GLD-80

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Paja
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16. zář 2010 14:55:04
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od Paja » pát 27. led 2012 13:00:09

Bude k tomu dodávany nějaky SW?,síla zvyku z yamah,fadery pod rukou,nastavení kanalů efektu a podobně, přehledně na monitoru PC v racku vedle pultu,propojení usb? popř nějaká možnost multitrack recordingu? nebo spiš jaka je možnost, s IN OUT na podiu dostat u pultu ven 20 directů
Když jde z pódia to, co má, tak jsem jen v roli zesilovače.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

GLD-80

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 27. led 2012 14:03:20

Nahrávat rozhodně jde přes některou z volitelných karet na mixu, prakticky stejný výběr jako u iLive. S vnějším monitorem a řízením z PC apod se naopak moc nepočítá, proto je tam taky dost velký touchscreen. Dneska ale ještě není jasné, co všechno postupně dodělají hlavně v SW.

H.M.

Uživatelský avatar
Greeny Prodance

GLD-80

Příspěvek od Greeny Prodance » pát 27. led 2012 14:11:39

SW pro ovládání pultu bude k dispozici pro IPAD. Pro jeho připojení bude sloužit ethernetový port na pultu, do něhož se zapojí běžný wifi router (investice 500-1000Kč) a poté lze s ipadem běhat po celém sále.

Pokud jde o nahrávání, přímo v pultu je možné nahrávat stereo stopu na USB stick.

multitrack nahrávání do PC/MAC lze elegantně vyřešit oblíbenou DANTE kartou na níž je slot přímo v pultu. Poté již bežným síťovým kabelem rovnou do ethernetového portu na ntb kde díky ASIO ovladačům lze nahrávat v jakékoli oblíbené aplikaci. DANTE poskytuje až 64in/out a je možné ji použít nejen na nahrávání, ale i pro propojení dvou GLD-80 při konfigoraci FOH/MON.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od mazi » ned 05. úno 2012 22:38:24

Dobrý den.
Toť otázka na zástupce prodancu. Pochopil jsem, ze kdyz doplnim GLD80 o kartu ACE, budu mit moznost pripojit IDR 48 a vejs?? A budu s toho mit v podstate ILIVE?

Uživatelský avatar
Greeny Prodance

GLD-80

Příspěvek od Greeny Prodance » pon 06. úno 2012 10:30:14

mazi: Některé detaily ohledně funcí GLD ještě stále nejsou úplně jasné - například zda bude možné (případně jak) vzdálené řízení preampů přes ACE.
Nicméně vzhledem k tomu, že iDR48 obashuje celé mixážní DSP (které je u GLD obsaženo v pultu) lze konfiguraci GLD80+ACE s iDR48 již nyní doporučit minimálně pro FOH/MON konfiguraci, kdy monitory lze "počítat" v IDR48 a řídit z NTB a v GLD80 lze počítat a ovládat FOH (předpokladem je, že 24 výstupů na iDR48 bude stačit pro FOH i MON dohromady).

Samozřejmě i v nejhorším scénáři půjde preampy v iDR48 řídit z NTB a zbytek včetně gain trim (tedy hlasitosti za preampy) odkroutit na GLD (pokud by tato sestava byla jen na FOH). Mít ovšem dvě mixážní DSP a používat jen jedno je poměrně luxus.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od blaha » pon 06. úno 2012 10:49:40

Greeny Prodance píše:Mít ovšem dvě mixážní DSP a používat jen jedno je poměrně luxus.
Myslím, že tuším kam tím mazi míří. Použití GLD-80 hlavně místo R-72.

A GLD-80 vč. ACE karty vyjde na podobnou cenu jako R-72, při třeba ne tolika možnostech vrstev atp., ale větší ergonomii ovládání (to co většině asi na R-72 hlavně vadí) a při větší variabilitě (třeba jako samostatného pultu bez iDR na malé akce, nebo s ACE kartou na vícestopé nahrávání).

