Nivtec vs Milos S3

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Hrubas

Nivtec vs Milos S3

Příspěvek od Hrubas » ned 29. kvě 2016 20:01:43

Prosím o radu... máte někdo zkušenosti s Milos S3?

Potřeboval bych koupit cca 15 podiovek. Nivtecy znám, je to klasika. Jak si vede při srovnání Milos S3? Je mi jasné, že největší výhoda může být to, že Nivteců je všude hafo, dobře se prodávají bazarové atd. Ale nepředpokládám, že zrovna v tomto případě bude třeba podium nějak rozšiřovat o půjčené desky apod. Bude přímo určené k jednomu dlouhodobému projektu (nicméně bude s projektem jezdit, takže bude mobilní).

Díky! S3 jsem ještě neviděl a vychází levněji...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nivtec vs Milos S3

Příspěvek od Tomáš » ned 29. kvě 2016 20:18:20

tak ma napadlo, ze by to mozno mohol vediet niekto v niekolkych skupinach na FB...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Nivtec vs Milos S3

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 30. kvě 2016 2:01:11

To opravdu není náhoda, že je nivtec všude a že se tak dobře prodává i použitý. Já osobně bych pro mobilní použití o ničem jiném vůbec nepřemýšlel. Nabízíme obojí, ale zhruba poslední čtyři roky se prodává prakticky jenom jedno.

H.M.

hruza
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 01. říj 2015 16:11:17

Re: Nivtec vs Milos S3

Příspěvek od hruza » pon 30. kvě 2016 10:13:33

Zásadní rozdíl je ve způsobu spojování jednotlivých desek a v počtu nutných nohou pro zajištění odpovídající nosnosti. MILOS používá velmi rozšířený systém drážky a spojovacích kamenů. Myslím, že první s tím přišel NIVOFLEX. Kameny se ztrácejí, zobáček, který zabraňuje zmizení kamenu v drážce se ulamuje, kameny se u po povolení špatně vyndávají z drážky. Pro zajištění nosnosti je nutné osazovat všechny novy. Tedy na spoji 4 podii budou 4 nohy.
NIVTEC má systém drážky a zobáku, který zajistí 100% nosnost při použití 1 nohy na každém spoji. Systém drážka/zobák se fixuje pouze proti vertikálnímu pohybu. Mechanizmus je poměrně složitý a výrobně náročný. V praxi funguje bezvadně a snese i dost kruté zacházení.
Pozoruhodné je, že v záplavě kopii všeho možného zatím patent NIVTEC odolává a nikdy jsem neviděl ani kopii ani napodobeninu.
Pro rent je NIVTEC prakticky jediná volba. Pro pevné podium , které se např. postaví před sezonou a za 3 měsíce se rozebere je možné použít i MILOS S3 nebo NIVOFLEX , nebo jiného výrobce , který používá spojovací kámen.
Občas je možno vidět i systém rovných spojů, kdy se desky navzájem fixují různými svorkami, ale zde se o certifikátu nosnosti a vůbec použitelnosti asi hovořit nedá. Milan Hruza

Uživatelský avatar
Hrubas

Re: Nivtec vs Milos S3

Příspěvek od Hrubas » pon 30. kvě 2016 17:04:39

Děkuju... teď koukám na videa a jsem tím Nivtecem tak poznamenanej, že mě upřímně ani nenapadlo, že by zaklápávání mohl jinej systém mít jinak.

Tím mam vyřešeno. Šroubovat tam nic nechci.

Uživatelský avatar
Hrubas

Re: Nivtec vs Milos S3

Příspěvek od Hrubas » pát 02. zář 2016 19:08:33

ještě prosim o radu... jakou trubku mam koupit místo originálních noh? Ty mají průměr někde 48,5mm .... mam koupit 50mm nebo 48mm? Případně jaké používáte průměry? 3mm bohatě stačí, ne? Nebudou mi tam jezdit auta...

Děkuju!

Odpovědět

Zpět na „Pódia, ground support, projekce“