou z bláta nebo z oceli. Každopádně ten truss taky není bůh ví jak silná trubka, když to musí být v první řadě snadno manipulovatelné. Takové trubkové lešení, když je správně postavené, unese neskutečnou zátěž. Mimo jiné je to dané i způsobem spojování. Nejsou tam ani sváry, které by mohly prasknout, nejsou tam ani kolíkové spoje, které můžou být volné(mluvím o skutečně trubkovém, né o haki), jen se musí patřičně zavětrovat, protože je to nejčastěji úzká vysoká konstrukce. Každopádně kdyby to byla lešenářská trubka a na tom stropě byla chycená v kulatém třmenu, aby se nezmáčkla, nebál bych se že to neunese. Předpisy jsou zase něco jiného. Kde má něco nosit lidi, nebo pod tím mají chodit, bývá počítaná nosnost podělená čtyřmi, aby to bylo jakože fakt super bezpečné. Neříkám že to nemá smysl. Zvlášť u větších konstrukcí jeden špatně smontovaný, nebo poškozený spoj může v kombinaci třeba právě s větrem znamenat katastrofu. Už pár pódií a hal slítlo a stavěli je profesionálové, ale takovéhle malé čučky se nekácí, ani kdyby bacil blesk rovnou do toho. Tam se ten průšvih nemá na čem nasčítat, když tam dohormady nic není.

Odpovědět

Zpět na „Pódia, ground support, projekce“