Pokud by to tokto fungovalo, tak si myslím, že si u Allánů tak trochu R-72 pohřbívaj. A jedinou její šancí je zvýhodněný set R-72+iDR.
Ještě bych tu pak viděl využitelnost pro majitela setu R-72+iDR v dokoupení GLD-80, iDR na pódiu, R-72 na monitory a GLD-80 na FOH + vícestopý záznam přes ACE. V tomto vidím velký potenciál, pokud by to takto šlo.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

GLD-80

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 06. úno 2012 10:59:31

Zásadní výhoda R-72 je velikost, je to 19" pult ! Nemá cenu mu vyčítat počty vrstev, ovládacích prvků atd, to je všechno obětované šířce. Zrovna tak nemělo smysl brát analogové Wizardy jako nějak ošizené, naopak to jsou v 19" kategorii mimořádně dobrá zařízení. Ono je prostě někdy i 20cm navíc příliš a digitál to poprvé umí obejít. Zajímavé je, že v analogu to všichni chápali :-)

H.M.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od mazi » pon 06. úno 2012 11:03:24

Díky Bláho, přesně tam mířím.
Jsem malým okresním zvukařem, a v digitalu zacinam od piky. Takže koupit GLD80 a 32 vstupu pro začátek a pak rozšířít mašinu na 48 vstupů. A mít dobře ovladatelnou mašinu od samého začátku...mě se prostě ovládání a samotná R72 nelíbí. Považuji to za nějaký pokus. A byl jsem na Prodancu si jí poslechnout a prostě jsem s toho nebyl štastný....

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

GLD-80

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 06. úno 2012 11:39:14

Možná se mýlím, ale zvuk má na starosti iDR, nikoliv R-72.
I když to budeš ovládat enkondérem za 1600,- Kč, tak to bude pořád stejné...

Nebo jsi nebyl šťastný z ovládání ?

Já jsem docela konzerva, ale zrovna R-72 jsem pochopil snad do pěti minut.

Když to srovnám s LS-9, nebo třeba R03, tak to je proti nim úplný luxus...

Ovšem nad GLD taky slintám :-)
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od blaha » pon 06. úno 2012 11:46:28

Huberte, nikdo R-72 nevyčítá rozměry, ani Wizardu, jak už bylo napsáno v jiném vlákně hodně lidem (a to nejen okresním zvukařům), tam prostě vadila absence ovládacích prvků, a nutnost stálého šoupání po displeji, proto většina používá iDR v kombinaci s T-xx/xxx ane s R-72.

Já si myslím, že hlavní výhodou R-72 byla akční cena v kombinaci s iDR (bez kterého se s tím vlastně zvučit nedá). Tam je její silný potenciál i teď (ale pouze u akčního setu).

GLD-80 + ACE + iDR (pokud to jde, a já si myslím, že minimálně technicky to možné je) by právě mohl přinést potenciál pro okresně/krajské zvukaře, pro které je třeba kombinace T-80+iDR32 finančně nedostupná a kombinace R-72+iDR ergonomicky nepoužitelná, právě pro zachování zvuku na úrovni iDR (předpokládám, že to je trochu odstupňovaný a iDR bude mít lepší převodníky než GLD) při zachování ergonomie.

Tak nějak je to myšlený a pokud si postavíš vedle sebe R-72 a GLD-80 jako ovládací konzoli pro iDR, pak jediná výhoda R-72 zůstane právě jen ta šířka.

A pokud někdo nahrazuje starý analogový pult (24/32ch) tak si myslím, že místo pro pult se řešit nemusí, protože GLD-80 je furt o 30cm užší než třeba naše GB4-24. Rack neřeším, protože sice odpadá efektovka, ale porty, napájecí distributor, možná nějakej externí efekt, CD, MD a takovýhle fičury zůstávají (i když taky to jde řešit). A pokud budeš opravdu řešit místo, tak vemeš do ruky iPad a pak zabereš max. jedno křeslo v sále.

2pavel: s tím zvukem jsem maziho pochopil tak, že ho nenadchlo ovládání, spíš to jen blbě zformuloval :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od mazi » pon 06. úno 2012 13:17:34

Bláho Ty mě děsíš, ty si myslíš že převodníky od GLD80 budou o třídu horší než u IDR?? Tak já počítám že to bude o generaci lepší?? Jak to tedy Huberte po pravdě bude??

