návrh pódia

  • Reklama
  • DEMO 15
jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od jardatop » čtv 26. úno 2009 11:05:51

Jasne, na kamionu uz jsem taky hral :)
Proc ne? Ale ma to malou hloubku :(

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od blaha » čtv 26. úno 2009 11:11:19

Tak pokud to má rozkládací tak se nějakej ten metr dá vyšetřit, u nás to děláme tak, že postavíme kamión s vlekem vedle sebe, díru překlenem přechodem z prken a přes celý ještě přetáhnem plachtu, aby nám tam fakt nepršelo.

Víc tady, ve fotogalerii:
http://choteborky.vilantice.cz/

Edit: Rozměr nějakejch 7x5m vejška tak 80 od země, strop 3,20 od pódia, paráda. :D
Naposledy upravil(a) blaha dne čtv 26. úno 2009 23:07:02, celkem upraveno 1 x.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
jirkaaa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 165
Registrován: sob 26. srp 2006 23:09:46
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od jirkaaa » čtv 26. úno 2009 11:19:45

Nu halvně ten kamion musí stát na rovině..... až jsem se jednou divil co dobře udělanej kabel dokáže táhnout za sebou :oops: :-D
Kdo vás to naučil dělat takovej kravál?:)

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od OK2MDK » čtv 26. úno 2009 14:42:14

uz sem videl hrat kapelu i z avie, venku to hralo pekne, no jak to znelo jim to netusim (skrinovka)

tony
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: pát 09. lis 2007 9:19:11

Re: návrh pódia

Příspěvek od tony » pon 15. čer 2009 10:37:10

Sháním někoho, kdo by udělal praktikábly. Nejlépe celé dřevěné. Nemáte tip?

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Re: návrh pódia

Příspěvek od kalfar » pon 15. čer 2009 10:39:45

tony píše:Sháním někoho, kdo by udělal praktikábly. Nejlépe celé dřevěné. Nemáte tip?
Nejbližší truhlář :wink:
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: návrh pódia

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 15. čer 2009 13:25:57

Na pódiu nevadí ještě další pro bubeníka - ideálně s povrchem z tlusté gumy, aby mu ty bicí hezky seděly, neujížděly a pěkně hrály.

Rozhodně nesmí chybět fortelná podlaha co neduní a slušná geometrie celého prostoru, co neodráží zvuk na účinkující.

Jestli tam nemusí být plné rohy, tak je to taky plus.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: návrh pódia

Příspěvek od CharlesBass » stř 17. čer 2009 20:06:12

blaha píše:Tak pokud to má rozkládací tak se nějakej ten metr dá vyšetřit, u nás to děláme tak, že postavíme kamión s vlekem vedle sebe, díru překlenem přechodem z prken a přes celý ještě přetáhnem plachtu, aby nám tam fakt nepršelo.

Víc tady, ve fotogalerii:
http://choteborky.vilantice.cz/

Edit: Rozměr nějakejch 7x5m vejška tak 80 od země, strop 3,20 od pódia, paráda. :D
Obrázek
Díky za tip. 27.6. dělám akci v Milovicích u NB a dostal jsem to na starost v šibeničním termínu, a nesehnal nic rozumnýho ... takže sem se začal povohlížet po nějakým dopravci a už vím, že pokud to pujde budu chtít tandem, rozhodně lepší než návěs ... kterej má sice 13m ale šíře cca 2,5 je dost malá ... no uvidím, rozhodně budu mít lepší teréní podmínky, obdivuju řidiče, že vás někam neposlal, na takovým pahrbku zajíždět takle těsně :lol:
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od blaha » stř 17. čer 2009 21:24:19

Tak, máme tu výhodu, že používáme auta dopravce, kterýho máme přímo v obci a většina řidičů jsou kámoši, jeden dokonce švára. Akorát jednou tam byl od něj jeden takovej protivnej šofér, ale na toho tam čekala bába tak furt čuměla na hodinky a to ho trochu točilo.

Co se týká terénu, tak teď už je to paráda, zkraje se ještě ta travnatá plocha svažovala ke zvonici, takže jsme ten vlek ještě podkládaly fošnou pod kola a to byla teprve sranda tam tlačit ten 6ti tunovej vlek traktorem udělaným z "kačeny".

