Mobilní pódium

  • Reklama
  • DEMO 15
zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Mobilní pódium

Příspěvek od zhejby » pát 08. říj 2010 9:40:06

Zdarec, myslím, že je nejvyšší čas začít vymýšlet čím překvapit příští sezónu. Velmi vážně zvažuji pořízení mobilního pódia, rozměr kolem 7,5 x 6,5 metrů. Našel jsem několik výrobců, nicméně je to docela "balík". Někde jsem četl, že existuje i CZ výrobce. Také zvažuji, zda by nebylo zajímavější koupit veliký dvouosý vozík - plato ( dělají se v CZ s ložnou plochou 7,5 x 2,5m) a udělat " přestavbu". Nicméně s tím nemám naprosto žádné zkušenosti. Pokud mobilní pódium někdo používáte, nebo máte zkušenosti, nebo jste již podobnou přestavbu dělali - prosím o postřehy. Děkuji.
Přílohy
rozložení
rozložení
montage-scene.gif (36.94 KiB) Zobrazeno 9269 x
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od zhejby » pát 08. říj 2010 10:12:36

Doplňuji o odkaz na video - stavění mobilního pódia.
http://eurogradin.com/europodium-video1.html
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

Nick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned 19. lis 2006 21:28:59

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od Nick » pát 08. říj 2010 12:23:06

taky jsem se rozhlížel, zaujaly mne tyhle z Německa - všechno hliník, obsluha jedním člověkem, propracované... viz videa

http://www.mobilestagemanufacturing.com/

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od zhejby » pát 08. říj 2010 12:35:22

Zdarec, děkuji za info. Jsou tedy z USA, připadalo by tam v úvahu pódium L stage. Poslal jsem jim poptávku, tak jsem zvědavý, jak to dopadne. Nicméně jsem docela skeptický. Muselo by se to všechno asi nechat homologovat, a nevím, zda ceny homologací a přepravy ( muselo by to jít velkým kontainerem - tedy cca 55 tis. ) nebudou vyšší, než cena samotného pódia.
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

Nick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned 19. lis 2006 21:28:59

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od Nick » pát 08. říj 2010 13:05:04

aha, tak momentík, měl jsem zato, že firma je z Německa - už jen proto, že jak si vzpomínám, psali že zrovna odesílají další pódium do Států...
tím pádem by zřejmě s certifikací nebyl takový problém

podívám se líp, asi jsem si uložil špatný odkaz

edit: podívej se prosím sem http://www.karl-eckart.de/

Uživatelský avatar
Bobor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10. srp 2010 10:11:37
Bydliště: KNM - Krajina Neobmedzenych Moznosti
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od Bobor » pát 08. říj 2010 13:35:14

zhodou nahod som aj ja obzeral tieto mobilne podia, je super vec kurna, len te penaze neskutocne, tiez ma napadlo ze by sa to dalo vyrobit, nejaka sikovna hlava co by to navrhla a nejaky sikovny zvarac by to dal dokopy. Do nejakeho rozumneho rozmeru by to bola supa. Nieco o rozmere 6x7a 4 na vysku by pre taku okresnu ligu bol uplny luxus. len aby bolo pre to vyuzitie..... ale rozhodne sa mi to paci :) nejaky nezory a postrehy si tiez rad precitam.
neni som ani zdaleka dobry, ale snazim sa zlepsit.....

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od jardatop » pát 08. říj 2010 16:51:25

A kolik za to chcou?

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od kalfar » pát 08. říj 2010 19:05:47

Přidám tu jeden odkaz, jak to vypadá, když se to vezme ze správného konce. Jedná se o Showtruck. Viděl jsem ho v akci při finále ligy am. fotbalu v Praze před pár lety. Pustili ho dokonce na běžeckou dráhu. A mít za 30 minut postavený pódium, světla i zvuk v pár lidech....

Hrajeme párkrát do roka v Semilech u Bernarda, kde nám přistaví samotný vlek za kamion s nápravami uprostřed. Nijak se neprodlužuje, jen odposlechy pro zpěváka dáme na basovky před přívěs, kytary, basa, bicí se postaví vedle sebe a taky se vejdou.
Obrázek

Už jsem se taky párkrát setkal s možností, že se k sobě dlouhou stranou přirazí kamion a vlek nebo dva vleky. Tam je jedině potřeba překrýt mezeru mezi. Tady je foto z letošního léta. Stříška nad předním vlekem je jednoduše udělaná z lešenářských trubek.
Foto (který se sem nechtělo vejít)

Jinak obecně je potředba aby pódium bylo co nejstabilnější, aby se nehýbalo jako celek (tzn. vyklápěcí nohy v každém rohu) a zároveň aby nebyla měká podlaha. Dál je potřeba zevnitř celý uzavřený prostor zvukově vytlumit, protože odposlechy s plachtou dělají pěknou neplechu. A rozhodně bych dělal otevírací jen jednu stranu, aby tam nebyl průvan.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od zhejby » úte 12. říj 2010 15:14:36

Zdarec, tak ta mobilní pódia se pohybuji od 2 do 3 mio. :(
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

Nick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned 19. lis 2006 21:28:59

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od Nick » úte 12. říj 2010 15:24:51

je to brutálně drahý a u nás se to z akcí zřejmě nezaplatí :-(
prostě daň za to, že to je komplet hliník, odtáhneš to osobákem, má to atesty a různé vychytávky...

ještě k mobilním pódiím, co jsem zatím našel - viděl jsem jednu skvělou fíčurku: ve středech těch bočních stran jsou ukotvena šikmá ramena jako od jeřábu, která při zavřeném stavu směřují doprostřed pódia, pověsí se na to line array a otočí se ven...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od Návštěvník » úte 12. říj 2010 17:23:28

Na těch náklaďácích dělat je za trest !

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od Fyla » úte 12. říj 2010 17:40:46

Nakladaky skvele vypadaj, muzikantum se v nich vyborne hraje, vsechno se tam bezpecne vejde (vcetne bubenika na riseru) a navic se tam ani nemlati zvuk. Daji se v klidu delat odposlechy (zasadne neni problem s vazbou) a mikrofony nesbiraji skarede prvni odrazy. Navic podpurne pricky pousobi velice esteticky...

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od zhejby » úte 12. říj 2010 20:14:17

Zdarec, ano, ty zastřešené korby jsou fakt problém. Dělal jsem zvuk z náklaďáku jen jednou, a byl to opravdu hnus. Přesně jak popisuješ. Vazby, interference, odrazy a opravdu nasra..ni muzikanti.
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od zhejby » stř 13. říj 2010 11:10:51

Zdarec, mám nové info. Pojízdná pódia od Stagemobil jsou levnější. Model L, který by asi tak odpovídal potřebám, stojí 41.600,-EUR, tedy bratru 1.080.000,-CZK
Kalkulace: uvažuji s životností asi 10 roků, tedy 5 roků splácení a 5 roků vydělávání. Pokud podělím cenu 5ti lety, vychází mi to na cca. 210tis/rok. Pokud se mi vše podaří, a pódium bude stát o prázdninách každý týden 1x, tak to vychází, ža abych se "dostal" do amortizace, musím účtovat 26 tis. za akci. Tedy jen pronájem pódia. Dostanu to? Jaké jsou prosím Vaše zkušenosti s platbami za podobné stage?
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od J.J. » stř 13. říj 2010 11:38:33

Něco podobného pořídila jedna místní dechovka - pro inspiraci http://podium.verovanka.cz/zapujceni.php
Zvukař bez www stránek

Odpovědět

Zpět na „Pódia, ground support, projekce“