Ako nastavit citlivost pre nahravanie v Sonare? (A&H ZED24)

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Dusan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03. pro 2010 13:23:25

Ako nastavit citlivost pre nahravanie v Sonare? (A&H ZED24)

Příspěvek od Dusan » sob 25. pro 2010 15:54:46

Zdravím všetkých zvukárov a zároveň prosím o radu. Kúpil som mix Allen Heath ZED 24 a k tomu som dostal SONAR 6 LE. Žial nemám k tomu manuál v slovenčine alebo v češtine. Pri nahrávaní z mixu máme veľmi slabý signál a keď potom z toho waw súboru robím MP3 a napálim to hrá to potichu. Už pri nahrávaní sa mi zdajú grafické krivky dosť slabé. Ale keď pridáme "šable" hore začne nám to v bedňách napískavať. (Pre info mám aktívne Cervin Vega). Chcel by som vedieť či sa dá niekde zohnať manuál k tomu programu,alebo, či mi vie niekto poradiť ako nastaviť citlivosť príp. iné parametre pri nahrávaní.
Ešte poznámka - nie som zvukár, náš zvukár s nami skončil a tak to teraz skúšame bez neho. Ďakujem za pomoc.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako nastavit citlivost pre nahravanie v Sonare? (A&H ZED24)

Příspěvek od janek » čtv 10. úno 2011 15:05:56

toz,

skor ako manual k sonaru by sa hodil manual k mixu a este mozno skor navod ako sa zvuci :)
neviem co chcete nahravat - ci pokusy v skusobni, alebo koncerty a co pri tom este ma hrat (bedne pre publikum, odposluchy...)
a co mate kde zapojene.

Predpokladam, ze chces nahravat hlavny vystup z mixu (to ci ide do bedni). Stlac pod USB konektorom tlacitko LR PRE, ostatne nechaj nezatlacene.

Teraz: jednotlivymi sablami nastav hlasitost tak aby si mal nahravanie rozumne hlasne, a POTOM dolad hlasitost reprakov hlavnymi sablami LR (kym ladis nahravanie, kludne stiahni LR na polovicu alebo uplne).

Su aj ine moznosti ako nahravat (napr. ak mas hlasne kombo, tak ho v normalnom mixe asi nebudes mat a v nahravke bude chybat, potom sa to robi ze nahravas cez aux3,4). Na to je dobre sa nieco naucit o zvuceni a ako funguje ten mix a tak...

Skus kuknut manual k mixu, je tam aj strucny navod na sonar. Ak nevies anglicky tak si aspon pozri obrazky :)

http://www.allen-heath.com/zed/zed24

Jano

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“