Jinak na čarodejnice jsem taky řešil nahonem pódium pro divadelní akci, když náš ředitel zapoměl, že to divadelní slíbil někomu půjčit. Takže jsem nahnal šváru se sólem, ten nám tam sundal bednu a jel si ještě něco zařídit. Tam nám jedna bedna stačila, páč jsme tam měly Lokálku a ty jedou bez bicích, takže se tam v pohodě srovnaly, akorát jim tam bylo trochu teplo od kWatovejch PARů.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: návrh pódia

Příspěvek od Fyla » čtv 18. čer 2009 18:56:13

maly_medved píše: Občas zvučím z režie náklaďáku , občas ze support režie ale ten party stan je zvukově ze všeho nejhorší.
Tak to by fakt zajimalo, jak ti to hraje, kdyz michas z nakladaku. Parkrat se me tohle nestesti prihodilo na festivalech a nerozdejchal jsem to. Teda pobihani od pultu nekam, kde je to slyset, neni moc prakticky...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od safa » čtv 18. čer 2009 19:42:30

Hehe, jednou jsem na jakemsi lokalnim festaku michal ze zmrzlinarskyho stanku ;-))

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: návrh pódia

Příspěvek od Fyla » čtv 18. čer 2009 22:08:07

Jahodu s vanilkovou? :)

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od maly_medved » čtv 18. čer 2009 22:20:00

Právě jsem přežil folklorní festival na vy - ni - ka -jí - cím podiu. Profi střecha na quadrech 14 x 10 .

Podium se tvářilo jako seriozní konstrukce na ocelových kopiích Nivtec , jenže ...... volné desky s vyčlochtanými šrouby :lol:

Zvučíte 6 folklorních kapel , kde si o nějakých snímačích na housle nebo base nechají jen zdát.Takže poctivě mikrofony, do basy zavěsit houbu ..... . Mno a na zbytku podiu tančí , skáče a do rytmu dupe taneční soubor , jež zpívá VŠUDE po podiu . Snímají to ze střechy zavěšené AKG C 451 , to samé pod podiem na vysokých stativech ze země .....


Pánové , představte si že vypustíte na obrovitý buben stádo slonů a mezi nimi prostorově snímáte tiché ( přitom tančí takže to nahlas neudejchaj ) lidové zpěvy.

Noční folklorní můra na seriozně vypadajícím podiu ..... peklo fuck... bl..y hell

Ty desky se prohejbaly tak , že mikrofonní stativy pro kapelu měly navrchu výkyv viditelný i z režie .

Ne ne , byl to výbornej bubenickej festival :lol:

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: návrh pódia

Příspěvek od CharlesBass » pát 19. čer 2009 14:00:13

Jo tyto soubory buď nezvučit vůbec nebo jen takhle na oko ... což vyjde nastejno. Pak je ještě možnost to opravdu nazvučit na pořádném place, s tou nejlepší výbavou - náhlavní neviditelné bezdrátové mikrofony atd ... ale to si ta muzika asi nezaslouží .. kdo by to z folkloru chtěl platit. Pořád si myslím, že jejich tvorba nějaký technický vymoženosti nebere v potas a bez nich si vždy poradila. Tak holt to nejni a nebylo na festivalová pódia s tisíci diváky. Je to do vesnického prostředí se stovkou selek a sedláků.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od Jose1 » stř 01. črc 2009 15:10:43

Tohle téma mě vždycky zvedá ze židle. Nebudu se rozepisovat. Jenom snad, že i tohle považuje pořadatel za perfektně připravené pódium, na které byl patřičně hrdý, po té co jsem mu výslovně několikrát před akcí zopakoval, že bez střechy nezvučím.
No a jak tato akce dopadla?
Ještě před začátkem se zvedl vítr, přišla bouřka. Nad mixem to odneslo párty stan. Do toho bunkru na fotce se okamžitě nahrnulo veškeré osazenstvo placu a tím ho zcela vyplnilo. Já zběsile, ještě s pár stejně smýšlejícími dobrovolníky rval v té průtrži aparát do auta, jak nám to padlo pod ruku a posléze ho čistil od bahna a dosušoval asi týden.
V dodávce to byl pohled, škoda, že nemám fotku, změť mokré zabahněné techniky, do toho kabely a zase bahno...... :?
Zapráskl jsem dveře a smykem odjel domů. Z okýnka jsem směrem k pořadateli vypusti pár nepublikovatelných slov.
Ještě dnes se mi ježí chlupy po těle při vzpomínce.....
......jo vlastně - budu se rozepisovat. :D
.....Cenný sběr zkušeností.....
Přílohy
Takypodium.jpg
Takypodium.jpg (37.18 KiB) Zobrazeno 4350 x

Odpovědět

Zpět na „Pódia, ground support, projekce“