GLD-80

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

GLD-80

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 06. úno 2012 15:25:38

Proč, to už mají být čisté kompakty, bez digitálních páráků. Tím je výrazně omezený počet vstupů a výstupů, hypotetický GLD64 by měl ještě stále kapacitu skoro na všechno, jako ji má R-72.

H.M.

edosk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 02. zář 2010 7:47:20

GLD-80

Příspěvek od edosk » pon 02. dub 2012 15:38:21

Máme začiatok apríla. Prvé dodávky mali byť vo februári. Má už niekto tento mixpult? Poprosím skúsenosti, klady - zápory. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

GLD-80

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 02. dub 2012 16:23:14

Nemá, první dodávky se jako obvykle opozdily, stále čekáme na první kus (prý už to bude brzo, chtěl bych ho mít 15.4. na Burze 2 u nás v letňáku, aby si na něj mohlo co nejvíc lidí sáhnout). Na druhou stranu se povedlo zrychlit rozjezd výroby (zrychlit je něco jiného, než uspíšit:-) a do léta jich dostaneme víc, než jsme se původně obávali.

H.M.

Uživatelský avatar
Greeny Prodance

GLD-80

Příspěvek od Greeny Prodance » úte 10. dub 2012 16:55:39

První demo set GLD-80 + AR2412 + AR84 již je zapojen v prodejně Prodance Praha.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od mazi » stř 11. dub 2012 11:39:24

NO a Greeny, první dojmy?? Na valachách už na první dojmy čekají minimálně dva zvukaři:-)

Uživatelský avatar
Greeny Prodance

GLD-80

Příspěvek od Greeny Prodance » čtv 12. dub 2012 11:57:21

První dojmy... Udělat si první dojem na základě pár hodin "hraní si" na prodejně může být poněkud zavádějící, člověk si všímá jiných detailů než při ostrém nasazení v provozu.
Pult je velmi bytelný a přitom lehký. Moc se mi líbí nové malé LCD nad fadery, mají výborný kontrast.
Gumová tlačítka jsou oproti iLive trochu nezvyk, ale dle mého názoru se s nimi bude dobře dělat, mají příjemný chod.
Software je velmi podobný iLive, ale je takový učesaný, jak graficky, tak rozložením obrazovek. Pro uživatele který nikdy na digitálu nedělal to bude asi ještě jednodušší seznámení než u iLive.
Pult celkem ryhle nabíhá :) Od sepnutí síťového vypínače do plné připravenosti jsem naměřil 36 sekund.
Líbí se mi samostatné tlačítko "ganging" pod obrazovkou, pro rychlý přístup k spřažení kanálů.
Debaty se také vedly okolo zvuku a převodníků. ARko jsme již "kuchli" a skutečně v něm je na vstupu stejný CL AD jako u iLive, takže spolu s příbuzností SW se dá očekávat vskutku téměř identický zvuk.
Opravdu pěkně funguje USB audio, pohodlně vyberete ze seznamu mp3/wav, lze pustit jednotlivě, nebo přehrávat popořadě. Výstup tohoto playeru samozřejmě můžete naroutovat na libovolný kanál. Ovšem současně lze na USB i nahrávat nekomprimovaný wav (opět libovolný výběr zdroje ze sběrnic, auxů, directů) a obrazovka ukazuje i zbývající čas který se na připojený USB stick vejde.
Dále se mi zamlouvá to, že vstupy i výstupy se routují z jedné I/O obrazovky (možnost přiřadit kanálu vstupní konektor v sekci preamp jako u ilive zůstala) a je to díky tomu velmi přehledné.
Takhle z vody toho ale tolik nevymyslím, ptejte se..

Uživatelský avatar
Greeny Prodance

GLD-80

Příspěvek od Greeny Prodance » sob 14. dub 2012 11:54:01

Jinak potvrzuji a připomínám možnost si GLD osahat zítra 15.4. v Houštce u Staré Boleslavi na Prodance Burze.

edosk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 02. zář 2010 7:47:20

GLD-80

Příspěvek od edosk » úte 24. dub 2012 7:17:30

Zúčastnených na Prodance Burze poprosím o ďalšie skúsenosti a prvé dojmi s GLD . Existuje už aplikácia na diaľkové ovládanie GLD cez PC, i-Pad? (a bude?)

Uživatelský avatar
Greeny Prodance

GLD-80

Příspěvek od Greeny Prodance » úte 24. dub 2012 9:09:06

Aplikace na dálkové ovládání je plánovaná pro iPad. Dálkové ovládání z PC zatím v plánu není.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

GLD-80

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 24. dub 2012 10:19:34

Hned jsem ocenil přiměřeně velký dotykový displej v docela dobrém naklonění a bezvadně prosvětlené barevné popisky.

Rovněž povrchová úprava je příjemná, bočnice jsou v provedení rubbered - něco jako na AKG D770II.

Knoflíky vypadají sice lacině, nicméně pogumování je praktické.
Já je mám raději, než běžné plasty.

V mixu je použitý PC ATX napájecí zdroj, což je myslím dobrý počin z pohledu standardních ND (má li ovšem standardní konektory).

Asi nebude problém použít běžný off-line UPS a předejít tak neplánovaným výpadkům.

Trochu lacině působí provedení stageboxu, ale je pravda, že normálně patří do kejsu, takže zas takový problém s nimi snad nebude.

Zvukově se nemůžu vyjádřit, protože to nebylo s čím srovnat.

Ovládání jsem si zkoušel až v prodejně a na první pohled mně mile překvapily fadery, jak lehce a přesně reagují, stejně jako knoby.

Zajimavé by bylo, kdyby fadery byly touch sensitive, což by pro spolupráci například s Pro Tools, bylo třeba ve studiu velmi praktické.

Je to pěkná mašinka :-)
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

edosk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 02. zář 2010 7:47:20

GLD-80

Příspěvek od edosk » úte 24. dub 2012 18:00:29

Ešte jedna konkrétna otázka: Ako dlhý kábel môžem použiť pri prepojení stageboxov GLD-AR2412 a GLD-AR84 v zapojení ako Expanded system? Napadá ma možnosť využiť malý GLD-AR84 napríklad k bicím.

Uživatelský avatar
Greeny Prodance

GLD-80

Příspěvek od Greeny Prodance » stř 25. dub 2012 15:42:46

edosk: Každé jednotlivé CAT5 vedení u GLD může být při použití kvalitního kabelu až 120m. Týká se to i expandéru připojeného k Dsnake, neboť se nejedná o prodloužení Dsnake linky ale o připojení nezávislé expander linky ke sběrnici uvnitř Dsnake.
Tedy schematicky:
GLD-80 .........120m...........AR2412............120m...........AR84

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od TomasVv » stř 25. dub 2012 16:32:16

To by k bicím mělo jakž takž stačit. I okolo pódia.
Dělám, co mě baví.

JanciBr
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 25. dub 2012 23:08:40

GLD-80

Příspěvek od JanciBr » čtv 26. dub 2012 16:00:29

tenhle mix je super... kdybych tak měl penízky... [-o<

Lukas77
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20. črc 2012 14:03:30

GLD-80

Příspěvek od Lukas77 » stř 05. zář 2012 17:29:12

Pánové, stále chybí zpětná vazba...Kdo už jste měl pult na kšeftu? Máte nějaké poznatky, chyby, návody, co je dobré a co ne? Předem díky!

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“