Jak dobře funguje MOLTON?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jeviste

Jak dobře funguje MOLTON?

Příspěvek od jeviste » pát 20. pro 2019 23:46:52

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s MOLTONem. Je to takovej levnější sametovej hadr. Zajímá mě, jak moc to ovlivňuje akustiku. Stačí odpověď typu: "Je to akustický, asi jako záclona", "jo, něco to pochytí, ale zůstane ti basovej bordel"....
Já koukal na tenhle: https://www.jevistnitechnika.cz/e-shop/ ... uro_molton přišel mi za do cela pěknou cenu. A pak tadyten: https://www.akusticka-pena.cz/zbozi-cen ... vy-molton/ ten má stejnou gramáž, ale stojí 3krát tolik než ten první...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jak dobře funguje MOLTON?

Příspěvek od CharlesBass » sob 21. pro 2019 0:51:33

Sice podle "podpisu" usuzuji, že to chceš na nějaké jeviště, nikoli na zatlumení zkušebny, či snad domácího studia... co vím, tak jevištní akustika se upravuje hlavně šálami a výkryty, tedy pro akustiku tlumí a rozbíjí ozvěnu, která by mohla vznikat při zvucích z jeviště, a má tlumit (a samozřejmě i skrývat) herce a personál (chůzi, přípravy atp) okolo jeviště. Samozřejmě v sálech a velkých prostorech to táké pomáhá, akusticky prostor změkčit, odtranit ozvěnu. Ale jak sám asi i tušíš a píšeš, není to nic na akustickou úpravu v rámci ladění místnosti.

Další věc jeta, že aby to fungovalo, musí to bejt pořádně nařasený, tj spotřeba troj až čtyřnásobná ...než máš dýlku garnýže ...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
jeviste

Re: Jak dobře funguje MOLTON?

Příspěvek od jeviste » pon 23. pro 2019 13:34:20

Je to na takové improvizované jeviště. Je vobezděný, takže když se promluví nahlas, za chvilku bolí hlava :D (právě z ozvěny). Šlo by spíš o to omezit tu ozvěnu, než vyladit na úroveň nahrávacího studia :) Zároveň jde i právě o estetiku. Nařasit jste myslel, že z 3metrový šířky, udělám metr použitelný?

Odpovědět

Zpět na „Pódia, ground support, projekce“