Videomapping

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Videomapping

Příspěvek od Světlonoš » úte 30. črc 2013 16:02:17

Ahoj kolegové, omlouvám se, kdyby toto téma bylo řešeno.

Máte někdo zkušenost s Videomappingem? Dají se projektory na VM někde sehnat? Zkoušel jsem hledat na čínských serverech, amerických ale nikde nic. Bude se jednat asi o drahý zařízení, neb co jsem se dočetl, na kloudnej VM je třeba 18000 ANSI lm a nehorázný rozlišení.

Nechci si rozhodně kupovat tyto projektory - pouze mě zajímá JAK to funguje a jestli jsou někde veřejný projece :-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Videomapping

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 30. črc 2013 18:36:23

Asi hledáš špatně, na to není potřeba žádný speciální VM projektor, jde jen o techniku jeho (spíš jejich) použití. Pokud se bude promítat na velkou plochu a ještě bude málo odrazivá, tak samozřejmě nároky na výkon stoupají, na rozlišení nemusí. Fasáda baráku není nic, co by dovolovalo předvádět nějaké jemné detaily.

H.M.

nuclearsound
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23. črc 2013 14:36:55

Re: Videomapping

Příspěvek od nuclearsound » úte 30. črc 2013 21:44:40

Tady je něco málo o videomappingu na orloji, pokud Ti to pomůže: http://www.digitalnikino.cz/node/534

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Re: Videomapping

Příspěvek od xb » úte 30. črc 2013 23:33:32

V nasich končinách (ZL kraj) se používá projektor který se dá pronajmout na filmových ateliérech ve Zlíně - 12.000 AnsiLm. Já jsem zkoušel střílet na 40 metrů i s pětitisícovkou, ale to už musí mít člověk jistotu úplné tmy a není to taková palba.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Videomapping

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 30. črc 2013 23:38:45

Asi tak, potřebovali vzhledem k výšce promítací plochy spojit dva obrazy nad sebou, ale ten celkový výkon a počet pixelů se moc nelišily od jedné kinopromítačky pro slušný sál:

http://www.christiedigital.co.uk/emea/c ... ector.aspx

Od "normální" projekce se to liší tou nutností respektovat, že se nepromítá na bílý obdélník, ale na flekatý patvar, což nejde úplně zastřít, ale jde to potlačit, případně i využít při tvorbě toho videa.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Pódia, ground support, projekce“