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

GLD-80

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 06. úno 2012 13:20:36

Já dost dobře nerozumím, proč si každý myslí, že on ví nejlíp, co ostatní potřebují. Pokud už to někdo opravdu ví, tak je to především v první řadě úspěšný výrobce takových věcí. Což A&H bezesporu je. Z vlastní zkušenosti vím, že já třeba R-72 POTŘEBUJU, nejde nahradit ničím jiným, protože stavíme občas celou režii (světla i zvuk) na schody po straně sálu. Tam neuvěřitelně překáží všechno, ovšem je to jinak dobrý kompromis mezi tím, co obsluha slyší a vidí a jak moc překáží těm, kdo si zaplatili vstupné a vůbec nejsou zvědaví na nějaké zaměstnance uprostřed nejlepších míst a s displeji a lampičkami svítícími dalším X řadám do ksichtu. Lautr stejná je situce dole v kinokavárně, kde se dá v noci hrát nahlas jen takové chodbě, která původně sloužila k přístupu do sálu zespoda. Kapacita do 50 lidí (další samozřejmě můžou být zrovna na baru, na WC apod a ona i takhle úplně stačí...
Jedině 19" pult tam jde dát jinam, než až ke zdi konci tunelu (kde je slyšet něco úplně jiného a vidět vůbec nic). Naprosto chápu všechny námitky proti R-72, ale to je specializované nářadí, které prostě nenahradíte. A opravdu se s ním dá udělat hodně i mimo tento rozsah, je jen potřeba se to naučit.
GLD je postavený na koncepci laciných stageboxů, nevidím výhodu v jeho kombinaci s drahými mixracky iLive. Expanze se u něj provádí expandéry, jdou použít dva, to už je pak docela velký mix a stále hodně levný. Silně pochybuju, že by o GLD výrobce přemýšlel jako o lacinější variantě T80 a pokud o tom nepřemýšleli oni, tak to asi nebude zrovna optimální i když to třeba taky nějak půjde. O převodnících bych čekal, že budou stejné, ani lepší ani horší. Má to logiku.

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od blaha » pon 06. úno 2012 13:35:24

No z technického pohledu co se týká propojení to musí jít 100%, jsou to počítače, pravděpodobně i běžící na stejném systému, takže domluvit se určitě dokážou. Je to jen o výkonu hardwaru, což iDR bude zvládat, a pak hlavně o softwaru a ochotě výrobce určité věci umožnit (tím mám na mysli určité blokování atp.).

Osobně si myslím, že by teoreticky mohlo být i možné zkombinovat třeba SiC s MADI, nebo ACE kartou a SB pro GLD-80 (to třeba pro majitele SiC bez SB), ale určitě to narazí na omezení a blokaci SW ze strany výrobce (SC). Mimochodem SiC16 + SB pro GLD-80 se taky 19" řešení.

Doufám, že je všem jasné, že se stále pohybujeme v teoretické rovině možnosti využití GLD.

Mimochdem Microsoftu Kinect taky dlouho pouze pro XBOX nevydržel a teď už ho uvolňuje i pro PC, když už je stejně dobu hacknutej :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

GLD-80

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 06. úno 2012 13:53:39

Ano, nejmenší SiC by přicházel v úvahu rozměrově, ale jinak je mnohem horší. Pouze jako samostatný malý mix bez SB dává smysl, jenže po tom asi nebude za ty peníze moc poptávka, mně by rozhodně nestačil počty vstupů. Kdyby takovou věc dělal A&H např. jako GLD64, tak by pro mne zajímavá byla. Mimochodem právě tohle jsem dost kritizoval, že v GLD není menší mix než až střední.

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od blaha » pon 06. úno 2012 15:04:14

Zdeněk Prodance píše:Mimochodem právě tohle jsem dost kritizoval, že v GLD není menší mix než až střední.
No jak jsi napsal, jestli chystaj něco na úrovni "WZD", tak by si tím vlastně kryli sortiment.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“